Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minek házasodnak össze az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek házasodnak össze az emberek? Nagy részük úgyis elválik. Akkor mi értelme?

Figyelt kérdés
Vagy csak azért kell a házasság mert a nők szeretik a felhajtást,meg a fehér ruhát.
2009. ápr. 20. 21:11
1 2 3 4
 11/34 werte ***** válasza:
90%

Ismerősi körömben aki 30 fölött vannak és 20-25 évesen nősültek/házasodtak 80%-a elvált. Mesélte egy rokon, hogy a 15 éves érettségi találkozójukon 2-3 ember volt aki nős, 1-2 ember aki élettársi viszonyban vannak 10 év óta, a többiek elválltak/válófél/külön él! Ez azért félelmetes.


Indok: rohanó világ, stressz, a türelem és a megértés hiánya vagy csökkenése, a másik és a saját magunk elhanyagolása, anyagiasodás --- ezek MIND rátesznek a lapátra!

2009. ápr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%

Mert azt ki lehet mutatni statisztikákkal, hogy ha két ember elvált egymástól. De arra nem tudsz egyetlen statisztikát se mutatni, hogy naponta hány pár szakít, hány élettárs költözik külön, hány szerelem múlik el.

Szóval nem gondolom, hogy "úgyis elválnak", hiszen ezt nem csak a házasságra lehet rásütni. Akkor miért jössz össze bárkivel is? Úgyis szakítás lesz a vége... Ha meg nem lesz szakítás, akkor miért lenne belőle válás?

Egyébként az elején válaszolt valaki úgy, hogy amikor összeházasodsz valakivel, persze hogy azt hiszed, hogy mellette fogsz megöregedni is, és együtt haltok meg, és minden. De a valóság sokszor ennél jóval kegyetlenebb... Viszont én nem gondolom, hogy "sajnos" csak házasságban élők tudnak boldogulni ebben az országban. Sosem tartottam sajnálatos dolognak a házasságot. Viszont nem vettem semmibe az egyedülállókat sem.

Na de a kérdésre visszatérve: szerintem egy házasság többről szól,mint a felhajtás. Felhajtást lehet rendezni akármilyen apropóból. Lakásavató, gyerekszületés, akármi.

A házasság egy intézmény, ami ősidők óta működik. És a válás csak azóta ilyen gyakori, és megszokott művelet, mióta a világ így elrohant. Régen az emberek meg tudták beszélni a gondjukat, vagy nem voltak gondjaik, legalábbis nem akkorák és olyanok mint ma. De ebbe kár belemenni.

Lényeg a lényeg: az ember azért házasodik, mert akkor komolyan gondolja. Jobb esetben...


kicsit úgy tűnsz nekem, mint ha talán a te szüleid is válófélben lennének, vagy ilyesmi... :( Ez szomorú.

2009. ápr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%
Nekem inkább az lenne a kérdésem, minek házasodik össze annyi ember aki totál nem ismeri egymást, mert nagyrészt azért szoktak elválni, mert már a kapcsolatban derül ki, hogy milyen is az illető. Nulla sok embernek az emberismerete, az a fő baj itt.
2009. ápr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem úgy indulnak neki, hogy úgyis el fogunk válni. Amúgy amikor én a feleségemmel összeismerkedtem, már túl voltam egy rosszul sikerült házasságon 29 évesen, ő pedig 2 több évig tartó együttéléses kapcsolaton 26 évesen. Ezért aztán közösen úgy döntöttünk, hogy nem lesz esküvő, mert baromira nem azon múlik az egész. És mégis, ahogy telt az idő (3 év), szinte magától érthetődő volt, hogy összeházasodunk. Nem volt felhajtás, sem fehér ruha. Csak mi ketten+2 tanú, ő egy nagyon szép alkalmi ruhában én egy fekete öltönyben. És mégis nagyon jó volt, végre tényleg rólunk szólt az a nap. (Az első esküvőm igazi lakodalmas, felhajtásos mizéria volt, ami aztán mindenről és mindenkiről szólt, csak nem rólunk. Az tényleg a volt feleségem kedvévért volt). Most pedig nevelgetjük a 3 hónapos babánkat, és főleg nagyon örülök, hogy házasságba született.
2009. ápr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
52%
Én 15 éve élettársi kapcsolatban. Van gyerek,ház stb. Ja, és nagyon szeretjük egymást papír nálkül is.Mégsem éreztem még, hogy kell esküvő. (szerintem is felhajtás)
2009. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az azért nagyon ijesztő, hogy annyian válaszolták, hogy az olcsó hitel meg a tisztázott jogi viszonyok végett házasodtak össze. Na így már azért érthető, hogy miért olyan magas a válások aránya. Bár az igaz, hogy a polgári házasság tényleg egy jogi aktusra emlékeztet inkább, számomra sem volt különösebb jelentősége. Ideje lenne, hogy az állam elismerje az egyházi esküvőt jogi szmpontból is. 00:41-esnek is igaza van. Teljesen kitolódott manapság a párválasztás és a gyerekvállalás ideje, ezért rengeteg pár vaktában ugrik bele a házasságba, amit általában a nő forszíroz, akinek már ketyeg a biológiai órája.

Én azt vallom, hogy minden házasság a megfelelő önismereten és párválasztáson áll vagy bukik. És könyörgöm, próbáljuk meg felfogni, hogy az egyházi esküvő nem egy jópofa buli, meg szép emlék, ahol millákat lehet elmulatni, hogy a szomszéd falu is minket irigyeljen, hanem a vallásos ember számára SZENTSÉG, amit a házasulandó felek egymás számára szolgáltatnak ki! Igen, igaz, hogy ez nem való mindenkinek! Aki azt sem tudja mit csinál, az nem tud komolyan hűségesküt tenni. Annak marad egy értelmetlennek tűnő jogi aktus az anyakönyvvezetőnél. Szomorú, hogy ennyire kiüresedett a család fogalma, nem csoda, hogy társadalmi szinten is ott tartunk, ahol.

2009. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

Azért házasodunk, mert megtaláltuk életünk párját, akivel együtt akarjuk leélni az életet, a sírig.

Érzelmi, lelki, szellemi, családi, jogi és gazdasági kapcsolatban. És ezt szertenénk ország - világ előtt kinyilánítani, és a szeretteinkkel megünnepelni, mivel ez egy életr szóló és sorsfordító döntés. Az esküvő egy fordulópont az életünkben, Naná, hogy megünnepeljük, hiszen még azt is megünnepeljük, ha ötöst hoz a gyerek, vagy ha fordul az év, akkor ezt hogyne ünnepelnénk!!?

Az, hogy sokan elválnak, azt jelenti, hogy talán éretlenül házasodtak, vagy sokat változott az életük.

De ennyi erővel, hogy ezt kérded, kár megszületni, hiszen úgyis meghalunk nem?

Az esküvőtől az ásó-kapáig, (vagy a válásig) tartó ÚT számít.

2009. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Tegnapelőtt kérték meg a kezem:) Igent mondtam.
2009. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
9:35 vok. ÉS TESTIBEN IS!
2009. ápr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
9,13-as vagyok. Sok boldogságot kedves 9,36-os! :)
2009. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!