Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ha a férj külföldö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha a férj külföldön dolgozik és talán 700eft-ot keres és ha megítéli a bíróság a 20%-ot akkor tényleg a fizetés 20%-át kellene kapnom? Vagy max. A minimálbért összegét kaphatom?

Figyelt kérdés
a férj ügyvédje ajánlatot akar nekem küldeni, mivel nem fogadtam el azt az igen kevés összeget amit a férjem akart fizetni.nemtudom h miért kell nekik ennyire aggódni ha 700eft-nak nem kaphatom meg a 20%át.
2011. nov. 22. 17:36
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
60%
Hát azért nem annyival több az élet kint, mint itt, maximum a lakhatás, de gondolom többed magával bérel, és szerintem is vicces ennyiből 25 000 Ft-ot adni.
2011. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
27%
Nem megy el 200 a gyerekekre?Itthon egyszer kiszámoltuk hogy 3 gyerekre (3-an vagyunk testvérek) sokkal több elmegy mint 200.000 .
2011. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
57%

De érdekes válaszok is jöttek.

25 ezer forintot ennyi pénzből? Jó, hogy többet költ is külföldön, de ez még akkor sem kevés pénz.

Ha meg nem váltak volna el, akkor jóval többet kellene a gyerekre költenie.

Annyira gáz, hogy elválik egy pár, és akkor onnantól kezdve a pasinak már nem gyereke a gyerek? Igenis, attól mert nem él vele, még ő az apja, szóval a gyerek eltartásának minimum felébe illik beleszállni a saját lehetőségek szerinte. És ebből a pénzből szerintem több mint 25 ezer kijönne.

2011. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
88%

200 ezer is elmegy, ha minden hülyeséget megvesz az anya:)

Szerintem is sok az, de 56-60 ezer magaslatába nyugodtan fizthet.

2011. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
65%

Az apának nem feladata egyedül finanszírozni a gyerek kiadásait.

Szóval jár itt egyesek szája, hogy nem kell az anyának 25 000-et mellétenni, mert ő természetben teszi a kötelességét (vicc, egyébként), ilyenkor meg azon agyalnak, hogy még 200 is kevés?? Akkor mégis mit várnak el, hogy a férj egy az egyben fizessen mindent? 200 000 Ft-ból komplett családok élnek meg, sőt még kevesebből is.

Mindennek van egy egészséges határa. Én is otthagynám a munkahelyem, nem a volt a feleségemért dolgozom.

2011. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Fogadd el azt a 25 ezret, mivel kulfoldon dolgozik, s kitudd jatszani meg ennel jobban is, viszont ez egy elfogadhato osszeg.
2011. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem min. 50-et kérj, az jár minimum ennyiből, és kell is a gyereknek. 25 nevetséges.
2011. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
74%

Hát kérni kérhetsz te sok mindent, de a bíróság nem fogja megítélni.

Lehet apuci piszok gazdag. De ha papíron kétszázezret keres, akkor annyiból kalkulálnak, arra egy ember se épít, hogy te azt állítod, hogy csillióbillió usd-t keres heti szinten.

A gyerektartás meg arra szolgál, hogy a gyerek alapvető szükségleteit fedezze, nem az elkényeztetést, vagy a műkörmödet pl. :D (bocs, de sok ilyen példa van) Tehát a 20% nevetséges elképzelés. Az meg már az apa dolga, hogy a megítélten felül vesz-e a gyereknek mindenféle hülyeséget.

Az ajánlatot nem kell elfogadnod, de többet valószínűleg a bíróság sem ítél meg. Te tudod, mennyire érsz rá a bíróságon vacakolni. De nézz utána akár ezen az oldalon, hogy kinek mennyit ítéltek meg, naponta több kérdés van ilyen témában.

2011. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
azt gondolom hogy nem azt írtam hogy 200ezret követelek tőle, amúgyis mikor ki lett töltvel a közös megegyezéses papír amit aláírt akkor azon rajta volt hogy: a fizetés 20%-a , minimum 30ezer forint. És hozzáteszem ekkor még itthon volt, munkanélkül. Csak most gond minden hogy kiment dolgozni külföldre. A bírónő azon kérdésére hogy kérek-e asszonytartást azt válaszoltam hogy : nem Miért gondolják egyesek azt hogy leakarom húzni. Hát nagyon sajnálom hogy egyesek 10ezer forintot kapnak, az itt az óvodára elég ( étkeztetés, csoportpénz és a havi fogkrém, zsebkendő stb)Tehát ezért Én ezzel nem elégednék meg már bocsánat. Ráadásul Én viszem és Én hozom a gyereket mikor hazajön, miközben az egyezségben az áll hogy jön érte és hozza, akkor látja mikor akarja.Én a gyerek érdekében teszek mindent. És nem a plázacicák közé sorolom magam akiknek mindig műkörmöshöz, fodrászhoz kell járni, naponta új ruhát vásárolni. Miért ne kérném a 20%-ot ha megtehetem. Legalább nyithatok a gyereknek egy bankszámlát ahova tehetek magasabb összeget majd a jövőjére tekintettel és nem csak a havi szükségleteire lesz elég, hanem később főiskolára akár egy lakás kezdő részére.Nem tudom hogy egyesek miért gondolják azt, legtöbbször a férfiak hogy a nő magára akarja költeni, Én nem tartozom azok a nők közé akik ha van ilyen úgy viselkednek, vagyis csak a saját maguk szükségleteit nézik nem a gyerekét ha már sikerült kiharcolni X2 összeg gyerektartást.
2011. nov. 22. 21:19
 20/48 anonim ***** válasza:
Próbáljatok megegyezni peren kívül. Úgy vélem ha bíróságra kerül az ügy, szinte minimális annak az esélye, hogy megítélik ez esetben a 20 %-ot neked. Van egy jogszabály ami kimondja hogy ha a tartásdíjra kötelezett kimagasló keresettel rendelkezik, akkor nem lehet mérvvadó a 20%. Az már jóval meghaladná a gyermek TÉNYLÉGES szükségletét.. A jogszabály is kimondja, hogy első helyen a gyermek tényleges szükséglete a mérvvadó a tartásdíj meghatűrozásánál. Te esetedben teljesen korrektnek tartom a 10 %ot. Az kb. 70.000 Ft lenne igaz? És valóban te esetedben az is lehet, hogy apuka ha megérzi, hogy sokat akarsz kérni, akkor elkezd kibúvókat keresni, pl. csökkenti a bevallott keresetét, és akkor bizony lehet hogy még ennyit sem kapsz...:( Én ezt onnan tudom, hogy nekünk nagyon jó ügyvédünk van - ő mondta ezt a jogszabályt, nálunk párom szintén kb. ilyen keresettel rendelkezik, de anyuka nem kapta meg a 20 %-ot, pedig próbálkozott mindennel, hozta az eszement számlákat, elhozta a saját kiadásait is, hogy fedezze azt is párom stb :) Azért a bíróság ezt nem nézte jó szemmel, üvöltött anyukáról, hogy csak a pénz kell neki, ezt pedig egy mirevaló bíró rögtön kiszúrja, és nem hoz olyan ítéletet, hogy burkolt asszonytartás legyen belőle... Legalább is nekünk akkor szerencsénk van a bírósággal...Egy rossz szót nem lehetett mondani apukára, mindent elhitt apuka amit anyuka hozott számlákat, de nyilván csakis azokat fogadta el apuka amik gyerekekhez kapcsolódott!! És ez alapján elég volt a felajánlott párom általi tartásdíj...Egyébként kedves kérdező milyen a kapcsolatod az apukával? Ha elfogasz egy kicsit kevesebb pénzt, utána számíthatsz még rá segítségre? pl. 1szer 1szer besegít majd? mit gondolsz ilyen típus? Mennyi idős a gyermek?
2011. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!