Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez a váltott nevelés működhet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a váltott nevelés működhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 év után szeretnék búcsút mondani a páromnak. Próbáltam megoldani a problémákat,többször jeleztem, hogy baj van. Sajnos sikertelenül. Részemről teljes érzelmi elhidegülés van, már nem szeretem. Van egy 14 éves fiúnk. Azt találtam ki,a fiam javaslatára, hogy Ő marad a közös otthonunkba és mi felváltva leszünk vele az apjával.Egy héten 3 napot én leszek vele, 2 napot az apja. Hétvégén meg váltjuk egymást. Így nem kell kiszakítani a megszokott környezetéből. Van valaki aki szintén ezt a módszert alkalmazza?

#gyerek #válás #otthon #Megosztott nevelés
júl. 11. 12:16
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
A páromnak is és Nekem is megoldott a lakhatás. Mindkettőnknél lesz saját szobája a fiúnknak
júl. 11. 12:18
 2/31 anonim ***** válasza:
2%
Bíróság dönti el válás esetén én úgy tudom és csak mint hétvégei apuka szerepel többnyire a férfi.
júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
Van ennyi pénzetek/energiátok, hogy 3 lakást fenntartsatok, csak azért, mert a fiatok egy erősen elkényelmesedett arc és lazán veri át rajtatok az akaratát? Hmmm... Érdekes.
júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

2

A bíróság abban az esetben dönt, ha a felek nem tudnak megegyezni. Ha az apa és az anya közösen kitalál egy felügyeleti tervet, amelybe mindketten beleegyeznek, akkor a bíróság nem fog beleszólni.


A kérdésre válaszolva szerintem ez nem a legjobb ötlet. Értem a gyerek szempontját, de az sem élet, hogy két felnőtt embernek konkrétan nem lesz egy stabil otthona. Persze ti tudjátok.

júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk összeházasodva és nem indítunk gyerekelhelyezési pert sem. Kettesnek üzenem, hogy van lakásunk mindkettőnknek, és a fiúnk érdekeit tartjuk szem előtt.
júl. 11. 12:25
 6/31 A kérdező kommentje:
Pár év és úgyis kirepül, akkor meg majd elgondolkodunk a további teendőkről. (ház eladás, stb)
júl. 11. 12:26
 7/31 anonim ***** válasza:
76%

Hát... Ezt a fajta váltott nevelést (olvastam több helyen), általában külföldön szokták alkalmazni. És ott is csak a gyerek(ek) kisebb korában. Mivel még ott is sok esetben gond 3 lakást fenntartani ezért.

14 éves már simán felfoghatja és megszokhatja, hogy itt is lakik, ott is lakik váltott nevelés esetén.

júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Ez alapvetően egy jó dolog, amennyiben átmeneti jellegű. Amíg a gyerek is megszokja, hogy már nem mint egy egységes család funkcionáltok.


Annál ezerszer jobb szerintem, mint amikor a gyerek hirtelen kiszakítva a megszokott környezetéből, "rángatva" van hétről hétre (vagy X naponta), egyszer egyik szülő új lakásában, máskor a másik szülőnél.


Hallottam már erről, bizonyos esetekben és helyzetekben ez egy jó okció lehet, hogy nem a gyerek megy "házról házra" X naponta, hanem a szülük "cserélgetik" egymást ugyanabban a lakásban és a gyerek mindig a meszokott, saját szobájában van alapvetően.


Ismétlem, nem mindenkinél, nem minden (élet)helyzetben, de működhet.

júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Fiunk, nem fiúnk. A "fiúnk" az azt jelenti, hogy valaki aki mindkettőtök pasija.

Egyébként 14 évesen már figyelembe veszi a bíróság, hogy kivel akar élni a gyerek, illetve ha ti ketten a férjeddel előre megegyeztek, akkor abba nem fognak beleszólni egyáltalán.

De amúgy ez egy iszonyatos f_szság. Mi lesz ha lesz új párotok, gondolod tolerálni fogja ezt? Vagy te tudsz majd nyugodtan aludni, miközben egy másik nő alszik a közös házatokban és simán végig túrhatja a cuccaidat?

júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%

"Fiunk, nem fiúnk."

Szerintem ne fáraszd magad. Rengetegen képtelenek helyesen leírni, ahogyan a válás szót is. Igényük sincsen rá.

Én biztosan nem költözgetnék ennyit.

júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!