Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Balek vagyok, ha nem kérek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Balek vagyok, ha nem kérek gyerektartást?

Figyelt kérdés

Volt párom havi 800 000 körül keres, se hitele, se semmilyen extra költsége, nincsenek előző gyerekek, tök egyedül van, úgyhogy él mint marci hevesen. Miután először szétmentünk, a levegőben hagyva az újrakezdés lehetőségét, kb. 8 milliót költött ránk, részben a gyermek három éves koráig elegendő gyerektartásra (hogy megbizonyosodjak gondoskodó szándékáról), részben a lakásom felújítására (neki is van saját lakása, így a lakásokon nem vitáztunk). Megbeszéltük, hogy ezt nem fogom tudni megadni neki, de azt mondta, hogy ez nem is kölcsön. Miután az újrakezdés lehetőségét végképp elvetve totálisan szétmentünk, mégis visszakövetelte a felújításra költött pénzt, méghozzá azonnal, készpénzben. Ezen totál felháborodtam, hisz gyeden voltam, így is szűkösen éltem meg, hogy a fenébe várhatta hogy egy ilyen kisgyerekkel magamra maradván még én fogok neki milliókat fizetni? Agresszívan követelt, többször meg is fenyegetett. Amúgy nem voltunk házasok, gyermekelhelyezés nem történt, bíróságon nem jártunk, próbáltunk mindent megbeszélni.

Az anyagiakról szóló vitáink során megelégeltem az egész civakodást, és azzal tettem pontot a végére, hogy hagyjon békén a követeléseivel, nekem sem kell többé egy fillér sem tőle gyerektartás címén, nehogy azt higgye hogy nekem olyan sokat jelent a mocskos pénze. De neki ez sem volt jó, dühös volt rám, amiért elhagytam, és mindenáron meg akarta bosszulni azzal, hogy tönkretesz. Végül azért lecsitult, és aztán már egyikünk sem követelt semmit a másiktól.

A gyermek most múlt 3 éves (eddig fizette ki ugye a gyerektartást annakidején egyösszegben), szeptembertől tud oviba menni (akkortól lesz hely), és totál elfogyott minden tartalékunk. Még a tejet, kenyeret is a szüleim veszik nekünk, nélkülük talán éhen is halnánk. Szó szerint nyomorgunk, persze erről nem tud a gyerek apja, mert a büszkeségem meggátol, hogy panaszra nyissam a számat egy ilyen sóher senkiházinak. (Amúgy békés a viszonyunk, nem szidjuk egymást, a láthatáson sem vitázunk.)

Rohadt igazságtalannak érzem, hogy míg mi minden fillért be kell osszunk így gyerektartás nélkül, ő szórja a pénzét, mindig új karóra, új kocsi, új hobbik... Oké hogy annakidején áldozott a lakásomra (hangsúlyozom hogy szó sem volt visszafizetésről amikor adta a pénzt), de most nem tudom a tapétát lekaparni és pénzzé tenni, hogy ruhát vegyek belőle a fiamnak! Balek vagyok, amiért mégse kérek semmit a gyerek 3 éves kora után sem az apától, annak ellenére hogy ilyen mocskosul sokat keres? Néha felmerül bennem, hogy sokkal jobb életet is tudnék biztosítani a gyermekemnek, ha erőszakosabb volnék... de úgy utálnék az lenni! most komolyan... ugye hogy nem éri még pénzen marakodni a békés viszony rovására? vagy ezt csak a balekok vallják? mit kéne tennem? (azon kívül, hogy dolgoznom, dehát azt fogok is szeptembertől)


2011. dec. 30. 04:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

"...büszkeségem meggátol, hogy panaszra nyissam a számat egy ilyen sóher senkiházinak."


A büszkeségeddel nem tudod se etetni, se ruházni a gyerekedet. Igenis, kérj pénz az extől. Ne magadat tartsd szem előtt, meg a büszkeségedet, hanem a gyerekedet.


A büszkeség nem lehet erősebb az anyai ösztönnél. Sz@r ügy, de ő van nyeregben, ezt a békát le kell nyelni.

2011. dec. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
42%
A büszkeség nemlehet erősebb az anyai ösztönnél az igaz. De mit csinaltal eddig? Ha csak szeptembertől fogsz dolgozni? Bocs ha tévedek de már milyen dolog az hogy: sokkal jobb eletet tudnák biztositani a gyerekemnek ha erőszakosabb lennék... Munka? Smafu?
2011. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
77%

1. Amit a gyereked apja ÖNKÈNT adott a köztes idöszakban (gyerektartás egy összegben meg a lakásfelújitás) az ajándék, ebböl semmit sem követelhet vissza, kivéve, ha PAPIRON igazolva van, hogy kölcsön volt.

2. A gyerektartásról lemondani nem szabad, mert az NEM a te pénzed, hanem a gyerekedé, és az ö kárára nem legyél büszke, föként, hogy az apának semmi nehézséget nem okoz fizetni.

3. Menj el a biróságra és kérd a gyeretartás megitélését.

2011. dec. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%
Szüleid nem tudnak vigyázni a gyerekre, hogy korábban mehess dolgozni? Vagy esetleg pénzért gyerekekre vigyázni és akkor a sajátod is ott van? Ha neked nem jutott hely az oviban, gondolom más is járt így a környéken.
2011. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
55%

Koldusgőg- ezt a kifejezést itt olvastam az egyik kérdésre adott válaszban, és a te helyzetedre is igen találó.

Itt nem a te büszkeségednek kéne baromi erősnek lenni, hanem annak az akaratnak, hogy a fiadnak tudj ételt, ruhát, stb venni.

A gyerektartás, mint a nevéből is kitűnik, a gyereknek, a fiadnak jár, az ő "jobbléte" érdekében kéne, hogy apuka fizesse.

És mint írtad, nem minimálbérből tengődik a szerencsétlen, hanem van bőséggel, úgyhogy igazából ez sem lehet ok.

Szerintem tedd félre a sértettséget, és kezdj el a gyerekedre gondolni!

Ahogy te is írtad,

2011. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
50%

a gyerek érdeke sokkal fontosabb mint a büszkeséged


"ugye hogy nem éri még pénzen marakodni a békés viszony rovására?"


dehogy. most az a fontosabb, hogy a gyereked jó körülmények között éljen, vagy hogy ne vitázzatok egy emberrel akivel már nem is tartod a kapcsolatot csak a legszükségesebb mértékben?

amúgy én eleve nem gondolom, hogy az apa ezen felháborodna, hiszen a gyereke, szüksége is van a pénzre (jár is neki), meg ugye van miből adnia

2011. dec. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

Tipikus nő vagy. A férjed már csomó pénzt rátok áldozott. Ráadásul ha miattad mentetek szét ne is várd el a pénzt inkább szégyeld magad.


Most jön majd az, hogy a férfi csinálta meg a gyereket...


Ja gyerekcsináláshoz két ember kell és a férfi már elég sokat tett a gyerekéért te meg itt kérdezgetel gyik-on. Sóher senkiházi? Azért ha pénzt ad akkor jó igaz?


amúgy mit dolgozik a férjed?


HA MIATTA MENTETEK SZÉT AZ ELŐZŐKET VEDD SEMMISNEK!

2011. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

hogy miből éltem eddig? mint írtam adott pénzt a gyerek három éves koárig, nem volt rossz a gyedem sem, volt valamennyi tartalékom is, és mióta pedig elfogyott a pénzem, a szüleim segítenek, akik amúgy dolgoznak, úgyhogy nem tudnak a gyerekre vigyázni, hogy munkát keressek.

A gyereket tudom etetni és ruházni - jelenleg a szüleim pénzéből, de az ő zsebük sem feneketlen, ezért igyekszem a lehető legszerényebb életet élni. A legszükségesebbekben nem szenvedünk hiányt egyelőre.

Bíróságra nem akarok menni. Nemhiába nem volt hivatalos gyermekelhelyezés sem. Nem akarom bírói döntésekkel szabályozni az emberi kapcsolatokat. Valahogy irtózom a bíróságtól, én mindigis az emberibb megoldások híve voltam. Amúgy a korábban adott pénzt nem tudná bizonyítani semmivel, csak úgy odaadta készpénzben, sehol semmi nyoma. És igen, sóher senkiházi, mert bár adott pénzt, de vissza is kérte volna a megbeszéltek ellenére. És egy kapcsolat megromlásához, akárcsak magához egy kapcsolathoz is két ember kell. Ha kilépek egy rossz, megalázó kapcsolatból, akkor már az apát semmilyen felelősség nem terheli a gyereknevelésben? Szerintem ezért a kijelentésedért szétszednének itt téged :)

2011. dec. 30. 11:17
 9/36 A kérdező kommentje:
amúgy pont arra vártam megerősítést, hogy tök jó, hogy nem követelőzök, meg nem marakodok pénzért. furi hogy egy ilyen választ sem kaptam. ezekszerint tényleg balek vagyok?
2011. dec. 30. 11:50
 10/36 anonim ***** válasza:
78%
De terheli felelosseg. De azt tegyuk hozza hogy temiattad mentetek szét. O akart volna rendes csaladot nem? Csak te elhagytad. Persze jar a gyerektartás nemvitatom.
2011. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!