Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek erről az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről az anyáról? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A Lényeg: egy jó barátomnak van egy kisfia, aki most nyolc éves.

négy hónapja nem tudta meglátogatni, mivel megszűnt a munkahelye. Gyerektartást az utolsó munkahónapjában (?) duplát küldött. (Csekken. A megítélt Gy.t. 15e, ő havi 20e-t tudott) Azóta nem tudott még küldeni, e hónap elején tudott elhelyezkedni.

Az ex az első munkanélküli hónaban feljelentette, a férfi bement a rendőrségre és papírokkal igazolta, hogy eddig rendszeresen küldte a gyerektartást, sőt többet is mint a megítélt.

A második hónapban ismét feljelentést tett, és hat(!!!) hónapra visszamenőleg követelte a GyT-t. Ejtették ismét az ügyet.

Ma behívták a bíróságra a férfit, ugyanis az exnő behajtócéghez fordult és 220E ft-ot követel. Csak azt nem tudjuk mire fel.

A gyereket az apja ellen uszítja.

Kétszer el tudott utazni a fiához az ismerősöm, az elmúlt négy hónapban, kölcsönből. Előre meg volt beszélve, hogy érte megy, anyuka pedig lelépett a gyerekkel, és a nagyszülők jelentették ki, hogy a Petike nincs itthon, gyere jövő héten. Miközben 15E ft csak oda az út.


2011. márc. 28. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt pont így elmeséli, és a tényekre vannak tanúk, papírok, akkor az anyát megbüntetik. (A láthatás akadályozása miatt feltétlenül.) A gyereket ennyiért nem veszik el az anyától.
2011. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldal elmondására is kíváncsi lennék azért...
2011. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ellentmondások a kérdésedben...

20.000 nem a duplája a 15.000-nek

ha behajtó céghez fordul valaki, azért a másik felet nem hívják be a bíróságra

Ha pont 15.000 Ft-ot kölcsön tudott kérni az elmúlt hónapokban, akkor a tartásdíjat is ki tudta volna fizetni (ami ugye, írod, éppen annyi)


Nem gömbölyű a történeted...

2011. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Amiket írtak, teljesen igaz...

A másik dolog meg: ha szeretem a fiam, akkor én spec. inkább csak a megítélt összeget küldtem volna és nem 5 ezerrel többet. Így azokból, amit pluszban költött, el tudott volna utazni a kissráchoz és együtt lenni vele, elvinni fagyizni, állatkertbe vagy csak sétálni a parkba. Ha az anyuka ezt nem engedi, akkor is az anya házában találkozhattak volna, és az együtt töltött időt nem lehet pénzben mérni. Tehát inkább abból az összegből is odautaztam volna, mint annyival többet küldjek... na de tényleg vannak itt furcsaságok..

2011. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
39%

Nem írta, hogy előtte milyen sűrűn látogatta a gyermeket, ebbe nem kötözködnék. És hadd küldjön csak többet, amíg a gyermekre megy.

Biztos vannak családjogi ügyvédek akik alapítványi munkában szakszerű választ és segítséget tudnak nyújtani neki.

2011. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy vannak furcsaságok ebben a történetben. De én is sok ilyen szemét anyát ismerek. Akkorra szervez a gyereknek programot,amikor a láthatás van. Így a gyerek vagy nem találkozik az apjával,vagy őt okolja,amiért lemarad a programról. Vagy nem veszi meg az áhított telót,cipőt stb,mert az a szemét apa nem ad elég pénzt.

Pár hónapja olvastam egy gyerekpszichológus írását az ilyen anyák trükkjeiről.

Csak a bírók és az emberek minden anyát tisztességesnek,tökéletesnek állítanak be.

Semmit nem tehet az apuka. Legfeljebb panaszt tehet a láthatás akadályozása miatt.

2011. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen helyzetben részem, de pl. az anya nem kötelezhető, hogy ő vigye láthatásra a gyermeket?Mindig az egyik fél állja csak az utazási költségeket?Ez elég egyoldalú ítélet. Kérje, hogy kéthavonta az anya utaztasson, s ha nem teszi, akkor ez egy új helyzet. Csak kérdezem, mert nem ismerem a jogi dolgokat.
2011. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. A láthatás arról szól, hogy odamész a gyerekért. Elhozhatod. Ezt akadályozni nem szabad. Független attól, hogy fizetsz-e gyerektartást. Ha mégis akadályozzák (ahogy a kérdés feltevője írta itt), akkor azt be kell panaszolni. Ekkor az anyát is büntetni fogják, mert olyat tett, amihez nincs joga. Nem ő dönti el, hogy mikor láthatja az apa a gyereket, azt már eldöntötte a bíróság. Ha az anya úgy érzi, ez nem jó, árt a gyerekének stb. akkor kérheti a döntés felülvizsgálatát. Ő maga önkényesen nem dönthet másképp. (Szerintem ez így rendben is van, mert az anya adott esetben elfogultabb, mint a bíróság, így hülyeség lenne rábízni ezt.)
2011. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15:37 - Kösz. Hát furcsa, mert a mai benzinárak, jegyárak mellett kicseszés az egyik féllel, hogy ő perkáljon, ha látni akarja a gyermekét. Pláne, ha a válásban nem is ő a hunyó.Vagy pl. beteg, nehezen mozog, lekötött. De gondolom, ez nem megértés kérdése, mert ha megértenék egymást, akkor nem váltak volna el, vagy örülnének a közös találkozásoknak. Hát ciki. Szerencsére elkerült ez a helyzet, de nagy kihívás lehet, hogy két fél, akik megutálták egymást, a gyerek érdekét nézzék.
2011. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen "anya" ellen a bírósághoz kell fordulni. Sok ilyen emberállat van, aki anyának meri nevezni magát. Az ilyen a saját gyerekét is arra használja, hogy a volt férjével kibabráljon, annak keresztbe tegyen. Nem a gyerek érdekeit nézi. Az ilyen anyának egyet adnék: 9mm!
2011. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!