Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után hogyan álltatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után hogyan álltatok talpra, nem annyira lelkileg mint gyakorlatilag?

Figyelt kérdés

Nem bírom már a férjemmel, komolyan és napi szinten fontolgatom a válást, de ami miatt nem merem elhamarkodni, az az, hogy nem látom magamat UTÁNA. Hogyan is tovább? Van két ovis gyerek, nekem meg a férjem mesterkedései miatt még nincs munkám (igyekszik az élet minden területén földbe döngölni, ellehetetleníteni).

Közös a lakás, manapság nehéz eladni, nemhogy jól eladni. Nem jönne ki belőle két 1,5szobás panel.

Ha találnék is munkát, hogyan élnénk meg 3-an egy fizetésből, ráadásul úgy, hogy a továbbiakban sem számíthatnék férjem jelenlétére, ha betegek a gyerekek, as munkáltatók meg nemigen szeretik a betegszabit.

Az anyagiaktól félek.

Ti hogyan csináltátok?

Szeretném magam megrázni, és felállni, de mi van, ha a "rosszabba" viszem a gyerekeket.

A férjem bosszújától is félek egy kicsit, mert ő tuti magának akarná a gyerekeket (pedig nem lenne jó apjuk)

Kérlek adjatok gyakorlati tanácsokat!


2011. aug. 5. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

lehet, hogy lepontoznak, mert nem a legjobb ötleteim vannak, de ami nekem eszembe jutott:

másodállást vállalni

Nagyszülőktől (szüleidtől), vagy testvértől pénzt kérni, és majd visszaadni.

Legrosszabb esetben hitel. De ha már ennyire válni akarsz, és úgy érzed, hogy a férjed nem jó apa, akkor a halogatás nagyon rossz módszer!!

2011. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia

Biztos az a legjobb megoldás,ha elváltok?Semmi remény nincs arra,hogy a kapcsolatot rendbe lehet hozni?


Szerintem válás után is van élet.Én akkor váltam el mikor a gyerekek 6-7-13 évesek voltak...Édesanyám segített mindenben.Miután eladtuk a házat,vettünk magunknak egy két szobást.A nagyobbik fiú az apjánál maradt a kicsik nálam.(A mai világban nagyon sokat kell sztem egy apának letennie az asztalra,hogy a bíróság odaítélje a kicsit .

Mikor már benne vagy abban a helyzetben,az életbenmaradás,és a gyerekeid fognak erőt addni ahhoz hogy a nehézségeken túltedd magad.

2011. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
szia.sok mindent nem tudok erre írni de ha gondolod írhatsz és beszélgethetünk.én nem naponta gondolok erre egy évben vagy 10 szer.egyszer már majdnem be is adtam a válópert.a meglátásod ugyan az mint az enyém én nem akarom azt,hogy a lányok hiányt szenvedjenek valamiből mert ha egyedül leszek akkor aztán látástól vakulásig dolgozhatok,hogy a minimumot meg tudjam nekik adni.a többi dologról nem is beszélve.most én is elvégzek egy sulit utána munka ha lesz munkám utána átfontolom ,hogy mi mit ér meg.tudom milyen helyzetben vagy.évente ezen én is vagy 10 szer filozom.
2011. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. aug. 6. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Sokáig nem kaptam munkát, ezért nem mertem belekezdeni a válásba. Aztán amikor az ismerősök nem csak azt hallották, hogy munkanélküli vagyok, hanem hogy válni is kezdtem, segítőkészebbek lettek, lett is munkám. A válás nehéz volt, a férjem nem tőlem, hanem a gyerekeimtől nem akart elválni, és én sem. A munkám rettenetesen stresszes volt, és a munkamörömet előttem 2 férfi és egy nő csinálta, ezt összevonták egy munkakörré, és ezt én egyedül... a válásnála férjem hazugságok sorával lassította a folyamatot... a sok stressztől pánikbeteg lettem, ki kellett iktatnom valami stresszfaktort, megszüntettem a válást. Megmondtam neki, hogy oké, nem válok el, de én akkor is boldog leszek...! (hmm...)Akkor, én ezt úgy értettem, vegye tudomásul, ha nem is vele, ha nem is elválva, de valahogy valakivel boldog leszek. Eltelt egy év, külső kapcsim nincs, viszont a férjemmel van. Nem tökéletes, de sokkal jobb, mint a régi kapcsolatunk. Visszagondolva, a válás nem lett volna megoldás, viszont áttételesen a válás megkezdése javította meg a kapcsinkat, mert jobban tisztel. Az élet lutri.
2011. aug. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így nagyon nehéz neked..

Nekem az a szerencsém, hogy a szüleim mögöttem állnak, minden téren támogatnak (gyerekfelügyelet bármikor), van munkám és jól is keresek, a lakás is sajátom.

Szóval "technikailag" megoldható minden, de lelkileg iszonyú megterhelő és kiborító.


Okosat sajnos nem tudok mondani...

Családi segítségre számíthatsz?

2011. aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi történt veled azóta?
2013. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lett munkám, ilyen-olyan fizetéssel, de legalább nem függök tőle anyagilag. Ezt eleinte rossznéven vette, majd amikor én a kész papirokat készültem beadni, megrázta magát és visszasírt. Azóta nagyon szépen bánik velem.

Igaz, részemről már nincs bizalom.

2013. aug. 21. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!