Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A téli szünet időtartamát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A téli szünet időtartamát hogyan kell számítani időszakos kapcsolattartás szempontjából?

Figyelt kérdés

Bírósági ítélettel szabályozták kapcsolattartásomat kiskorú gyermekemmel, amely szerint a szünet második felében az apánál lehet.


Az idei tanév rendjét meghatározó rendelet szerint: "a téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2024. december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2025. január 6. (hétfő)". Vagyis ez alapján, a téli szünet idén 2024. december 21-től 2025. január 5-ig tart.


Az általános iskola minden év elején kiad egy tájékoztatót a tanév rendjéről, abban az szerepel, hogy a téli szünet 12.23.-tól 01.05-ig tart. :)


Anyuka ragaszkodik ahhoz, hogy ilyenkor nem kell számítani az első szombat-vasárnapot, az nem számít bele a szünetbe, csak hétfőtől kell számolni a szünetre eső napokat. Mondtam neki, hogy az oktatási hivatal által közzétett dátum számít mérvadónak ilyen esetben, nem az iskolai szórólap.


Ilyen esetben a bíróságtól kell hivatalos állásfoglalást kérni, hogy kell értelmezni a naptárat? :)

Köszönöm a válaszokat.


32f



ma 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudom, de sajnálom a gyereket, hogy két napon rugózik az anyja. Ha általános iskolás, gondolom ki tudja fejteni ő is a véleményét arról, hogy 5 napot szeretne nálad lenni, vagy hetet. Ha te vagy az idióta és azért nem akarja, hogy a muszájnál többet legyen nálad, akkor meg te gondolkodj el ezen.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, az oktatási hivatal dátumai a mérvadóak.

Mi is elválltunk, ennyire szigorúan nem tudjuk intézni/betartani mert az apa külföldön él és oda viszi a szünetekben a fiunkat.

Mi megbeszéljük hol nyugodtan hol veszekedve, hogy mikor viszi.

A biróságon is csak annyit fognak mondani, hogy oldjátok meg egymás között.

ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


#1: szerintem nem vagyok idióta, év közben a folyamatos kapcsolattartás működik, a nyári szünetes kapcsolattartást is meg tudjuk beszélni. "Csak" a téli, tavaszi, őszi szünetes kapcsolattartás időtartamával van vita, mert ilyenkor anyuka úgy számol minden alkalommal, hogy kevesebb legyen a szünet időtartama, mert az első hétvége szerinte ilyenkor nem számít bele. :)


#2: szerintem is ezt mondanák a bíróságon, hogy olvassuk el, mi van leírva. A folyamatos vita miatt nem tudom, honnan szerezzek erről hivatalos állásfoglalást, amit ilyenkor meg tudnék mutatni.

ma 12:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kérlek ne vedd tolakodásnak. Egy válóperes-gyerekelhelyezéses ügyvéddel jobban jársz, ha elmégy hozzá konzultálni. Ők tudnak néhány okos mondatot mondani ami lecsillapítja a volt házastársat.

Én így tettem, mert a válás után első évben a volt férjem, volt hogy már 6kor a kapuban állt meg este 22kor hozta a Mikulást meg stb.

Megérte a pénzt az ügyvéd, mert azóta rend van.

A 2-es voltam

ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nalunk az elso hetvegen nem a szunet resze. Leven akkor nem jar iskolaba a gyerek. Az egy sima snasz hetvege semmi tobb.
ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2: igazad van, köszönöm - keresek szakembert

#5: azt nem értem, hogy a második hétvége mitől lesz a szünet része, miben különbözik az elsőtől?! a második hétvégén sem jár a gyermek suliba. tényleg szeretném érteni a logikát, köszi, ha leírod.

ma 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!