Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés után hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés után hogyan tovább? Belenyugodni az elfogadhatatlanba?

Figyelt kérdés
A bíróságon egy csúnya válás, és még csúnyább gyermekelhelyezés után a bíró eldönti a gyermekek sorsát, és ennyi??? Meggyőzödik késöbb valamilyen hivatalos szerv arról hogy helyesen döntött-e a bíróság? Milyen törvény az ami kiköti hogy kéthetente hétvégén van láthatás, azon kívül nem telefonálhat, nem látogathatja a gyermekeit a másik szülő?? Annak a szülőnek a családja (nagyszülők, nagynénik, nagybácsik stb)akinél a gyerekek el vannak helyezve bármikor láthatja a gyerekeket, a másik szülő csak meghatározott időpontban, a rokonságával együtt??? A szomszéd nénihez bármikor átszaladhat a gyerek, a szülőhöz nem , mert nincs láthatási idő??? Nem telefonálhat amikor csak akar hogy érdeklődjön a gyerekei felől, csak ha az exe megengedi???? Nem értem.... Ez a gyerekek érdekében van??? Az egészséges lelki fejlődésük érdekében??????
2010. szept. 27. 12:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Nem. A Gyámügy csak akkor lép, ha az ítéletben leírtakat nem tartja be. Addig, amíg azzal nincs gond, nem tesznek semmit.

Amikor a bíróságon a láthatásról döntöttek, akkor kellett volna megállapodni ilyenekről is, pl. hogy telefonálás. Ami nincs az ítéletben, abba nincs beleszólása a gyámügynek. Sajnos van olyan, hogy a szülő "megbolondul" és úgy viselkedik, mintha a másik fél nem is létezne és csak muszályból engedi a kapcsolattartást... :S

2010. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Mi volt az ítélet indoklása, miért az apánál lett elhelyezve a gyerek?
2010. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Tapasztalat? Van? Nincs?

Na akkor újra: ügyvéd - bíróság - gyámügy

Igenis lehet tenni ellene!!!


Olvassátok végig a rendelete vonatkozó részét, most csak kiollóztam belőle.


149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet IV. fejezetének, 27. §. a.:

"...1) A kapcsolattartás célja, hogy:

...a gyermekkel a gyermek szokásos tartózkodási helyén való személyes találkozást (meglátogatás),..."

2010. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Azért mert anyagilag jobb a helyzete (a közösen épült házba lakik, amiről még nem volt vagyonmegosztás), de nem is ez a lényeg. Egyébként erről már volt itt szó: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__11..
2010. szept. 27. 12:59
 15/38 anonim ***** válasza:

A láthatás szabályozva van a jogerős bírósági ítéletben. Az abban megadott rendszerességet a felügyeleti jogot gyakorló szülőnek BE KELL TARTANIA, annál gyakoribb láthatást ENGEDHET, de arra NEM KÖTELEZHETŐ.

Ezért hozzák az ítéleteket.

A gyermekelhelyezés ügyében új eljárás az ítélet jogerőre emelkedésétől számított KÉT ÉV MÚLVA indítható, ha a körülményekben jelentős változás történt. Ha a felügyeleti jogot gyakorló szülő veszélyeztetné a felügyeletére bízott gyermeket, abban az esetben lehet csak korábban kérni.

Ezen az ügyvéd se fog tudni segíteni.

Sajnos

2010. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Ha már megvan a jogerős bírósági végzés, és azt betartja, nem nagyon tudsz mit tenni. Milyen indokkal indítasz így pert, vagy bármilyen eljárást? Mindent betart, amit megszabtak. Úgy tudom, csak nagyon erős indokkal lehet kérni módosítást (veszélyezteti a gyereket, stb). A tárgyaláson kellett volna úgy megállapodni, ill. azt kiharcolni, hogy vegyék bele ezeket a dolgokat is (hetente hányszor, mikor telefonálhatsz a gyereknek, ill. hétközbeni láthatások legyenek..). Ugyanebbe a hibába én is belecsúsztam. Csak a lehető legminimálisabb dolgokat biztosítja az exem, egy szikra jóindulat nincs benne. Bele is halna, ha egyszer-egyszer elengedné velem a meghatározott láthatáson kívül a gyereket 1-2 órára pl. moziba...Sőt, sokszor még a megszabott láthatásokról is hazacsalja a gyereket (mert ugye ő telefonálhat bármikor!). Hihetetlen, hogy a magukat szülőnek nevező személyek mennyire csak eszköznek használják a gyereket, és mennyire nem veszik észre, hogy ezzel mennyit ártanak a saját gyereküknek!

35F

2010. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Igazságtalannak tartanám hogy gyermekelhelyezsés után az egyik szülő ilyen mértékben ki legyen szolgáltatva a másik szülőnek, főleg akkor ha ez egyáltalán nem szolgálja a gyerekek érdekeit.
2010. szept. 27. 13:09
 18/38 anonim ***** válasza:

Az ítéletek nemmindig igazságosak... De ettől függetlenül be kell tartani az abban foglaltakat.

Ha a felügyeleti jogot gyakorló szülő ennyire hm... hogy is mondjam...legyen mondjuk önző, még az is lehet, hogy feljelentést tesz a másik ellen zaklatás miatt. Akármilyen nehéz is, emiatt próbálja meg az anyuka tartani magát a megszabott láthatási rendhez. Írjon levelet a gyereknek, vagy naplót, amikor együtt vannak mondja el neki hogy nem azért nincsenek többet együtt, mert ő nem szeretné, ha a gyerek elég nagy és az anyagi helyzete engedi, vegyen neki egy mobilt, hívja azon...

De ne menjen oda, amikor "nincs ott az ideje"

2010. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasnod akár itt az interneten is az általános jogszabályokat a kapcsolattartásra vonatkozóan és a kapcsolattartóra vonatkozóan.

Telefonálni egyenesen "kötelező". Úgy ahogy az apuka a kapcsolattartásra kötelezett! Szó szerint.

Az ítéletben sok mindent le kellett volna jegyeztetni, ha a láthatás nem elegendő számodra, akkor eljárást lehet indítani. Rengeteg a joghézag és így az íratlan szabály, amivel sok anyuka, de apuka is játszik.

Ami le van írva, az a biztos!

Hogy miért?

Mert az embert csak így lehet betartásra kötelezni, ha elakarjuk kerülni az életfogytig tartó "öldöklést".

És még sok esetben itt is vannak kiskapuk.

De.

A jogerős ítélet be nem tartása (ill. az ált. jogszabályokban foglaltak) mindig büntetés következményével jár, rosszabb esetben a visszaélő, be nem tartó fél korlátozásával, gyermek "megvonásával". Ez mindkét félre vonatkozik.

2010. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

"Ebben az esetben az apánál vannak elhelyezve a gyerekek. Hogy miért az nem egészen tiszta számunkra, mindenesetre az anya nem iszik, nem drogozik, van fedél a feje felett, van állandó jövedelme stb."


Az apa iszik, drogozik, nincs állandó jövedelme.


Amúgy meg vicces hogy fordított esetben helyeselné ezt az eljárást a hozzászólók nagy része, ezen az oldalon ezt szűrtem le

2010. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!