Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást fizetsz?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást fizetsz? Kb mennyi a nettód? Százalékosan fizetsz vagy fix összegben?

Figyelt kérdés
Bíróság döntött így, vagy magatok között rendeztétek a dolgot?

2011. nov. 26. 07:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
11:15. vagyok. Nincs bejelentett lakcime, nincs bejelentett munkahelye, a végrehajtónál van a papir, meg a rendőrséggel el kellett kezdenem kerestetni. Majd ha a végrehajtó nem tudja behajtani csak akkor előlegezi meg az állam. Ezt a birónő mondta. Úgyhogy ha a végrehajtó visszadobja a papirt, akkor lehet menni kérni az előlegezést.
2011. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
93%
Emberek, komolyan ilyen indulatok születnek itt? Hol van itt az emberi méltóság? Mindenki értse már meg, hogy ezer meg ezerféle ember, helyzet, munkahely, életkörülmény van és SOHA nem szabadna általánosítani és a magunk helyzetéből kiindulva ítélkezni. És ez szól a kedves sokat kereső bátran adakozó apukáknak, a pénzt kérő anyukáknak, a keveset kereső nehezen fizető "kisemmizett" apukáknak, mindenkinek! Legyünk már tisztában azzal, hogy mindenki élete más és ne fröcsögjünk egymásra, pláne nem indulatosan és főleg nem ismeretlenként!!
2011. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek pedig:

A legjobb, ha van annyi a két felnőttben, azaz Apában és Anyában, hogy normálisan, minden körülményt figyelembe véve döntenek a kérdésben. Ha ez mégsem sikerül, akkor jön képbe a bíróság. A gyerektartás általánosan megállapított összege 15%-25% között mozog és sok mindent figyelembe vesznek a megállapítása során!

2011. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ram ertetted, vagy ram is,hogy "sokat kereso apuka",en vagyok az elso valaszolo. Senkit se ocsaroltam,nem is itelkeztem,leiratam,hogy en mennyit adok es miert. Erre lepontoztak,meg talan meg itelkeztek is felettem. Hat igen,az irigyseg az nagy ur...Szegyen,hogy ebben az orszagban szegyen,ha megteheted es tamogatod a gyereked. Ez lenne a termeszetes, meg egyszer irom HA MEGTEHETED. De egyesek,akik nem tehetik meg csak frocsognek azokra,akik megtehetik. Bizony mi se azert tehetjuk meg, mert vartuk a sult galambot,kemeny munka eredmenye. Elhiszem,hogy az is sokat dolgozik,aki keveset keres,csak talan nem ugy osztogatta a lapokat az elet, vagy nem volt annyira talpraesett,de attol meg nem jelenti azt,hogy mindenkinek ugyanolyannak kell lenni. Ezt lehet lepontozni,engem nem erdekelnek a pontok:), az elet engem igazol.
2011. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
azokra
2011. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Nem, nem Rád írtam. Összességében írtam. A Te hozzászólásod volt a lehető legszimpatikusabb az összes között.
2011. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Ja és nem a "pénz" miatt volt a legszimpatikusabb a Te hozzászólásod, hanem a stílus miatt.
2011. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

23/27

Én úgy gondolom senkire sem fröcsögtem, sőt kértem azt az egy embert aki megtette, h ne írjon többet a kérdéshez!Tudom mennyi %ban a gyerektartás, de én tapasztalatokra és véleményekre voltam kíváncsi ez ügyben!

2011. nov. 29. 20:00
 29/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha így látod, akkor nem olvastad végig az összes hozzászólást. Javaslom, hogy tedd ezt, olvasd újra az egészet és meglátod egészben, amiről én írtam. És NEM, nem Neked írtam, amit írtam, hanem azoknak, akik itt írogatnak, totál eltérve a Te kérdésedtől és egymást bírálják, értékelik, kivesézik.. mindezt totál jogtalanul és ismeretlenül. Te nem írtál ilyet, kérdeztél valamit. Akkor miért veszed így szívedre, ha megpróbállak "megvédeni"? Tudod mit mondd a közmondás: "Akinek nem inge, ne vegye magára.".


Ha meg tapasztalatot akarsz, tudok egyet. Közös megegyezés alapján Apa ~250e Ft-os nettójából 40e Ft a gyerektartás. Nem jó, nagyon nem, de a béke érdekében elfogadható. Anya is jól keres, így nincs hiány.

Másik tapasztalatom pedig, ahol a bíróság döntött Apa nettójából 20% Anyának, ez 30e Ft. Ha bíróságra megy, akkor ne nagyon érdekeljen más, csupán a százalékok, mert hidd el, gyakorlatban is így lesz.

2011. nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Az én volt férjem a 160 ezres nettóból a 15 ezret is sajnálja... pedig gyesen vagyok egy 1 éves kislánnyal, dolgozni még nem tudok, simán hagyja hogy éhenhaljunk 37 ezer forintból.. :(

Jó ügyvéd kellene :(

2011. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!