Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez a váltott nevelés működhet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a váltott nevelés működhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 év után szeretnék búcsút mondani a páromnak. Próbáltam megoldani a problémákat,többször jeleztem, hogy baj van. Sajnos sikertelenül. Részemről teljes érzelmi elhidegülés van, már nem szeretem. Van egy 14 éves fiúnk. Azt találtam ki,a fiam javaslatára, hogy Ő marad a közös otthonunkba és mi felváltva leszünk vele az apjával.Egy héten 3 napot én leszek vele, 2 napot az apja. Hétvégén meg váltjuk egymást. Így nem kell kiszakítani a megszokott környezetéből. Van valaki aki szintén ezt a módszert alkalmazza?

#gyerek #válás #otthon #Megosztott nevelés
júl. 11. 12:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%

Azt finoman megjegyzem, hogy a gyereknek sem feltétlenül jó, ha a folyamatos költözködés miatt a szülei állandóan feszültek, fáradtak és idegesek.


Az én anyám hasonló agyatlan áldozatokat hozott értünk, holott ezerszer könnyebb lett volna némi kellemetlenség és egy kiegyensúlyozottabb anya, mint a kényelem, de egy végltekig frusztált szülő.

júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
37%

19.

Ha új párjuk lesz, azzal sem kötelező ám egyből összeköltözni!

júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
56%

"csak azért, mert a fiatok egy erősen elkényelmesedett arc"

Ezt honnan veszed, kedves, ismered a srácot?

Gondolom, nem ő kérte, hogy anyuék útjai szétváljanak.


Amúgy miért inkább ő cuccoljon hetente vagy kéthetente, mint a szülei? Hogy kevesebb a felelőssége. Most ez hogy jön a lakhatáshoz, a logisztikához? Ahhoz, hogy basszus anyánál maradt a tornacuccom mert nem száradt meg, de apás hét jön.


Ha fent tudtok tartani plusz két lakást, akkor szuper.

júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
85%

23

A felelősség úgy jön ehhez, hogy egy gyereknek sokkal könnyebb alkalmazkodnia, mint egy felnőtt embernek, akinek húszezer egyéb dolog nyomja a hátát. Nyilván ha így akarják, akkor így csinálják - privát döntés.


De könnyebb egy gyereknek alkalmazkodni, mint két felnőttnek.

júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem magatoknak nem adtok így esélyt, hogy legyen párkapcsolatotok a jövőben. Nem hinném, hogy a legtöbb ember repesne az örömtől, hogy heti 3-5 napot beköltözöl egy másik házba, mint valami nomád.
júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Tesómék szomszédjában ez van, bár ott kisebbek a gyerekek. Ha valamelyik szülőnek lesz komoly kapcsolata, onnantól azért elég nehézkes.
júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Az akkor mukodik kol ha jeti valtas van

Ez a 2-3 naponta hurcolkodom nem jo otlet. Megterhelo.

júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Magunkból kiindulva,szerintem ha én következnék,akkor nekem az a pár nap abból állna,hogy az apuka és a kiskamasz után vakarom a lakást. Azért azt sem ártana letisztázni,hogy ugyanolyan állapotban adja át neked,ahogy bement oda.

A masik pedig,amit már írtak. Ha valamelyikőtöknek lenne kapcsolata,melyiket választanád? Odavinnéd a párodat,vagy minden héten pár napot nélküle töltenél?

júl. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, mint a 27-es. Miért nem jó a heti váltás? 3+2 nap az rendkívül megterhelő lesz nektek kérdező. Mi van ha éppen túlórázni kell, vagy valami közbejön? Nehezebb így bármit is betervezni, intézkedni nektek is.


Amúgy 14 éves már tényleg "nagy". Nekem kisebb gyerekem van, de kollégáktól hallom, hogy a 15-17 éves gyerekeikkel alig tudnak elmenni nyaralni is, mert mindnek ilyen-olyan program, tábor, fesztivál stb. van betervezve. A szülő a gyerekével lenne nyáron egy kicsit, de a gyerek meg szinte "nyűgből" csinálja végig.

júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

Pofám leszakad. Itt szinte mindenki szerint a gyereknek kellene benyelni mindent, alkalmazkodni,hurcolkodni.

Nem elég, hogy elválnak a szülei, még ő költözzön el és hurcolkodjon állandóan? Hol éltek ti? Még el sem váltak, de itt mindenkinek fontosabb, hogy hogy lesz így új párkapcsolat. Az elsődleges cél nem az lenne, hogy a gyerek a lehető legkevesebbett sérüljön??

14 éves, most fog középiskolába is bekerülni, minden biztos pontot ki kell húzni a lába alól?

júl. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!