Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lelépett a férjem, van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelépett a férjem, van egy kislányunk, most vagyok 5 hónapos terhes és van közös ház. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka lelépett a férjem, egyik gyereke se érdekli, (ennek azért örülök, mert nem adnám őket), viszont fél éve vettünk egy családi házat, eddig (5 éven keresztül) a szüleimnél laktunk havi 30000-ért, és ebbe a rezsi, a kaja meg minden benne volt. A házat csak úgy tudtuk megvenni, h Anyukám hitelt vett fel, h kitörlessze a férjem hiteleit, mert azzal ugye tele volt, csak semmi nem látszott belőle, mert elszórta. A szüleim csinálták meg a házat saját zsebből,és saját kezüleg, minden bútort ők adtak, sőt kaptunk havi 10000 Ft-ot és egy nagy bevásárlást.

Erre a férjem, aki egy ecsetvonást nem csinált a házon, azt mondja, h minél hamarabb takarodjak mert az az övé. Pedig szocpolos 50-50 % a tulajdon. Tehát csak a fele az övé.

Én viszont nem hagyom a házat, hova rakok 2 gyereket?

Csak az a baj, h nem dolgozok, mert GYESen vagyok. Így is van esélyem a házra?


2009. máj. 31. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van! Mielőbb keress egy jó ügyvédet!!!
2009. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt mondom, de ezzel az emberrel nem kellett volna belevágni ebbe, így sajnos a szüleid munkája fog elúszni, és egy olyan alak részesül belőle, aki egy gombostűt nem tett odébb. Necces a dolog, mindenképp kérd ki ügyvéd tanácsát, de ő onnan nem tehet ki. Egy jó tanács: Herét nem veszünk a nyakunkba! (minden nőnek mondom)
2009. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyel? Azonnal add be a valast, es majd a birosagon mindent megkapsz ami neked jar.

Attol ne feljel hogy azert nem kapnal semmit se mivel csak gyesen vagy.

Add be a valast holnap, menjel be a birosagra!

Tul sok volt neki a problema, es megfutamodott, nem birta a gondokat.

Persze, neked birnod kell.

Neki kell eltakarodnia a hazbol, nem neked.

Holnap birosagra menjel be!

2009. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy van, igaz hogy a fele csak a tied. Az egész viszont nem az övé,ha válás lesz belőle, akkor esetleg lemondhat a ház feléről, annak fejében hogy így nem kell gyerektartást fizetni (az én szüleimnél is így volt). De elöször is nyugodj meg minden rendben lesz. Majd írj hogy mi történt.
2009. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Szemét élősködő ember, ne haragudj, hogy ezt mondom.

A válásnál lesz vagyonmegosztás is, az ügyvéd segíteni fog neked, mert van olyan vagyon, ami különvagyonnak számít, ha esetleg azt betudod bizonyítani, hogy anyukádék csináltak, vettek, fizettek sok mindent, esetleg van számlátok a lakásfelújításból, ami esetleg anyukádék nevén van vagy a hitelt ami szintén anyukád nevén van, azt is fel tudjátok mutatni.

Ő mennyit keres? Van munkahelye? Jó hogy elment, de végleges ez nála, tehát a visszatérés szándéka nélkül ment el? Mindenesetre semmiképpen ne egyezz bele a közös felügyeletbe a gyerekek gondozásában váláskor. Legyél erős és kitartó, ne hagyd magad, és a házat se. Ne engedd eladatni, mert az a tietek a gyerekekkel. Sok kitartást és erőt kívánok!!!

2009. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Nem tudom, mit vártál a férjedtől, ez a kapcsolat attól kezdve volt halálra ítélve, ahogy a szüleidhez költöztetek! Neked sem ment volna, ha az ő szüleihez költöztök. Ez így van kitalálva...nem megy együtt!

2009. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is!Soha ne menj ki onszantadbol a hazbol,mert akkor neki adsz nagyobb eselyt.Soha nemtud kitenni onnan titeket,semmilyen indokkal!Ugyved es valas!Szerintem sok eselyed van megkapni mindent!Vigyazz a hivatalos papirokra nehogy megkaparintsa vhogy de egy jo ugyveddel megtudsz szerezni mindent!!!Sok sikert!!!
2009. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagyon-megosztási per során tudjátok bizonyítani, hogy a szüleid fizettek mindent. De hosszadalmas és nagyon költséges lesz! nagy esélyed van rá hogy megtartsd, de sok türelem és kitartás kell hozzá. hogy ezt végigcsináld!
2009. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Offolok. Sikerült megoldani a dolgokat? Mi történt Veled azóta? Ha nem titok, megírnád? Kíváncsi vagyok, mit csinált a férjed. És hogy mi lett az életeddel.

2010. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!