Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek? Van valami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek? Van valami halvány esélyem?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


36 éves férfi vagyok,két éve váltam el.Azóta újra megnösültem, és hamarosan megszületik az első gyermekem.

Házassági vagyon szerződésünk volt,igy ez a része a dolognak így könnyen ment.Volt viszont egy kiegészítő szerződésünk amiben nekem házassági életközösségünk megszünése esetén 600 ezer ft-ot adok a feleségemnek.Válásunk után sikerült szóban megállapodni,hogy csak 330 ezeret adok neki,és nem követel többet.Sajnos Elkövettem azt a hibát,hogy 8 év házasság után megbiztam benne.Papír nincs arról,hogy átvette a pénzt.Napokban kaptam egy fizetési felszólítást,hogy fizessem meg neki a 600 ezer ft-ot.Azt is letagadja amit kifizettem neki.Hogy tudnám valaha is be bizonyítani hogy át adtam neki amit megbeszéltünk?A pénz átadásakokor ketten mentünk el a bankba,ahol saját számlájára tette fel a pénzt.Most bíróságra vitte az ügyet,és nem sok esélyt látok,hogy ebből jól is kijőhetnék.A keresetben valótlan dolgokat is állít.Tanácsom,hogy soha senki ne bizzon a volt párjában.


2011. jan. 19. 09:37
1 2 3
 1/22 komasa ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem szabad anélkül pénzt adni senkinek, hogy ne lenne lepapírozva (átadás-átvétel 2 tanúval). Ott követted el a legnagyobb hibát. Sajnos azt a pénzt be fogja vasalni rajtad a bíróság.

Lassan odáig fajul a helyzet, hogy nem csak a volt párodban, hanem senkiben nem lehet megbízni!!!!

2011. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet attól a banktól valami bankkivonatot, vagy igazolást kérni?

nekik me kell jelenjen a rendszerben, hogy kp befizetés történt 330 ezer fttal. Te is tudod igazolni, hogy te meg annyit vették ki a te bankszámládról.

2011. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ez nem kis összeg,fogadj ügyvédet,magánnyomozót!

Ezt szerintem be lehet bizonyítani.Ha számlára tette van nyoma!Ö honnan szedte volna ezt az összegek,és te miért tudnál róla ha nem te adtad neki?

2011. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
UUHHH.Nem semmi.A bankban nem kaptatok valami papírt amikor a 330.000-et átutaltad neki?Szerintem kapnotok kellett volna.,mert az is már egy bizonyíték,hogy mennyit adtál neki.Bár szerintem nem tudod bebizonyítani,mert csak szóban beszéltétek meg és egymás között hogy mennyit adsz neki.Szóval ezt nem tudod bebizonyítani hogy hogy egyeztetek meg.Becsapott téged.Fizetned kell.
2011. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

de azért az nem mindegy, hogy ha elfogadtatja a már odaadott 330 ezret, akkor már csak 270 ezret kell esetleg fizetnie és nem a most követelt 600 ezer ft-ot!

azért az nem mindegy.

2011. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tudom bizonyítani,hogy aznap vettem le a számlámról a pézt.szerintem kell legyen annak nyoma hogy betette a saját számlájára.azért a 270 ezer sem kis összeg,de azt talán kitudnám fizetni.csak legyen már ennek vége!Beszélek ügyvéddel, talán kitudunk találni valami okosat.
2011. jan. 19. 09:53
 7/22 anonim ***** válasza:

Brrrrrr.. amikor ilyen eseteket olvasok, mindig hálát adok az égnek, hogy sosem házasodtam, és soha nem is fogok.

Ha átutaltad a pénzt, annak talán nyoma van valahol. Innentől több dolgot nem értek: ha házasok voltatok, miért volt külön számlátok? Miért volt benne a szerződésben ez a 600.000 Ft?

Ha viszont levetted a pénzt, készpénzben odaadtad az asszonynak, és papír sincs, akkor ezt elbuktad, ugyanis semmi sem bizonyítja majd, hogy neki adtad. Esetleg valami tanú, aki látta az átadást.. A helyedben még azt is megkockáztatnám, hogy lefizetnék valakit, igazolja hogy azért vettem le azt a pénzt, hogy odaadjam az asszonynak, az illető mindezt hallotta, jelen volt az átadásnál.

2011. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A 600 ezer sztem azér volt a szerződésben, mert gondolom az a szerződés leginkább a kérdezőnek kedvezett. Ha az én párom előállt volna ilyennel, hozzá sem mentem volna. Ha van eleve vagyona, akkor az úgyis különvagyon, ha ajándékot kap vagy örököl, az szintén. Ami meg házasság alatt szerez bármelyik fél, az legyen közös. én ezen az állásponton vagyok. Ha ezekután azt mondaná a férjem, hogy ő 3x annyit keres, mint én és ezért szerződést akar, akkor egyrészt szépen csinálnék neki egy listát arról, hogy mennyi pénzt kell áldozzon nélkülem bébiszitterre, házvezetőnőre (mert egy ilyen sokat kereső, elfoglalt pasas nem fog takarítani és mosogatni, nincs rá ideje és kedve), ápolónőre a gyerekeknek és magának esetleg idős családtagoknak, felszámítanék heti 1 doboz bonbont minimum udvarlásra, és igy tovább. Kiszámolnám neki hogy az együtt töltött évek alatt (amig én ezeket megcsináltam, vagy nem igényeltem) mennyit költött volna ezekre, és közölném, hogy a szerződésben kössük ki, hogy válás esetén (akárki hibájából) kérem ezt a havi összeget, felszorozva annyi hónappal, amig házasok voltunk REÁLÉRTÉKEN! Sokkal több lenne, mint 600 ezer ft!

Szerintem meggondolná, hogy megkösse-e a szerződést. Jóakaratom jeléül mondjuk elengednék 10%-ot.

Ha valaki a közös vagyon bizonyos elemeit akarja igy kimenteni magának, akkor fizessen kárpótlást érte.

Az már más kérdés, hogy nem tudom, hogy itt erről van-e szó, és az is más kérdés, hogy átadás-átvétel nélkül semmi nem szabad kifizetni. Bár ha innen nézzük, akkor a szerződés aláírásával ez már nem is házasság, hanem üzlet. Nekem meg az már nem is kéne.

2011. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
ez a 600 ezer ft, a lagzinkban kapott pénz fele.erre tart igényt.
2011. jan. 19. 10:16
 10/22 anonim ***** válasza:
nem ez a kérdés :) hanem az, h mi amúgy a szerződés kinek kedvezett. Ez nem olyan sok, ha megnézed, hogy amúgy te milyen értékben mentettél ki vagyont a házasságodból a szerződésnek köszönhetően.
2011. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!