Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerekem egyetemre jár....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekem egyetemre jár. Kell gyerektartást fizetni ha már beadtam a kérvényt h ezentúl rokontartást fizetnék?

Figyelt kérdés

20.ezer ft-ot fizetek gyerektartásnak. A gyerek 21 éves egyetemre jár,média szak. mellette dolgozik is,és otthon lakik az anyjával.

Nekem időközbe új családom lett,kiskorú gyerekekkel. Beadtam a kérvényt h ezentúl rokontartást fizetek 10.000Ft-ot. Úgy tudom a rokontartás már nem mehet az apa létfenntartásának rovására. Nem tudom még mikor lesz tárgyalás. kérdésem az,h addig mit fizessek. A gyerektartás 20 ezer ft-ot vagy a rokontartás 10.000Ft-ot.

A volt feleségem és a gyerek követeli a 20.000FT-ot.

Ha oda adom akkor valaha viszont látom azt a 10.000Ft-ot?

Mikor a panasznapon beadtam a kérvényt,azt mondták nem mostanában lesz a tárgyalás,lehet hónapok múlva


2011. ápr. 23. 13:05
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
78%

Én azért ezt nagyon igazságtalan törvénynek tartom.Egy 20-22 éves felnött ember vissza élve a jogaival,tartást követel az apjától akinek még ott van a másik három.Gyalázatos módon elteszi a 20ezer forintot,plussz mellette még dolgozik is,plussz még családi pótlékot is felmarkolja,plussz az anyja tartja el.Remélem a biró azonnal elveszi a rokontartást ettől az élösködőtől.A pofámról a bőr leégett volna ha én anno az apámtól pénzt követeltem volna,mert én TANULOK.

Kiváncsi lennék azért arra,hogy hétvégeken mennyit költ el szórakozásra,és más egyébbre?!Mindeközben három kisgyerek szájából van elvéve a pénz.

2011. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem kell, hogy kidobja. De annó az én testvérem úgy végezte el a főiskolát, hogy teljes munkaidőben dolgozott, iskolába járt -ráadásul költségtérítésesre, amit a saját keresetéből finanszírozott!!!- és mellette még haza is adott pénzt, lévén itthon lakott, hozzájárult a költségekhez.

Kicsit elszálltak maguktól a mai fiatalok, hogy azt hiszik, a szülő dolga élete végéig pénzelni az ő vágyaikat, terveiket. Persze, minden ember támogatja a gyerekét, ahogy csak tudja, de nem kellene túlzásokba ensni. Ha van annak a gyereknek keresete, bizony nincs joga gyermektartásdíjra, de én még rokontartásra sem tartom jogosultnak. Az apja támogathatja anélkül is, hogy köteleznék rá. Lehet, hogy nem havi 20 vagy 10 ezer forinttal, de biztosan nem hagyja magára, hiszen eddig is megtehette volna.

2011. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Inez.R. ***** válasza:
100%
A gyerektartás és rokontartás megítélésénél azt is nézi a bíróság, hogy mennyire rászorult az eltartott, és hogy munkaképes- e, dolgozik- e, stb.. A három kiskorú gyerek nyilván rászorult, a felnőtt srác pedig nem. Szerintem nem kell a nagy srácnak már fizetned, de jogászt keress fel. Állítólag 18 éves kor után nem kötelező a gyerektartás, ez a legújabb.. Jogerős bírósági ítélet után fizess.
2011. ápr. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem egy ügyintézővel h mikor lesz tárgyalás és addig mit fizessek.

Azt a választ kaptam h elképzelhető h csak évek múlva lesz a tárgyalás,és fizessem csak a gyerektartást,hisz megcsinálni megtudtam a gyerekem.

Ez igaz? Elképzelhető h csak a hölgynek volt rossz napja és azért tájékoztatott félre és oktatott ki?

2011. ápr. 27. 19:00
 25/30 anonim ***** válasza:

Az ügyintéző rossz indulatú volt. Nem tűzhetik ki a tárgyalást évek múlva! Pár hónapon belül ki kell tűzni. Ja mégsem,akkor írj a Bíróság vezetőjének.

A fiaddal pedig beszélgess el. Már nagykorú,keres,akkor miért kell neki még tőled is pénz? Esetleg kérdezd meg tőle,ha megöregszel,akkor az új törvény értelmében ő eltart téged?

2011. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Inez.R. ***** válasza:

Valaki már beírta az ide vonatkozó jogszabályt, de megismétlem egy részletét:

69/A. § (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. Ez a szabály nem irányadó, ha a gyermek tartása vagyonának jövedelméből kitelik, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van.

(2) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben szolgáltatja (gyermektartásdíj).

69/B. § A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.

69/C. § (1) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A gyermektartásdíj meghatározásánál figyelemmel kell lenni:

a) a gyermek tényleges szükségleteire,

b) mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,

c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha - gyermekekre,

d) a gyermek saját jövedelmére is.

(2) A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg. Ha a szülők két vagy több gyermek tartására kötelesek, a tartásdíjat úgy kell megállapítani, hogy egyik gyermek se kerüljön a másiknál kedvezőtlenebb helyzetbe, különösen akkor, ha nem egy háztartásban nevelkednek.

(3) A tartásdíjat

a) százalékos arányban, vagy

b) határozott összegben, vagy

c) határozott összegben és bizonyos jövedelmek százalékában

kell meghatározni.

(4) A tartásdíj százalékos megállapítása esetében meg kell jelölni a tartásdíj alapösszegét is.


A kiskorú gyereknél van kötelezettség, mivel ő nem keresőképes. Nagykorú gyereknél a bíróság mást is vizsgál, lásd fent.

Nem vagy köteles a kiskorú gyerekek rovására eltartani egy dolgozó felnőttet.

Az a rosszindulatú ügyintéző pedig alaposan kapja be.. Fel is jelenthetnéd, mert hülyeségeket beszél hivatali minőségben.

2011. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ha gyerektartásként indult, akkor az is marad, nem fogják rokontartásra megváltoztatni.

Addig kell fizetned, amíg a bírósági végzés ez alól fel nem ment.

Amennyiben a fiad dolgozik, kérheted, hogy csökkentsék/szüntessék meg a tartásdíjat. Konzultálj egy ügyvéddel, mert ő látja az eddigi bírósági végzéseket, jobban tud segíteni.

2011. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

gyerektartásként indult,mert gyerek volt még mikor elváltunk. De azóta ő már felnőtt,így beadtam a kérelmet h rokontartást fizetnék inkább. A jogi tanácsadáson azt mondták beadhatom,sőt már akkor beadhattam volna amikor elmúlt a gyerek 18 éves és gimit kijárta.

Most már csak a tárgyalásra várok

2011. ápr. 30. 15:43
 29/30 anonim ***** válasza:
Beadhatod, de nem hiszem, hogy megváltoztatják. Ez tapasztalat. Ez a jogszabály kicsit ugyanúgy járt, mint az a kitétel, hogy maximum 25 éves koráig kell fizetni tartásdíjat. Azt sem szokták figyelembe venni. De drukkolok.
2011. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Volt-e már ítélet az ügyben? Fizetsz-e rokontartást még?

2013. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!