Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minek házasodnak össze az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek házasodnak össze az emberek? Nagy részük úgyis elválik. Akkor mi értelme?

Figyelt kérdés
Vagy csak azért kell a házasság mert a nők szeretik a felhajtást,meg a fehér ruhát.
2009. ápr. 20. 21:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Nem a felhajtás miatt..akkor nem lennének olyan emberek, akik vendégek nélkül házasodnak össze a párjukkal.

Szerintem a házassági ceremónia egy fontos szertartás, ami közelebb hoz egymáshoz két embert.Nem feltétlenül lesznek boldogabbak tőle másnap, csak lesz még egy dolog, ami összeköti őket, hiszen ez (jó esetben) egy élmény.

2009. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Én azért házasodtam mert nem szülök gyereket, és nem vállalok közös hitelt egy élettársi kapcsoltba , ami jogilag nem tiszta. A felhajtás lakodalom fehér ruha meredeken nem érdekelt.
2009. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Én is így gondolkodtam sokáig. De ma már úgy vagyok vele, hogy szerenték megházasodni egyszer, de csak akkor, ha az anyagi helyzet megengedi, ha nem kell előtte, utána garasoskodni. Szóval ha már van lakás, esetleg autó is, stb. Mert amúgy nem szórnék erre pénzt, ha nincs miből. Viszont ha már esküvő, akkor adjuk meg a módját. De mondom, csak ha van miből. Szerintem ez egy életre szóló szép emlék, nálam ennyi.
2009. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem úgy megy bele egy házasságba, hogy "úgyis elválunk". Amikor az emberek összeházasodnak, azt gondolják, hogy ez bizony örökre szól. Egyébként meg az első és a második válaszolóval értek egyet, én egyrészt érzelmi, másrészt racionális okok miatt döntöttem úgy, hogy az esküvő egy jó dolog. Sajnos ebben az országban még mindig az a gyakorlat, hogy a házasoknak több esélyük van a boldogulásra, mint a pusztán együttélőknek.
2009. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért házasodtunk össze elsősorban, mert szerettük egymást és, hogy kedvezőbb lakáshitelt kapjunk és megvehessük a házunkat. Valamint én azt vallom, hogy családba szülessen egy baba. Tehát házasság nélkül nem akartam szülni. Az már más téma, hogy sajnos jelenleg válunk. De hidd el, amikor összeházasodtunk, egyáltalán nem gondoltam arra, hogy majd el fogok válni, ha tudom előre, nem megyek hozzá és nem szülök neki gyereket, hogy csonka családja legyen. De későn ismertem meg eléggé a férjemet, sokszor még 7 év is kevés és egy férfi igazán akkor mutatkozik meg, mikor már apa is.
2009. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
Senki sem gondol arra, hogy majd elválik. Egyébként azért szerencsére nem igaz, hogy olyan nagy részük elválik. A fehér ruhának meg a felhajtásnak semmi köze nem volt ahhoz, hogy megházasodtam. Ez a legtöbb (normális felfogású) ember esetében igaz.
2009. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Hát a statisztika szerint kb60-70% a válási arány.
2009. ápr. 20. 21:51
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésed logikáját követve minek eszel, úgyis éhes leszel!


Semmi sem tart örökké, de senki nem úgy indul neki, hogy én most megházasodok és 5 év múlva elválok.

2009. ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
84%

Jobb a boldogulás, és mégiscsak, a házasság az házasság. Jobb úgy bemutatni, hogy "a férjem / feleségem" mint úgy, hogy "az élettársam"... Ha valakit szeretsz, azt hiszed örökre szól. Ezért a sok házasság. Többnyire kiderül hogy nem szól örökre. Ezért a sok válás. Meg amúgyis, mindenki mondogatja, és megszoktuk, hogy így van rendjén, hogy összejövünk, összeköltözünk, eljegyzünk, házasodunk, gyerekezünk.


Én akarok felhajtást, fehér helyett levélzöld ruhát, de esküvőt nem. Az csak egy papír. Tehát abban is van valami, hogy a nőknek kell a felhajtás.

2009. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a házasság szentség. Ezért volt esküvőm, hogy Isten áldását kérjük a szerelmünkre.
2009. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!