Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit lehet tenni, hogy láthassa a gyerekeit?
Ismerősöm több, mint két éve külön él az exétől és a gyerekeitől. Folyamatban van a válás a bíróságon. Mit lehet tenni addig, amíg nem lesz meg az ítélet annak érdekében, hogy láthassa a gyerekeit?
Hová lehet fordulni segítségért, ha nincs még bírósági döntés? Jártak már pszichológushoz, hátha közelednek az álláspontok, de nem járt eredménnyel.
Anya álláspontja: gyerek max 1-1 napot 2 hetente, azt sem mindig (mert nem akarnak elmenni az apjukhoz)
Apa álláspontja: 'csak' a szokásos láthatást szeretné, kéthetente hétvége
A bíróság döntése hónapokba telhet. Addig is az anya álláspontja az, hogy az ő felügyelete alatt legyen a láthatás. (Nem iszik, nem bántotta őket soha)(5-10-12 évesek)
Hová fordulhat?
Első körben a gyámhatósághoz.
És a bíróságtól is kérje majd a láthatás rendezését.
Ilyen nincsen, egy szülőt nem lehet elzárni a gyerekeitől! Mindenképp tartson ki amellett, hogy legyen a láthatás rendezve, és szó sincs felügyeletről, meg arról, hogy az anya diktálja a feltételeket.
ATYAVILÁG! Én éppen válás alatt vagyok a férjemmel és van egy közös kislányunk. Jó,nálunk annyiban más a helyzet,hogy nem vetítjük ki a gyerekre a kapcsolatunk megromlását és nem használjuk őt fel egymás ellen!Apa akkor jön,amikor akar és persze ráér és nincs valami halaszthatatlan dolga egyikünknek sem és ez így lesz a hivatalos gyermekelhelyezés után is.
A kérdésre válaszolva: az a helyzet,hogy tök mindegy anyuci mit mond, pont az a helyzet,hogy amíg a bíróság nem dönti el,hogy kié legyen a felügyelet,addig KÖZÖS FELÜGYELET VAN! Tehát apának pontosan annyi joga van a gyerekeihez,mint az anyának!Nem értem az ilyen anyákat! Nyugodtan elmehet a gyámhatósághoz vagy a családsegítőhöz. esetleg érdemes lenne a bírósági panasznapon tanácsot kérni. Ez nem így működik! Az a baj,hogy teli van a világ ilyen némberekkel,akik anyának képzelik magukat, csak mert szültek. Csak a szemétkedésért nem kell gyereket szülni! És bocs az OFFért.
Ügyvéd segítségével folyik a bíróságon az ügy. Ami miatt áll az egész, az pont a láthatás eltérő értelmezése. Jelenleg pedig várakozás az újabb tárgyalás kitűzésére.
De azért köszönöm a segítségeteket!
Mindenkiét!
Anya álláspontja magánvélemény, éppen azért, mert még nincs bírósági döntés róla. Addig ez nem egyéb, mint anya vágyálma, a felügyelet mindaddig közös, míg a bíróság mást nem mond. Apa bármikor elhozhatja a gyereket az iskolából, közösen kell döntsenek a főbb kérdésekben stb.
Véleményem szerint azok az anyák, akik ilyen feltételeket szabnak, fegyverként használják a gyereket, komoly pszichés problémával küzdhetnek. Nem vagyok elfogulatlan, az én anyám is ezt tette, meg is romlott a kapcsolatunk hosszú időre apámmal. Sok munkám van benne, hogy halála előtt még rendeződött a viszonyunk, és ezek kiderültek. Szó szerint ugyanez volt: anyám azt akarta, hogy az ő felügyelete alatt legyen a láthatás. Sajnos az én apám nem állt ki a jogai mellett, így elveszítettük egymást. Ami nekem biztosan nem volt jó, és azt gondolom anyámnak is inkább csak ártott.
Amikor én váltam (sajna ilyen tapasztalatom is van), ragaszkodtam a közös felügyelet megtartásához, még ha olyan kompromisszummal is, hogy egy kicsit többet van a fiam az anyjával, mint velem.
Én a saját életemből annyit tanultam: ilyenkor nem kell keresni a konfliktust, viszont a jogainkért ki kell álljunk, mert más nem teszi meg ezt helyettünk.
Tehát leginkább befele fordulhat az illető, saját magában kell megtalálnia az erőt ehhez. Ha ez megvan, és az elhatározása erős, akkor érdemes csak külső segítséget kérnie. (Viszont az erő megtalálásához is kérhet külső segítséget. Az, hogy a pszichológusnál nem közeledtek az álláspontok, nem feltétlenül az ő hibája, vagy ha az is, akkor is javíthat ezen.)
Ami a közös felügyeletet illeti a következő a helyzet:
anya nem dolgozik, apa igen (kötött munkaidőben)
anya érte tud menni a gyerekért délben vagy bármikor, aminek következtében apának esélye nincs elhozni a gyereket bármely oktatási intézményből (kivétel az a néhány alkalom, amikor elengedik a munkahelyéről)
Bemenni a lakásába is csak akkor tud, ha beengedik.
Eddig nagy türelemmel próbálta békés úton rendezni ezt az egészet, hogy a gyerekek a lehető legkevésbé sérüljenek, de valóban az lehet az igazság, hogy önmagában kell egy kicsit 'bekeményíteni' és aztán kint harcolni.
Hiába megy a gyámhatósághoz. Ha már folyamatban van az ügy a bíróságon, a gyámhatóság nem fog semmit tenni. Ha még nincs a bíróságon az ügy, vagy a bíróság által megszabott (vagy a felek által megállapított, bíróság által jóváhagyott) láthatási rendet nem tartja be valamelyik fél, akkor lehet menni.
Addig sajnos semmit nem tud tenni érdemben. Tudom, mert sajnos benne voltam én is. Az anya nem engedte látni a gyerekemet, ráadásul lépten-nyomon feljelentgetett mindenhol, mindenféle álokokkal, hogy legyen magyarázata erre a viselkedésre.
36f
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!