Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt párom tulajdonhányadána...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt párom tulajdonhányadának átvállalása?

Figyelt kérdés

A volt párommal van egy közös ingatlanunk, én elköltöztem belőle, ő benne él, hitellel terhelt.

A helyzet a következő: a jelenlegi párom átvenné az ő tulajdonhányadát,így mi beköltöznénk, de ő már csak azért sem adja el neki. Én albérletben lakom + fizetem a lakáshitel rám eső részét. Valami kiskapu?


2011. febr. 4. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
nagykapu: közös tulajdon megszüntetése - bírósághoz fordulhatsz az ügyben
2011. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennek utánaolvasok, de ha vki tud bővebb infót, kérem írjon! Köszönöm.
2011. febr. 4. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ő is igényt tart rá és meg tudná venni tőled, akkor neki elővételi joga van, de ha nincs rá pénze, akkor kérheted a bíróságtól a vagyonközösség megszüntetését és akkor kötelező lesz eladni az ingatlant. Persze az eladásnál tud kavarni és nagyon sokáig húzni az időt, de előbb utóbb kénytelen lesz megválni tőle.

Én a helyedben inkább más megoldásban gondolkodnék, sajtold ki belőle a neked járó részt és vegyetek valami mást közösen, most elég nyomott áron lehet vásárolni.

2011. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs elég pénze, hogy kivásároljon engem.
2011. febr. 4. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az első válasz a tökéletes, közös tulajdon megszüntetési pert kell indítani, amelyben kérheted, hogy a bíróság a TE tulajdonodba adja a volt párod hányadát.

Sajnos, azt nem kérheted, hogy a jelenlegi párod tulajdonába adjak, ugyanis ez a jog csak a tulajdonostársakat illeti meg egymás hányadára.

De gondolom, nem probléma ezután átíratni, akár ajándékozással is, vagy vagyonmegosztási szerződéssel.


egy ügyvéd

2011. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!