Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi adta meg a végső lökést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi adta meg a végső lökést, hogy elválj?

Figyelt kérdés
Nem konkrétumokra gondolok, hogy megcsalás, meg ilyenek. Nálunk már minden megvolt, ami egy rossz házasságban elképzelhető. Próbáltuk megjavítani is, sikertelenül. Tehát az, hogy el kell válni, az tény, mégsem tesszük meg az első lépést. Tudom, hogy nekem kell, a férjem erre képtelen. Csak élünk egymás mellett, minden apróságért veszekszik velem, és egyre rosszabbul viselem. Mi adhatná meg az utolsó lökést?! Nálatok hogy volt? Mitől jött meg a végső elhatározás, amit már tett is követett?

2012. febr. 23. 13:11
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves előző!

Ahogy írtam, már mindent megpróbáltunk. Tudom, hogy én is hibás vagyok, hidd el. Próbáltam is javítani, változtatni a hozzáállásomon, próbáltam visszahozni a házasságomba azt, ami megvolt. Hónapokig, feladva önmagam, mindent megtettem, ami erőmből telt, még azon felül is.

De csak egyedül küzdöttem, a férjem SEMMIT nem tett a házasságunkért, vagy ha mégis, akkor úgy nézett ki, mintha a fogát húznák. Neki tökéletesen megfelel így a házasságunk, ahogy van, vagyis az égvilágon semmi közünk egymáshoz! Éli világát, csajozik, a gyerekkel ritkán foglalkozik (leginkább csak hétvégén, de akkor is csak pár órát), hozzám egy jó szava nincs - rossz annál inkább - szexuális életünk évek óta nincs (nem miattam), állandóan üvöltözik velem mindenért... soroljam még? Szerinted a gyerek érdeke az, hogy ilyen közegben nőjön fel? Mert szerintem nem!

2012. febr. 23. 17:08
 22/25 anonim ***** válasza:

Az gáz, ha egy férj csajozik. De, valahogy az az érzésem ez részedről kamu. Csajozik?? Honnan tudod?? Láttad , látták. Vagy te , önmagadat akarod meg nyugtatni, hogy jó döntést hoztál. Nem inkább , menekülsz a gondok elől.??

Én is férj vagyok, voltam, de soha nem léptem volna félre. Na, de azért a voltom igen. Sőtt. Nem is írom le inkább. Így is megkaptam már a magamét, a homlokomra van írva egy nagy B betű, mint balek.

Amugy az el határozásod, lökés, hát majd meg tudod.Amikor föl égetted a vissza vezető utat.

2012. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Kedves fehér holló

A férjemnek egy évvel ezelőtt volt egy házasságon kívüli kapcsolata. Lebukott (egészen banális módon), bevallotta.

Utána jöttek a nagy veszekedések, majd a Nagy Házasságmegmentő akció, amikor is ÉN mindent megtettem, hogy helyrehozzuk a kapcsolatunkat. Nem mondom, hogy ő semmit nem tett, mert próbálkozott kedves lenni, de nem nagyon sikerült.

Igazad van, nem tudom, hogy most csajozik-e, mert nem kérem számon, hova megy, mit csinál. Csak azt tudom, hogy néha fültanúja vagyok beszélgetéseknek (nem hallgatózom, nyíltan csinálja), amikor negédesen csacsog valakivel. Persze lehet, hogy nem nő van a dologban, az is lehet, hogy a haverjaival enyeleg. Majd ezután elmegy pár órára magyarázat nélkül. Teljesen mindegy, nem érdekel már!

A lényeg, hogy úgy beszél velem, mint egy kocsis, semmi kedvességet nem kapok tőle, nem ér hozzám, úgy viselkedik velem, mintha gyűlölne. Ja, mielőtt megkérdezed: igen, én mindezek ellenére kedves vagyok és türelmes. Nem kapom fel mindenre a vizet, tűrök. És szedem a gyógyszereimet a gyomorfekélyemre...

És ez neki így jó. Megmondta, hogy szerinte mások sem élnek jobban, ő nem is vágyik ennél jobb házasságra, én biztosítom számára a stabil hátteret.

De igen, menekülök a gondok elől, mert évekig szőnyeg alá söpörtük. Aztán voltak nagy beszélgetéseink, hónapokig. Ezekből kiderült számomra, hogy nagyon sok a gond, olyanok, amik már kezelhetetlenek. Szembenéztem a gondokkal, hidd el. Hogy fölégetném a visszavezető utat? Hova akarjak visszamenni? Ebbe a sz*rba, amiben élek, és amit a kedves férjem nekem szánt életem végéig? Ha az a tét, hogy felégetem az IDE visszavezető utat, akkor az a válaszom, hogy IGEN, EZT AKAROM TENNI!!!! Bár már ott tartanék, hogy kiköltözik a HÁZAMBÓL, mert beleült a készbe, soha egy fűszálat nem tett keresztbe, a gyerekkel kapcsolatban is csak osztja az észt, de egyszer nem megy érte, vagy nem viszi el a különböző foglalkozásaira - mindenhova én hordom, én főzök rá, én öltöztetem, ő csak néha játszik vele egy kicsit, ha éppen úgy tartja kedve. De ha randija van, akkor nem is olyan fontos az apaság, akkor rohan a farka után... bár ezt kétlem, mert tudod, évek óta nem nyúlt hozzám. Nem vagyok rossz nő, egy sereg pasi udvarol nekem, de egyikkel sem kezdtem semmibe! Én erre képtelen voltam.

Te a saját példád alapján akarod bemagyarázni, hogy a házasságomban én vagyok a hibás. De nem tudod. Nekem tiszta a lelkiismeretem, mert megtettem mindent azért, hogy jobb legyen! De egyedül nem tudok megjavítani egy házasságot. Úgyhogy igen, menekülök, amíg lehet! Mielőtt tönkremegyek bele!

2012. febr. 23. 18:19
 24/25 anonim ***** válasza:

Igazad van. A saját házasságom példályán. De egyezik, csak ebben én vagyok a férj. A férjed ugyan az , mint a még feleségem.

Soha sem tudtam meg érteni azokat akik át gázolnak másokon. Sajnos sok ismerősöm van akiknél az egyik fél gázos.Azt sem értem meg, hogy a gyermek érdekében miért nem látják be a felek a hibáikat.

Soha sem tudtam meg érteni, hogy miért kell tönkre tenni egyesek életét. Én sem vagyok szent, de amikor külön kezdtünk élni, akkor vált számomra nyilvánvalóvá , miben is éltem. Addig csak szenvedtem, türtem a gyermekekért, megeszélés nem működött. Persze azon, mit lehet meg beszélni amit a másik fél direkt mód követ el. Sajnos előbb utóbb lépni kell. A tettekre való lépést, mindig a szebb , vagy nyugodtabb jövő adja meg. Amikor nem aláznak meg, nyomnak el, embernek érzed magad, sőtt ha olyan párod lessz akkor boldog is lehetsz.

Tényleg sok idő és szenvedés kell ahhoz, hogy az ember döntést hozzon. Ha van rá eshetőség akkor lépni kell. Én egyet meg tanultam az életem során. Vannak olyan emberek akik képtelenek be látni hibáikat, képtelenek változtatni. A leg rosszabb, akkor veszik észre magukat, amikor már föl égették a vissza vezető utat és rá jönnek mit veszítettek. A leg roszzabb a jó pár választás, én semértem miért nemlátni előre, vagy magamból indulva ki az ember ha tud változtatni jó iráányba önmagán attól ember. Az is igaz, kutyából szalonna nem lessz. Senki sem hülye felnőttként, hogy ne tudja mit csinál.Akár jót vagy rosszat tesz. Hát , részvétem és kitartás. Nehéz lessz. Szeretted, majd ott lessz az űr az életedben, de gyűlölni is fogod, mert meg alázott, s nem bánod meg de sajnálni fogod. Én azt mondom, minden rossznak a vége egy újnak az eleje, ami rajtad múlik mi lessz belőle. Az is igaz a múlton sokat rágódni nem kell, de tanulni kell belőle. Majd tudni fogod mit kell nézni a leendő párodban. Persze ilyenkor nem is másra vágysz, de jön az magától.

2012. febr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Kedves fehér holló!

Úgy látom, megértetted, hogy attól, hogy a feleséged hibás, még nem mindig a nő a rossz a házasságban. Ennek őszintén örülök.


Egyébként megtettem a bejelentést. Nem is volt nehéz. Most itt nem szeretnék részleteket írni, de akit érdekel, privátban szívesen leírom.

Köszönöm mindenkinek a támogatást, rám fért!

2012. febr. 24. 10:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!