Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel kell bizonyítani hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel kell bizonyítani hogy mire van költve a gyerektartás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 23:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy kényes kérdés szerintem... Nem tud senki elszámoltatni, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell költened a gyerekre. Szal, ha veszel egy tv-t hitelre, mert unod a régit, és a gyerektartásból fizeted a törlesztőt, az gáz. Tudom, hogy megy ez... Én feltételezem, hogy oka vannak, hogy az apuka el akar számoltatni. De adja Isten, hogy tévedjek.
2012. febr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim válasza:
96%
Mi a baj ezzel? Bennem is felmerült, tényleg a 2 gyerekre költi-e a havi 120 ezret, amit kap. Mert ennyit kap. Úgy tudom mindkét szülő köteles részt venni a gyerek eltartásában.
2012. febr. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó! Ha te valóban egy gyerekre 120ezer Ft gyerektartást fizetsz, akkor te vagy a nagyon rendes apukák egyik példája. Sajnos a mai világban inkább jellemző a havi 20ezer Ft, és az hogy ezt az összeget is úgy kell minden hónapban kisirni.

Kérdező: az apuka pereljen nyugodtan. Te viszont tegyél el minden blokkot amit ruhára, játékra, az óvodába bevitt dolgokra, vagy esetleg iskolai dolgokra költesz. Az élelmiszert nem tudod bizonyitani, de gondolom ezt összeg szerűen megsacccolja biróság, ha oda kerül a sor.

2012. febr. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
95%

A törvény szerint a gyerek eltartása mindkét szülőnek feladata. A gyerektartást pedig a gyerekre kell költeni. A törvény ennek ellenőrzésére is ad lehetőséget.

Ha az apuka magas összeget fizet gyermektartásra,akkor kérheti az elszámolást. 10-20.000.- Ft-nál nem.

Ha a gyerek nincs rendesen ellátva,az anyuka nem dolgozik,de hetente jár fodrászhoz,veszi magának az új ruhákat,akkor a Gyámhatóság eljárhat az anya ellen. Főleg,ha az apa ezt tudja bizonyítani.

2012. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Tételesen nyilván nem lehet bizonyítani, ezt már leírták előttem is, pl. a felhasznált víz, élelmiszer stb.

Viszont én kőkeményen összegyűjtenék minden olyan blokkot, számlát, amit cipőre, ruhára, tankönyvre, osztálypénzre, vagy az oviban beadandó dolgokra költöttem.

Ha a gyámhivatal nem talál semmi kifogásolnivalót, nem is fognak szívózni veled.

2012. febr. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
19%
Mennyit fizet ez az érdeklődő apuka? Nem hinném, hogy vagyonokat adni a kezedbe, ennek inkább a fizetés alól kibújás szaga van.
2012. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen elszámoltatást a bíróság kérhet, de csak akkor, ha a gyermek láthatóan elhanyagolt.
2012. febr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk úgy volt, hogy anyuka követelt gyerekenként 110 ezer ft-ot. 2 gyermek van. Bíróság kérte anyukát, hogy számlákkal igazolja, hogy valóban 220 ezer ft kell-e a gyermekek eltartására. (nyilván a bíróságnak is kikerekedett a szeme az összeg hallatán)


Tehát nálunk konkrétan a bíróság kérte meg anyukát, hogy mutasson kimutatást a gyermekek költségeinél.


Na gondolhatjátok, hogy fizikailag elég nehéz hitelesen kimutatni 220 ezer ft-ot. (Egyik gyerkőc sem beteg stb.)


Szóval nálunk volt anyuka fogamzásgátlójának az összege is, anyuka beleszámolta a saját kajáját amit munkahelyén vásárol, ő is bemutatta a tv-jének a törlesztőjét, megy havi szinten női fehérneműk stb. Higgyétek el tényleg így volt, köpni,nyelni nem tudtak páromék a kezdeti sokktól, hogy ezeket beleszáoltatta a tartásdíjba.


Bíróság jóformán elküldte melegebb éghajlatra anyukát, és most ott tartunk, hogy havi 2X 60.ezret fizet párom...


Tehát visszatérve a kérdezőhöz. Azért vannak bizonyos esetek amikor már konkrétan a bíróság is kikérheti azt, hogy mutassa ki számlákkal a vásárlásokat. De én is úgy gondolom, hogy ha kb. 20 ezer ft-os tartásdíjról beszélünk akkor valószínűleg kinevetik apukát...

2012. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
80%
Sajna bizonyítani nem nagyon lehet. Mert most a víz, gáz, fűtés nem lesz kevesbb vagy több ha 1 emberrel többen laknak ott. Itt a lényeg ami konkrétan a gyerekre megy el. Tankönyv, füzetek, ebédbefizetés, cipő, ruha, bérlet, osztálykirándulás, stb. Nálunk jóval többet fizet a párom, de emelett mi veszünk meg mindent (sapka, kesztyű, csizma, nyáron táborköltség, stb.) Az anyuka meg jön, hogy ezt meg azt kell venni (pl. hajsütő vas) de adjunk bele, mert azt a kislány is használja. Meg ennyibe meg annyiba került a gyógyszer mert megfázott a gyerek (közben 5 másik ember gyógyszeradagját vette meg).
2012. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nagyon sokan nem a gyerekre költik azt a pénz,hanem új márkás telefonra,a gyerek meg novemberben is titokzokniban van.Mindkét félnek hozzá kell járulni a gyerek tatásához.A gyerek nem két hétre szól,hanem egy életre.De sokan úgy vannak vele,nyessük meg szegény másik felet.Én nem állok egyik pártján sem,én már sokat láttam az életben a korom miatt is.Anyuka majd elszáll az új cuccokban mellette a gyerek,mintha a kuka tetejéről felvett ruhákban van.Műköröm ,meg hasonló,a gyerek meg lyukas talpú cipőben.ilyen esetben én is kérném a gyámhivatalt,hogy kérdezzék már meg tőle,hogy mi a francra költi a pénzt ? A nagyszülő is bejelentheti,mert a novemberi titokzokni,már veszélyeztetésnek számit.
2012. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!