Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást fizetsz?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást fizetsz? Kb mennyi a nettód? Százalékosan fizetsz vagy fix összegben?

Figyelt kérdés
Bíróság döntött így, vagy magatok között rendeztétek a dolgot?

2011. nov. 26. 07:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
1millio a nettom(nem fekete vagy piszkos munka), 200 ezret adok a gyerekemnek havonta. Ehhez nem kellett birosag,en dontottem igy, megbizom az anyjaban. Hetente megyek hozzajuk es latom, hogy 90%-ban biztos a gyerekre kolti, illetve teszi neki a szamlara es latom a kivonatot, viszont ha vesz esetben hozzanyulna elobb, vagy magara is koltene, nem sajnalnam tole, hisz a gyerek lelkiegeszsege az anyjan is mulik.
2011. nov. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%

20%, havi 25 ezer forint.

Bíróság ítélte meg, de a volt feleségem még ezt is kevésnek tartotta + asszonytartást követelt amire szerencsére a bírónő csak kiröhögte.

A mai napig próbál plusz pénzeket kéregetni ilyen-olyan kifogással, hogy iskolakezdés, betegség stb., pedig ő jól él az új barátjával saját lakásban, mi meg a feleségemmel albérletben kínlódunk...

Ha valami kell a fiamnak azt megveszem, de a volt nőmet nem fogom pénzelni.

2011. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. nov. 26. 09:38
 4/36 anonim ***** válasza:
22%
25 E baromi kevés, nem csodálom, ha kevesli! Ma kb 40 E-től kellene kezdődni a Gyt. összegének.(az én fiamnak csak az utazás és a menza 20 E, hol van még a szünetben, hétvégén kaja, ruha, rezsi, egyéb háztartási dolgok, nemhogy gyógyszer, nyaralás, tábor, sport,szórakozás, félretett pénz az életkezdéshez! Minek kellett a gyerek, ha most meg cserben hagyod?!
2011. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
26%
én is olyan apukát keresek a leendő kislányomnak,aki nem bírósággal ítélteti meg a gyerektartást,hanem szereti annyira,hogy legalább hetente látogatja és megnézi,hogyan él,mire van szüksége,nem szenved-e hiányt. másfelől nem is lenne pofám az őrá szánt összeget a magam luxusára fordítani,egy anyának mindig a gyermeke az első. a gyerektartás nem szólhat arról,hogy a felnőttek utálják egymást,és ezzel zsarolnak,valamint az sem szép,ha egyik szülő kilép a képből,új családot alapít,és a régi csak egy levonás marad a bérlapján...a vitákat elkerülendő,eleve nem szeretnék házasodni,a gyereknek akkor is van két szülője,ha azok külön élnek.
2011. nov. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
4/5 ne haragudj de ha csak vádaskodni tudsz akkor ne írj többet a kérdéshez. Nem tudod a történteket, a miérteket. Az apuka ahogy írta alig él meg így is. És a legfontosabb NE ITÉLKEZZ mások felett.
2011. nov. 26. 10:13
 7/36 anonim ***** válasza:
88%

40 ezerrel kezdeni? És aki minimálbért keres? Szállj már le a földre.

Jajj de ki nem állom az ilyeneket..

2011. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Igen utolsó egyet értek veled. Sajnos vannak anyukák akik teljesen ellehetetlenítenék az apukákat.
2011. nov. 26. 11:45
 9/36 anonim ***** válasza:
37%

Az én férjem 20 ezer forintot fizet 2 kislánya után. Ez a bíróság által megítélt minimum. De mielőtt elítélnétek teljesen...mi utánna érdeklődtünk az iskolában és az óvodában, hogy mi mennyibe kerül. A gyerekek havi költségei beleférnek havi 20 ezer forintba. Oviban ingyenesen étkezik a kisebbik, a nagyobbiknak a suliba 5000 ft a menza. Tehát tőlünk kapnak havi 20 ezer forintot, a nagyobbik lányra jár 14700 ft családi pótlék, a kisebbikre 25 ezer forint családi pótlék, mert az anyuka elintézte az orvosi papírt, hogy tartós betegnek nyilvánítsák. Akkor számoljunk csak: 20 ezer , 14.700 ,eg 25 ezer forint. ez összesen 59700 forint, amit csak a gyerekekre kap havi szinten. Ebből szerintem bőven futja különórákra (amikre nem járnak a gyerekek), gyógyszerre, ruhákra és még szerintem a rezsibe is marad. Bár szerintem a rezsit nem a különélő félnek kellene a számlájára írni, mert nehogy már mégegy családnak a rezsijét is ő fizesse, amellett, hogy neki viszont nehéz a mindennapi megélhetése. Akihez kerül a gyermek, ővé a rezsi is. A havi 60 ezer forint mellett az anyuka még mindig akar kérni pénzt, mert ez neki nem elég. De a bíróság nem fogadta el az emelést!

Emelett viszont nem engedi, hogy beleszóljunk a gyerekek életébe, iskolát, óvidát egyedül választott, lakcímet egyedül módosított az apa megkérdezése, beleeggyezése nélkül. Pedig az apának is megvan a szülői felügyeleti joga. A bíróság nem szünetelteti, és nem vonta meg. Lehet ítélkezni, azt nagyon könnyű.

2011. nov. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%

"25 E baromi kevés, nem csodálom, ha kevesli! Ma kb 40 E-től kellene kezdődni a Gyt. összegének.(az én fiamnak csak az utazás és a menza 20 E, hol van még a szünetben, hétvégén kaja, ruha, rezsi, egyéb háztartási dolgok, nemhogy gyógyszer, nyaralás, tábor, sport,szórakozás, félretett pénz az életkezdéshez! Minek kellett a gyerek, ha most meg cserben hagyod?!"


Ha ő 25-t ad, akkor az anyának is ennyit kell költenie a gyerekére. Nehogy már megmagyarázd, hogy 50ezer forint nem elég havonta egy gyerek fenntartására!

Mi évekig éltünk apám 120ezres fizetéséből 5-en (szóval a szüleim, 2 tesóm és én), mégsem szenvedtünk semmiben hiányt. Az fejenként 24ezer forint. Bár megjegyzem, így sem lett felélve az egész és itt egy nagy családi házról volt szó, több macskával, 1 kutyával.

2011. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!