Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerekem egyetemre jár....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekem egyetemre jár. Kell gyerektartást fizetni ha már beadtam a kérvényt h ezentúl rokontartást fizetnék?

Figyelt kérdés

20.ezer ft-ot fizetek gyerektartásnak. A gyerek 21 éves egyetemre jár,média szak. mellette dolgozik is,és otthon lakik az anyjával.

Nekem időközbe új családom lett,kiskorú gyerekekkel. Beadtam a kérvényt h ezentúl rokontartást fizetek 10.000Ft-ot. Úgy tudom a rokontartás már nem mehet az apa létfenntartásának rovására. Nem tudom még mikor lesz tárgyalás. kérdésem az,h addig mit fizessek. A gyerektartás 20 ezer ft-ot vagy a rokontartás 10.000Ft-ot.

A volt feleségem és a gyerek követeli a 20.000FT-ot.

Ha oda adom akkor valaha viszont látom azt a 10.000Ft-ot?

Mikor a panasznapon beadtam a kérvényt,azt mondták nem mostanában lesz a tárgyalás,lehet hónapok múlva


2011. ápr. 23. 13:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Az én férjem úgy oldotta meg, hogy fizette a gyerektartást a tárgyalásig. A tárgyalás után, pedig a túlfizetést levonta a fizetendőből. Tehát x hónapig, 10 ezer helyett csak 5 ezret fizetett. Csak sima megállapodást írtunk, 2 tanuval.
2011. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!
2011. ápr. 23. 13:12
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs ítélet, addig az előző az érvénys, tehát a havi 20ezret kell fizetned. ha megvan az ítélet és az a számodra kedvező, akkor a már kifizetett tartásdíj jóváírható. Tehát teszem azt áprilisban adtad be a rokontartásra vonatkozó kérvényt. Mondjuk szeptemberben lesz ítélet. Addig te kifizettél 6 havi 20ezres gyerektartást. Tehát onnantól 6 hónapig nem kell fizetned, mert a rokontartás csak a fele lett volna. Ha viszont nem fizeted a gyerektartást, anyuka feljelenthet tartás elmulasztása miatt.
2011. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
27%
igazan nem akarok belevatakozni, termeszetesen nem latom az anyagi lehetosegeidet, de eleg karcsunak tunik az a 20000 Ft is, amit a sajat gyermekedre forditottal eddig.*ruha, cipo, tisztalkodoszerek,fogrovos,tankonyv, kulonora...nagyon dragak, sajnos manapsag 20000 Ft-ot nem hivnak semminek :S* persze masok minimalberbol elnek blabla, de nekem akkor is ez a velemenyem. legy buszke a gyermekedre, hogy egyetemista es dolgozik is, es tamogasd mindennel, amivel csak tudod!
2011. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
43%
Hát azért havi 20 egy egyetem mellett dolgozó gyereknek nem kevés. Pláne, ha feltételezzük, hogy anya ugyanennyivel hozzájárol és ott van még a családipótlék is. A minimálbér felét gondolom alapból megkeresi egy hónapban a gyerek. Elég lesz oda havi 10ezer is.
2011. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
13.25-ös, a kérdező pedig haljon éhen, igaz? Nem tudom, hol élsz te, hogy 20.000 Ft-ot "karcsú"-nak nevezel...
2011. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

én most azért kapok havi 20-at mert jogsit csinálok am smmit nemkapnék

13.25ös álomvilágban él

2011. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Büszke vagyok rá h dolgozik(teljes állásban!) az egyetem mellett,de úgy érzem ez már a pénz lehúzásról szól.

Már egy éve van neki munkája,eddig szó nélkül kifizettem a gyerektartást minden hónapba. Egy ideje már mondtam h nem igazán tellik erre,a féltestvéreit is el kell látnom,de ezt csak a napokba tudtam meg rokontartás már nem mehet az apa létfenntartásának rovására.

2011. ápr. 23. 13:43
 9/30 A kérdező kommentje:
eddig mindenhol ahol érdeklődtem azt mondták h köteles vagyok fizetni a gyerektartást amig tanul nappalina gyerek. Még hivatalokba az ügyintézők is félre tájékoztattak
2011. ápr. 23. 13:45
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Igen, köteles vagy fizetni, de 18 év felett már mérlegel a bíró. Ha már teljes állásban dolgozik, akkor nem is szoktak neki még rokontartást sem megítélni. Milyen alapon?
2011. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!