Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ha a férj külföldö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha a férj külföldön dolgozik és talán 700eft-ot keres és ha megítéli a bíróság a 20%-ot akkor tényleg a fizetés 20%-át kellene kapnom? Vagy max. A minimálbért összegét kaphatom?

Figyelt kérdés
a férj ügyvédje ajánlatot akar nekem küldeni, mivel nem fogadtam el azt az igen kevés összeget amit a férjem akart fizetni.nemtudom h miért kell nekik ennyire aggódni ha 700eft-nak nem kaphatom meg a 20%át.
2011. nov. 22. 17:36
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

te azt hangsúlyoztad ki hogy 700 ezret keres és 25 ezret akar adni.Azt is le kellett volna írnod, hogy 30 ezerben állapodtatok meg. Kapod a 30 ezret és a családi pótlékot.

Meg persze amit sok nő nem vesz figyelembe hogy neked is hozzá kell adnod ugyan annyit amit az apa fizet 30 ezret.

ez így már 70 ezer felett van, ennyiből csak tudod ruházni a gyereket és fizetni az ovi költségeit.

2011. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Én azt írtam hogy talán 700ezret keres, tehát nem hangsúlyoztam ki hogy biztos annyit keres.Én bőven beleteszem a 30ezret havonta, úgy hogy a gyerekre ezen felül költök.A következők miatt: volt egy hitelünk ami az Én nevemen volt amit a férj is nagyon jól tud, vagyis cetelem 300ezer forintról szóló és egy B-hitel.A cetelemre havi 20 ezer forintot fizetek, és a B-hitel után havi 13.800ft-ot 12 hónapon keresztül, vagyis a családi pótlékot levonják mivel hogy az is jövedelemnek számít.Ennek nyugodtan utána kérdezhetsz okoskám.De szerintem ezt már Te is jól tudod! Tehát bőven elmegy nekem a 30ezer és akkor még ezen felül költök a gyerekre.Angyalom,,,nem láttál bele az életembe a nap 24órájába, nem tudod milyen költségekkel maradtam egyedül, mint ahogy Én sem tudom hogy neked milyen költségeid vannak.( talán azokat kellene számolgatnod )Tehát nem kellene ennyire nagynak lennie a szádnak!
2011. nov. 23. 09:14
 23/48 anonim ***** válasza:
a hitel mióta a gyereké?
2011. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
A jogszabályok szerint az örökös a vagyonnal együtt a tartozásokat is örökli
2011. nov. 23. 09:35
 25/48 A kérdező kommentje:
tehát Én nem azért szültem a gyereket hogy Ő fizessen majd éveken keresztül a szülők hülyesége miatt mint egyeseknél.Tehát muszáj fizetni azt is azt gondolom.te mit gondolsz erről? neked jó ha a szülőd után sz.... a ....szt évekig?
2011. nov. 23. 09:38
 26/48 anonim ***** válasza:

ne haragudj de a te gondolkodásod nem teljesen normális, meg is értem, hogy a párod nem akar veled együttműködni.


Vettetek fel hitelt, és azt fizeted ami kb 30 ezer. És azt mondod, hogy te ezt a gyerekre költöd?! mert a tartozást örökölheti a gyerek

nem te azt a pénzt a hitelre költöd nem a gyerekre


ha közösen vettétek fel a hitelt a volt férjeddel akkor közösen is kéne kifizetni, ezt még váláskor meg kellett volna beszélnetek

2011. nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim válasza:

"ha közösen vettétek fel a hitelt a volt férjeddel akkor közösen is kéne kifizetni, ezt még váláskor meg kellett volna beszélnetek "


most kaptál egy jó ötletet, mivel még nem mondták ki a válást ezért ezt még az ügyvéddel megbeszélheted hogyan is tudnád ezt a hitel témát megoldani, s akkor nem csak rád szakadna.


neked miért probléma ha a hitelét is akarja rendesen törleszteni? legalább nem fenyegeti eladósodás, árverezés mint sokakat!

2011. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

biztos ennek az illetőnek jó élete van, nincs hitele és nem kell azon gondolkoznia hogy mit tesz le az asztalra.

mondom még egyszer hogy nem lehúzni akarom a volt párom hanem ha tényleg lehet akkor megegyezni egy összegben, de hát ez majd attól is függ hogy mit mond az ügyvédem, csak az a baj hogy nem tudok vele beszélni mert külföldön van s a következő tárgyalás meg december, 1 hét múlva jön haza.Már azon gondolkoztam h elmegyek másikhoz dehát kinek van annyi pénze.köszönöm a válaszokat,még ha ezek támadások is

2011. nov. 23. 12:51
 29/48 anonim ***** válasza:
nézd ha a házasság alatt vettétek fel a hitelt, nyilván arról a férjed is tudott, akkor szerintem jogilag fele fela arányban kéne fizetnetek, ezt kérdezd meg ügyvédedtől majd... lakáshitel is van? az 50-50 százalék tulajdonú?
2011. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
nekem nem baj hogy törleszti a hitelét, de akkor ne sorolja fel a hitel összegét hogy ő azt is a gyerekre költi, mert fizeti
2011. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!