Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek? Van valami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek? Van valami halvány esélyem?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


36 éves férfi vagyok,két éve váltam el.Azóta újra megnösültem, és hamarosan megszületik az első gyermekem.

Házassági vagyon szerződésünk volt,igy ez a része a dolognak így könnyen ment.Volt viszont egy kiegészítő szerződésünk amiben nekem házassági életközösségünk megszünése esetén 600 ezer ft-ot adok a feleségemnek.Válásunk után sikerült szóban megállapodni,hogy csak 330 ezeret adok neki,és nem követel többet.Sajnos Elkövettem azt a hibát,hogy 8 év házasság után megbiztam benne.Papír nincs arról,hogy átvette a pénzt.Napokban kaptam egy fizetési felszólítást,hogy fizessem meg neki a 600 ezer ft-ot.Azt is letagadja amit kifizettem neki.Hogy tudnám valaha is be bizonyítani hogy át adtam neki amit megbeszéltünk?A pénz átadásakokor ketten mentünk el a bankba,ahol saját számlájára tette fel a pénzt.Most bíróságra vitte az ügyet,és nem sok esélyt látok,hogy ebből jól is kijőhetnék.A keresetben valótlan dolgokat is állít.Tanácsom,hogy soha senki ne bizzon a volt párjában.


2011. jan. 19. 09:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Neki kedvezett!mivel minden a lakás a kocsi stb.. az én házasságomat megelözöen a külön vagyonomat képezte.
2011. jan. 19. 10:26
 12/22 anonim ***** válasza:
ő akarta az eredeti szerződést? ha igen, mért mentél bele?
2011. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
A vagyonjogi kiegészítést igen.hogy miért irtam alá?egyfajta bizalom volt a részemről.
2011. jan. 19. 10:43
 14/22 anonim ***** válasza:
ne haragudj, csak nagyon érdekel a szerződés értelme. mert mindenki mondja, hogy az nagyon felelős és jó.. de szerintem meg felesleges. el tudod magyarázni (nyilván anonim az egész, és összegek nem is érdekelnek), hogy miért érezted szükségét, hogy aláírasd vele az eredeti szerződést (nem a kiegészítést!)? Mi olyat tartalmazott (konkrétan, de összegek nélkül), ami neked ennyire fontos volt? :)
2011. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Akkor van értelme a házassági szerződésnek, ha a felek nem egyenlő arányban keresnek pénzt. Ha én havi 2 milliót viszek haza, a feleségem pedig hatvanezret, akkor jogosan merül fel, hogy miért kellene úgy tekinteni jogi szempontból, mintha a 2 millió felét ő kereste volna meg. Tehát ha mondjuk a 9 évi házasság alatt összegyűlik 216.000.000 forint az én fizetésemből, és 6 és fél millió a feleségeméből, akkor válás esetén jogos a felháborodás, ha a feleség követeli az összegek felét, azaz több, mint 110 millió forintot. Na ennek megakadályozására írunk házassági szerződést.
2011. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

az én férjem is jóval többet keres, mint én. de én úgy tűnik, h szerencsés vagyok. mert ő nem érzi úgy, hogy nekem ne lenne közöm az őáltala megkeresett pénzhez. ő jobban fel van háborodva az ilyen hozzáálláson, mint én.

mert ő pontosan látja, hogy én mennyi egyéb munkát végzek ebben a házasságban, hogy miként látom el őt, segítem, és teremtem meg a hátteret. a háttér pedig fontos neki, ennek hiányában nem tudna a munkájára koncentrálni, és nem keresne ennyit. Ha azon kéne morfondíroznia, hogy kell-e vásárolni, h este legyen vacsora, ha el kéne rohanni a gyerekekért az iskolába, tanulni kéne velük (munka helyett) délutánonként, hallgatnia kéne a legapróbb hisztijüket és vitájukat is, ha azon kéne merengenie h van-e otthon tiszta inge és alsója, és ha otthon kéne maradnia, ha agyerekek betegek.... nos, akkor pillanatok alatt elbocsájtanák az álom-munkájából, és ennek töredékét keresné csak.

Szóval azt, hogy tud ennyit keresni BŐVEN NEKEM IS köszönheti! És ezzel a sok plusz munkával, amit leveszek a válláról úgy, hogy 1) én is dolgozom 2) vannak gyerekei, akik el vannak látva és okítva, nevelve vannak, 3) ellátom őt is, érdemessé válok a felgyülemlett vagyon felére! Kettőnknek keresi! Nem gondolkozunk váláson, komolyan vesszük a házasságunkat! és bármennyire is divat ma, de nem járunk ferde utakon.

Ha más másképp látja, hát egészségére.

2011. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A házimunka nem ér meg 2 milliót, aranyom.

De majd a válásnál eszébe fog jutni mindez.

2011. jan. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

jóakaratú vagy, neked is hasonlókat kívánok.

nem mindenki pénzcentrikus, mintahogy nem mindenkinek megy tönkre a házassága, kiscsillagom.

2011. jan. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Legyen úgy, ne menjen tönkre. Csak éppen a tény, hogy a házasságok több, mint fele válással végződik, nem éppen biztató.
2011. jan. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

igen :) és mi a házasság? tartós együttélés. Ennyi. A többi olyan sallang (jogi, főként), aminek semmi köze a házasságok megromlásához.

Ezzel az erővel azt is mondhattad volna, hogy a tartós kapcsolatok közel fele szomorú véget ér.

Azért nem az együttélésről találsz ilyen szomorú statisztikát, mert azt nem vagy köteles bejelenteni! (egyébként hozzáértő becslések szerint ott még rosszabb a helyzet!) Ha azt be kéne jelenteni, akkor arról is jelenhetne meg még ennél is csúfabb kép... csak persze erre már nem gondoltok.

Nem a házasság rossz. Az emberi kapcsolatok értéktelenedtek el. Azt, hogy ezek közül egyedül a házasságot tartjuk nyilván (meg a melegek együttélését, vajon hányan kérvényezhetik ezt a papirt), az nem azt jelenti, hogy kizárólag azoknak mennek tönkre a tartós kapcsolatai, akik hivatalossá tették a kapcsolatukat. Csak az mérhető, becsülhető. Ennyi.

Gondolkozzatok már el ezen. Ismétlem: semmi nem változik a hétköznapokban miután valakik összeházasodtak. ugyanazok az emberek, ugyanazok az érzések, ugyanazok a körülmények és tervek.

a gond az, hgoy idővel változnak az emberek, a tervek, a körülmények és nem mindenki tudja ezt jól kezelni.. De ez együttélésnél is ugyanigy van, ha nem 1-2 évig élnek együtt!

Csak senkinek nem kell bejelenteniük, hogy ők most szétköltöztek, nincs róla a legtöbb esetben akta (pedig itt is hányan voltak már, akik ezt bánták utólag, mert rosszul jártak igy nagyon), és emiatt nem lehet ezeket az eseteket megszámolni!

2011. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!