Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem (36) 7 évnyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem (36) 7 évnyi házasság után bejelentette, hogy válni akar, de én (40) nem. Ilyenkor mi van, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt, 7 éve házasok. Voltak vitáink, veszekedéseink, de nem volt megcsalás, nem volt különválás. Lojális voltam a feleségemhez és vele szerettem volna leélni az életem, családot alapitani. 1 hónapja bejelentette, hogy nem szeret már, nem érez semmit és el akar válni, de közben meg egy fél éve, még házvásárláson gondolkodtunk, előtte orvosnál voltunk, mert nem jött össze a gyerek. Nem értem, hogy mi változott, de teljesen kiborultam és nem akarom, sem elhagyni a feleségem, sem elválni.

tegnap 17:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
84%
Mennyit elmond rólad, hogy ha tudnád, erőszakkal magad mellett tartanád.
tegnap 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Ismeretlenül itélkezni egy másik személy érzelmei felett, úgy szavak adni a szájába, amit direktbe tagadott korábban, az mit mond a másikról? Semmit sem tudsz rólam, vagy a feleségemről.
ma 06:53
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Szaz szonak is egy a vege. El fognak valasztani titeket. El kell ezt fogadnod, mast ugysem tehetsz.
ma 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
50%
A feleséged okkal fog elválni tőled, amiben te nem tudod megakadályozni. Szegény nő...
ma 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
81%
32# Az itt válaszolók, arra reflektálnak, amit ide ki raktál. Abból a pár sorból. Hogy köztetek az elmúlt 10 év alatt mi történt, ki tudja?...te meg a feleséged. Számomra meglepő, hogy te nem érzékeltél ebből semmit, vagy tényleg nem te vagy a hunyó a kapcsolatban és csúnyán átvert a nejed. A fene sem tudja. A kérdésedre normális válaszokat kaptál, ami a jogi része egy válásnak, az fekete vagy fehér. Nem hiszem, hogy bárki is ítélkezne feletted, de ha igen, hát ki nem sz@rja le.
ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
19%
32, azt tudom, hogy ha lehetne, erőszakkal magad mellett tartanád.
ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

36, nem, nem tudod. Sosem találkoztál velem, azt sem tudod, hogy ki vagyok. Semmit nem tudsz rólam. Akár mit is hiszel, nem ismersz engem.

Amit te tudsz, az nem a valóság és igy itélkezel felettem.

ma 09:42
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, milyen más ésszerű opció lenne lehetséges ebben a helyzetben, mint a válás? El akar válni, de nem tud, mert te nem akarod?
ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
78%

Tényszerűen: ha az egyik fél válni akar, akkor mivel jogilag is a házassághoz 2 ember megegyező akarata kell, akkor a bíróság elválaszt titeket, nem tehetsz ellene semmit.


Viszont a vagyonmegosztás ettől függetlenül, ha nincs köztetek közös megegyezés ilyen téren (gondolom emiatt nem akarsz válni, mert neked van kevesebbed), akkor több évig is eltarthat és jobb, ha kikéred ügyvéd tanácsát is. (Tapasztalat: a saját vagyonmegosztás válás után 6 tárgyalás volt és 2!!!! év. Ja és 1.5 millió ft ügyvédi díj. )

ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

30


Vagy nem.


Itt senki sem tudja közülünk a részleteket.

Én úgy értelmeztem, hogy nyilván nem rabságban akarja tartani a feleségét, hanem hogy mivel tudná megmenteni a házasságát.

De tény, hogy egy jobban feltett kérdéssel és néhány részlettel talán hasznosabb, célirányosabb válaszokat is érkeznének.

ma 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!