Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mivel kell bizonyítani hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel kell bizonyítani hogy mire van költve a gyerektartás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 23:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
92%
Hát én nő vagyok, egyedül egy gyerekkel, de életemben eszembe nem jutna több pénzt kérni apukától, mint amennyit én a gyerekre tudok költeni-pláne nem a jövedelmem több mint kétszeresét....
2012. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

13 éves lesz a gyerek. Nem tehetek én arról h annyit keres és ennyi a 20%!

A gyereknek is jobb így h megkapja azokata dolgokat,amig együtt voltunk akkor mindig csak ha csillagos5ös hoz akkor van jutalom,régen kiközösítették a suliból.

2012. febr. 2. 23:38
 33/51 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező (# 21/32):


A férjednek teljes mértékben igaza van, a bátyámat és engem édesanyám minimálbérből nevelt fel úgy, hogy 1 ft gyerektartást nem kaptunk. Néha innen-onnan csurrant cseppent, de ne gondolj nagy összegekre... Havonta 1x-2x párezer ft, egy kis plusz munkáért, plusz családi pótlék(!).

Én gyűlölöm, mikor a kormány egy-egy "megszorításánál" különböző portálokon egyből megjelennek azok a cikkek, amik arra akarnak megtanítani, hogy "Hogyan spóroljunk többet". Te kedves kérdező, ha alsó hangon 220.000-ből nem tudsz 2 gyerekkel meglenni, akkor úgy érzem, hogy a hiba nálad lesz.

-130.000 a gyerektartás, amit kapsz

-60.000 a minimálbéred

-2x14.800 ft a családi pótlék

-nem tudom van-e még valami... de már ez is bőven SOK!


Nekünk is távfűtés van otthon, mi is fizetünk érte, mint a katonatiszt, és a rezsi mégsem éri el az 50.000-et (~40), nemám a 70-et.

TV-re egyszerűen nincs szükség, főleg, ha ott az internet. Valóvilágot nézni felesleges, mert gyanítom, hogy nem a spektrumot, a NatGeot, meg a discoveryt nézik a gyerkőcök...


Még tudnék sorolni vagy 30 dolgot, amire 100%, hogy felesleges ezreket versz el...


Úgy hiszem, hogy nem hisztizned kellene, hanem behúzni füled-farkad, és hálát adni az Úrnak, hogy veled ellentétben, a férjed nem minimálbért keres. Kíváncsi lennék, hogy akkor mekkora lábon élnétek, ha a férjedtől nem 130-at kapnél/hó, hanem 4.400 forintot, azt is 10 év alatt 7x... és ha a férjed még csak 60-at adna, akkor is bőven ott tartasz, mint máshol egy teljes család. Ahol van 2 minimálbéres szülő, meg 2 iskolás gyerek. Csak még az a könnyedséged is lenne, hogy 3 ember ül az asztalhoz, és nem 4.


Az a baj veletek, hogy beleszoktatok a nagy lábba... A férjed eddig szépen eltartotta a családot, megteremtett egy (magas) színvonalat, de azzal, hpgy ő elment, ezt színvonalat lejjebb kell adnod.


1x lettetek volna igazán csórók egypár évig, és akkor megtanulnátok nélkülözni, meg megbecsülni azt, ami van.


Nem akartalak bántani, de ez az igazság. Más elvált szülők 2 gyerekkel, sokszor még feleannyiból SE élnek, mint Ti.

2012. febr. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
87%
33/33: tökéletesen igazad van!
2012. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
93%

A férjnek teljesen igaza van, nem értem hogyan ítélhettek meg ennyit. Hol köteles ő a volt feleségére eső rezsit befizetni, valamint hol köteles az internetről és egyebekről gondoskodni??? 130ból tényleg családok élnek.


Szóval a többiek már elmondták mihez van joga, és teljesen jogos, hogy ezt gyakorolni akarja.

2012. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
Emberek ti nem tudjátok értelmezni amit a kérdező írt??? Apuka olyan jól keres, hogy a fizuja 20%-át kapja anyuka gyerektartásnak. Ez az összeg a törvényben előírt %. Ha apuka minimálbért keresne valószínű nem 130-at vonnának tőle. Savanyú a szőlő itt egyeseknek. Gondolom azoknak akiknek nincs havi 130-uk sem :-DDD
2012. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
36os igy van pontosan.
2012. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
42%

A törvényben előírt nem azt jelenti, hogy ki kell tegyen annyit, amennyiből családok élnek.


Nem is hiszem, hogy a pénzt sajnálja az apa a gyerekétől, inkább a volt feleségétől, ami tökéletesen érthető. Ha 10 milliót keresne, annak sem kellene leadnia a 20%-át. Általában az emberek nem keresnek ennyire jól, ezért is ez a bevett, de ha valaki keresete nagyon magas, attól nem fognak egy vagyont elvenni, hiába meg se kottyan neki, egyszerűen csak azért, mert a gyerekéről köteles csak gondoskodni, arról sem csak neki kötelessége gondoskodni, másról nem.

2012. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
37%

38-as jól írja. van egy bizonyos összeg ami felett nem alkalmazzák a százalékos formát, nem hogy a 20 %-ot.


Ezt ügyvédünk mondta nekünk, és igaza is lett. Párom ebbe a kategóriába tartozik, és ha átszámoljuk százalékba amit ő fizet kb. 10%-ra jön ki gyermekenként. De mondom éppen ezért nem határoztak meg százalékot csak egy összeget.


A csjt is úgy szól, hogy legelőször számít a gyermek TÉNYLEGES szükséglete (1 milliós fizetésnél nem hinném, hogy ténylegesen 200.000 ft lenne egy kiskorú szükséglete)

és mádodik pont az, hogy vizsgálják a szülők vagyoni helyzetét. Tehát legelőször nem is azt nézik, hogy mennyit keres apuka, hanem hogy mi a gyemek tényleges kiadása, szükséglete.


Ez fordítva is igaz. hallottunk már olyat, hogy valakinél a 20 % annyira kevésre jön ki, hogy többet ítélnek meg. Pedig hiába lehet kiszámolni a 20 %-ot,a bíróság van hogy ennél is többet állapít meg, hisz szintén a gyermek szükségetét vizsgálja.

2012. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
39-es vagyok. nálunk is a bíróság minden egyes döntésében leírta, hogy a másik szülőt is arányosan terheli a gyermekek ellátása. persze nem írta le a szó szoros értelmében, hogy "mivel apuka fizet 120.ezer ft-ot,így anyuka is tegyen hozzá ugyanennyit" ez így természetesen nem volt leírva, de mindenki érti a magyar nyelvet, hogy mit is jelent az arányos terhelés a másik szülőnél is.
2012. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!