Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor a dugipénzem eltudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor a dugipénzem eltudom hallgatni? Vagy kinyomozzák? És ha a nevemen lévö lakast anyam nevere ajandekozom akkor kitudom semmizni a ferjem nem? Akkor nem kérheti már a felét? Bankbetétem is vegyem ki és tegye be anyám?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 14:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
Ne legyél undorító, ne semmizd ki! Azt vidd magaddal, ami a tiéd! Ne árts direkt senkinek, mert visszaüt!
2011. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
42%

Én nem vagyok ügyvéd, de szerintem ha a neveden van a lakás és nem közös szerzemény, akkor nem illeti meg a férjedet a fele. Ha most ajándékozod el a válás előtt az feltűnő lehet, és nem biztos, hogy jól jön ki. A bankbetét is szerintem a tiéd, ha nem közös néven van. A dugi pénz pedig nem azért dugi mert nem tudnak róla? :) azt még elhozhatod nem? és akkor oda tudod adni anyukádnak addig, amíg a válás lezajlik.

De ez csak az én véleményem, lehet, hogy nem így van, de nekem így lenne logikus.

2011. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

A neveden lévő lakást nem kell átíratnod, ha az már a házasságod előtt is a tied volt, vagy ha pl. örökölted a házasság alatt, vagy örökségből vetted. Akkor ez nem közös szerzemény, a férjed nem veheti el a felét sem.

A abnkbetétnél is fontos, hogy honnan származik. Csak a közös szerzemény az, aminek a felére a férjed igényt tarthat.

Keress egy ügyvédet, előbb-utóbb ugyis kell a válás miatt. Igazán jó tanácsokat ő fog tudni adni. Megéri.

2011. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%

1. A dugipénzt ki tudják nyomozni, és nemcsak felezni kell, hanem mßeg meg is büntetnek csalás miatt. Ha a bankbetéted kiveszed, és nagyobb összegröl van szó, akkor igazolnod kell, hogy a közös háztartásra költötted. Ha ezt nem tudod, akkor a fele öszegget ki kell fizetned.

2. A lakás vagy külön vagyonod (azaz a házasság elötti szerzemény), vagy pedig közös (ha a házasság alatt lett véve), akkor nem számit, hogy kinek a nevén van. Anyád nevére hiába iratnád át, az egyrészt nem érvényes, másrészt szintén csalásnak számit.


3. Igen szánalmas lény vagy, ha képes lennél ilyenekre - de ez csak magánvéleményem.

2011. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
Mert ugye ezekre mind te kerested pénzt?
2011. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
65%
Jogilag a helyzet a következő: azonnal (ne holnap, most azonnal indulj) szüntess meg minden számlát, betétkönyvet stb. Nem kérhetik rajtad számon, hogy hova lett a pénz...feléltétek, kész. Elvégre még tart a házassági vagyonközösség, vagyis csak akkor lehetne problémázni, ha már a keresetlevél a bíróságon van, és utána tűnnek el az összegek az eljárás alatt. A bíróság ugyanis csak azt fogja nézni (és azt se a házasság felbontásánál, hanem a vagyonmegosztásnál), hogy akkor milyen vagyonotok van, amikor előtte vagy az ügy. Arra nem kíváncsi, hogy valaha mennyi volt...Remélem, érted, mire gondolok. Anyukád pénzügyi helyzetét senki sem vizsgálhatja, de azért annyira ne legyün szemtelenek, hogy egyik nap ki veszel X ezer FT-ot, és másnap anyuka ugyanilyen összegű betétet létesít...Ne adj alapot a támadásra. El van az a pénz egy ideig az otthoni trezorban is. A lakásodat csak akkor kell félteni, ha azt a házasság fennállta alatt vetted, vagy előtte vetted, de a házasság alatt fizetted ki a hitelt. A házassági vagyonközösség szerint ugyanis minden közös, a jövedelem is, ezért ha abból vetted, az is közös, függetlenül attól, hogy a másik fél esetleg munkanélküli volt, vagy csak töredéke volt a jövedelme. Abszolút nincs gond, ha örökölted, vagy örökségből vetted, ÉS ezt bizonyítani is tudod.
2011. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
én kerestem de ö tartja a markát házasság alatt vettem a lakást jog szerint közös de még nincs beadva a válás. és ő alázott meg stb hogy összejött mással ezért válnánk persze az uj kicsikére kell a pénz üzlethelységet akar neki venni.az én pénzemböl ami jogilag válásnál közös. eddig csak a lábát logatta a gerinctelen senki
2011. ápr. 26. 14:33
 8/30 anonim ***** válasza:
53%
tipikus...
2011. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
44%
Abszolút megértelek. Keress jó ügyvédet, és csak amit feltétlenül muszáj, azt add neki!
2011. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
31%
Te is ugyan olyan gerinctlen vagy és még ostoba is nem kellet volna hozzá menni, esküvő előtt nem ilyen volt,érdeks mindig a válásnál sír a száj...
2011. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!