Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerekem egyetemre jár....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekem egyetemre jár. Kell gyerektartást fizetni ha már beadtam a kérvényt h ezentúl rokontartást fizetnék?

Figyelt kérdés

20.ezer ft-ot fizetek gyerektartásnak. A gyerek 21 éves egyetemre jár,média szak. mellette dolgozik is,és otthon lakik az anyjával.

Nekem időközbe új családom lett,kiskorú gyerekekkel. Beadtam a kérvényt h ezentúl rokontartást fizetek 10.000Ft-ot. Úgy tudom a rokontartás már nem mehet az apa létfenntartásának rovására. Nem tudom még mikor lesz tárgyalás. kérdésem az,h addig mit fizessek. A gyerektartás 20 ezer ft-ot vagy a rokontartás 10.000Ft-ot.

A volt feleségem és a gyerek követeli a 20.000FT-ot.

Ha oda adom akkor valaha viszont látom azt a 10.000Ft-ot?

Mikor a panasznapon beadtam a kérvényt,azt mondták nem mostanában lesz a tárgyalás,lehet hónapok múlva


2011. ápr. 23. 13:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
16%
13:25-os abban az alomvilagban el, amiben az apja 5e ft-ot fizetett kettojukre a testverevel egyutt hosszu-hosszu eveken keresztul, mert a T. birosag ezt igy allapitotta meg, holott apukanak tellett volna ra. ne felejtsuk el, hogy ahol meg a masik 3 kiskoru gyermeked van, ott van az edesanyjuk is, nem? en emlekszem arra, ammikor edesanyam nem egy, nem 2 masodallast is vallalt, csak azert, hogy el tudjun minket tartani, az egeszsege ra is ment. azt nem ertem, hogy ti hol eltek, amikor az edesanya egyedul neveli a gyermeket egy eleten at, es havi 20e Ft-ot olyan nagy penznek tartotok. nem azt irtam, hogy a tobbi csemeted elol vedd el a falatot, hanem azt, hogy egy kicsit lasd komplexebben a dolgokat. ugy gondolom, hogy egy gyerek nem szunik meg a gyermekednek lenni csak azert, mert felnott...
2011. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
67%

Hát utolsó, neked érdekes a gondolkodásod.

Nehogymár a jövedelme mellé még plusz 20ezer forint "zsebpénzt" is kapjon.... Mellesleg én egyedül nevelem a gyerekemet, épp fele ennyi tartásdíjat kapok és meg vagyok vele elégedve. Tudod az kellene hogy legyen a helyes, hogy a felnőtt gyerek már ne az apja pénzén akarjon "élősködni". Mert 20 évesen ez már az. Az apja adjon neki havont egy huszast - akkor az anyja is ad neki annyit, meg odaadja neki a családipótlékot? Tehát havi 53700.- forintja van a munkabére mellé? Ez így helyes? Ja, hogy anya nem adja oda neki? Az helyes?

2011. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
14%
most csak en vagyok kepzavarban, de ennek nem az a neve, hogy: tartasdij??? erted? vagy ti mennyibol fizetitek a szamlaitokat??? sztem az nem a gyereke, hanem az edesanyae, es mivel o neveli, o el vele, majd o meghatarozza, hogy mennyit kap, ha kap. gondolom nem azert dolgozik egyetem mellett, mert nincs jobb elfoglaltsaga.
2011. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
69%
Az én édes drága egyetlen apukám egy fillérrel nem támogatott és a birónő se itélt meg se gyerektartást semmit.Igy anyuval éltünk ketten 105ezerből mikor nappali tagozatra jártam egyetemre s mellette dolgoztam heti 12órában(3napot) amiből kaptam 500ft-ot óránként..
2011. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
14%
14:14 az edesanya pedig dobja ki a gyereket, hogy ne rajta "eloskodjon'? most akkor hogy is van ez?
2011. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Tudom h nem szünik meg a gyerekemnek,de én sem tudom élete végéig támogatni.

Egyébként meg azért dolgozik az egyetem mellett,hogy legyen zsebpénze. Az anyja nem szokott a fizetéséből egy ft se elkérni. Így azért kell h én továbbra is 20.000Ft ot adjak,mert így a volt feleségem megérzi h egy tizessel kevesebb a bevétele,és akkor a gyereknek is kellene adnia némi pénzt.


14.05

kérlek az apád iránt érzett megvetésed,mert ő nem fizetett ennyit ne rajtam vezesd le

2011. ápr. 23. 16:49
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem ártana sürgetni,az anyagi helyzetre hivatkozással.Addig fizesd a 20-at,és ha ezt leveszik(márpedig lefogják)akkor addig nem fizetsz amig a többlet lenem csepeg..

Egyébként a rokontartás csak abban az esetben jár,ha a te és családod létfentartását nem veszélyezteti.Ha van egy, vagy több kiskorú gyereked, akikről szintén kell gondoskodnod,akkor mégjobb a helyzeted.

2011. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Két kiskorú gyermekem van(ikrek),és az uj páromnak is régi házasságából velünk a fia.
2011. ápr. 23. 17:27
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Nyert ügyed van.Arról meg nem beszélve,hogy a "gyerek"dolgozik is,akkor természetesen van fizetése is.Ezt azért a biró figyelembe fogja venni.De a legjobb az,hogy három kiskorú gyereket kell eltartanod,akikre van aztán bőven kiadás (nekem kettő van)Véleményem szerint nem,hogy 10-et de egy forintot sem kell majd fizetned.Sürgesd a biróságon az ügyet,és hivatkozz a nehéz anyagi helyzetedre.Azt feltétlenül emlitsd meg,hogy a fiad DOLGOZIK!!!!
2011. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
85%

15.10-es 82%-os

Ne haragudj de ilyen nincs,hogy a biróság egy fillért sem itél meg a kiskorú gyermekre.Valamennyit megkellett,hogy itéljenek.Ha azt az apukád nem fizette,akkor vagy elvitték börtönbe(legalábbis régebben)és ledolgoztatták vele,vagy ami most van, anyukád kérhette volna az állami megelőlegezést,amit apukádon kamatos kamattal adók módjára behajtottak volna.És ha azt sem fizeti meg,akkor adótartozásért börtön a vége.

2011. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!