Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel kell bizonyítani hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel kell bizonyítani hogy mire van költve a gyerektartás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 23:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

"TV-re egyszerűen nincs szükség, főleg, ha ott az internet. Valóvilágot nézni felesleges, mert gyanítom, hogy nem a spektrumot, a NatGeot, meg a discoveryt nézik a gyerkőcök..."


No ez aztán a baromság.

2012. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim válasza:
Mond neki: A gyerekedre Te P...szt!
2012. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim válasza:
74%
Arról nem írt senki, hogy az amit az anyuka tesz a gyerekért az megfizethetetlen. Ott van mellette mindig amikor kell, mos-főz tanul vele, ha beteg ápolja, a munkahelyén is mindig azon jár az esze, hogy mit csinál éppen a gyereke, nincs-e szüksége rá, egyáltalán az, hogy neveli, ez megfizethetetlen. Apuka kiveszi a részét ezekből??? A legtöbb esetben nem, úgyhogy ne beszéljünk itt arról, hogy az anyuka is tegyen hozzá 130-at amikor az apuka "csak" ilyenformában gondoskodik a gyerekről. Mindenki úgy veszi ki részét ahogyan tudja, nem mindig csak a pénz számít.
2012. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó! Jól irtad, hogy a gondoskodás MEGFIZETHETETLEN!!!

Pont emiatt ne pénzzel akarja anyuka ezt pótoltatni apukával. 130ezer Ft nem kevés pénz. Sok helyen ennyiből él egy 4 tagú család (sajnos).

2012. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
47%

"Hát mit mondjak, pofátlanság havi 130 ezer gyerektartást kérni, ha te minimálbért keresel. Nyilván nem tudsz hozzátenni ugyanannyit...."


Nem is úgy kell számolni, hogy fele-fele a költségeknek. Ebbe azért beleszámít a gyerekkel töltött idő, hogy anyuka viszi-hozza a suliból/oviból, éjszakázik ha lázas a kicsi, kimarad a munkahelyén ha beteg a gyerek, éjjel varrja a farsangi jelmezt.


Mondjuk 130 egy gyerek után nekem is szép summának tűnik (én 20-at kapok a két gyerekre), de nem irigylem attól, aki tényleg a gyereknek megadja azt, amire szüksége van (szeretetet, a figyelmet, az egészséges élethez szükséges jó minőségű táplálékot, sportolási lehetőségeket, nyelvtanulást, stb)

2012. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Ezen egyáltalán ne idegesítsd magad.Menjen csak , jól beégeti magát és még azt is lemérik milyen gáz ember.Na és ha színes tv vesz?A gyerek akkor is elvan látva.Hivatalosan nem kérheti számon mire költöd a gy.tartást.
2012. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:

Nyugi, ilyesmire nem vagy kötelezhető. Csak játssza az exed a f.asza gyereket, be akar fenyíteni, de Te nem vagy köteles közölni vele, hogy mit vettél a gyereknek. Ha ezért bírósághoz fordul, gyakorlatilag hülyének fogják nézni. :)

Ne aggódj! :)


27/L

2012. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Utolsó kettő komoly tévedésben van. Egy válás nem ok a pénzlenyúlásra. Az előzményeket nem ismerjük, de a bíróságon mégis mindig ugyanazt a törvényt kell alkalmazni minden egyedi esetre. Ezért írja a törvény, hogy a gyerektartást a gyerek eltartására kell költeni. És ebbe nem tartozik bele az anyuka ruházkodása, sem az anyukára eső rezsiköltség. A szülő köteles a saját eltartásának rovására is biztosítani a gyermekének a megélhetést. Ez ugyanúgy vonatkozik anyukára mint apukára. Ha előzőleg házasok voltak, akkor lehet kérni asszonytartást, ha viszont nem, akkor nem. Azért, mert apuka fizetése magas, nem kell megítélni automatikusan a fizetése 20%-át. Miért is kellene? Van egy törvény által előírt minimális összeg, ami a rokoni kapcsolat folytán erkölcsi alapon indokolt is, ezen felül apuka annyit tesz hozzá, amennyit akar. Ha jó a kapcsolat a felek között, akkor neki is érdeke, hogy hozzátegyen. Ha viszont nem, akkor meg nem várható el tőle. Ha anyuka miatt nem, akkor miért is fizessen valakinek, aki csak a pénzére hajt, ha meg apuka miatt nem, az elég sajnálatos, de akkor meg úgysem a pénz hiánya az igazi gond, hanem az érzelmeké.
2014. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim válasza:
Nálunk is fenyegetőzik a gyermekem apja, hogy kéri az elszámolást mire költöm a gyerektartást. Egy évig nem fizetett semmit. Hiába kértem a nagyobb kiadásoknál, nem érdekelte. Most a bíróság megállapította a tartásdíjat, meg az elmaradt egy évet is. Az elmaradással együtt fizet 60 ezer forintot és veri az asztalt, hogy én fillérre pontosan számoljak el, hova teszem a 60 ezer ft-ot. Érdekes módon az nem érdekelte, hogy oldom meg amikor semmit nem adott. Biztos vannak normális tisztességes apukák, de én kifogtam egy mintapéldányt. Amikor kerestem, az elmúlt évben, hogy szüksége lenne a gyereknek valami, azt üzente ne zaklassam. Én nem zaklattam, elindítottam a pert. Most meg ő zaklat, hogy követeli a számlákat. Soha nem lesz ennek vége.
2014. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Nos, én hasonló cipőben járok, épp ma volt az első tárgyalásom. Én apuka vagyok. Én eddig önszántamból adtam, átlag kb. havi 30 ezer forintot. Lehet, hogy ez nem elég, de a volt barátnőm egyszer sem ült le velem megbeszélni azt, hogy neki mennyi pénzre lenne szüksége, csak mondogatta, hogy neki több kell. Azt viszont tudom, hogy még a gyerek megfoganása előtt elromlott cirkóját is velem akarja megfizettetni, csak mert azóta nem oldotta meg a problémát, valamint annak ellenére, hogy minimum 60 ezres elmaradása van a gázszámlával, az általam adott pénz a szemem láttára ment el egy 20 ezer forintos arany fülbevalóra. A hátam mögött perelt be gyerektartásért, miközben jóban volt velem, és két hónap alatt egyszer sem említette, hogy folyik ellenem az eljárás, a bírósági idézésből értesültem róla. 80 ezret követel, és ma reggel még ő volt megsértve, amiért ügyvédet merészeltem fogadni.


Hát így állunk. Sok az érzéketlen apuka, ezt aláírom, de néha egyes anyukáknak is kijárna egy elmegyógyász.

2014. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!