Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes ezt még rendbe hozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes ezt még rendbe hozni, vagy menjen a válás?

Figyelt kérdés

A történet már régebben elkezdődött, amikor még pár hónapos volt a babánk (második gyermek).

Akkor alakult ki munkahelyi viszonya a férjemnek, hónapokig vitáztunk, tagadott, majd bevallotta, majd kitalálta, hogy nincs közöttük semmi, csak barátság.

Tavasszal azonban bejelentette, szerelmes, el akar válni, majd nem akar elválni és ez így ment két hónapig.

Aztán a nőjének elköltözött a férje, ők is el fognak válni,de ott nincs közös gyerek, és a férjnek is nője van-volt.

Tehát most ott tartunk, hogy a férjem már ott lakik, hetente 1xjön haza a gyerekekhez (a lakás az ő kizárólagos tulajdona, amiben még jelenleg lakunk)és két hamarosan jön az első tárgyalás.

Szerintem nem sok értelme van már ennek az egésznek mert beszélgetni sohasem lehetett vele....és nagyon makacs ember.


2010. aug. 25. 15:10
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nemigen tudom, hogyan kezdhetnék neki, soha nem könyörögtem egy manusnak sem.

De itt a gyerekek miatt már más a helyzet.

De akkor is milyen lenne már az élet, ha vissza jönne!:

Ezt az egyéves huza-vona igen kikészített, és ez a szálka mindig ott maradna,,,,

És majd félhetnék, hogy mikor kezdi megint....

Vagy én csalnám meg őt gondolkodás nélkül?--

Szóval én ezt már eldöntöttem, csak véleményekre voltam kíváncsi, hátha valakinek esetleg még sikerült rendbe hozni a házasságát.

Mindig azt vágja a fejemhez, hogy miattam van ez az egész,és így nem neki kell szembe nézni a lelkifurdalással.

Nálunk a kommunikáció soha nem működött, azért jutottunk idáig.

2010. aug. 25. 15:50
 12/25 anonim ***** válasza:
Tudod elhiszem, hogy most azt gondolod nem működne, de azért ennél ez komplikáltabb. Megértem a kiábrándultságodat, valószínűleg én is ilyen lennék, de így kívülről sokkalta menthetőbbnek látom a dolgaitokat. A párterápián megtanítanak arra, hogy meg tudj bocsátani és ne hánytorgasd fel a múltat, magadban is le tudd zárni. Van egy barátnőm, őt a vőlegénye csalta meg. Teljesen ki volt borulva, de megbocsátott. A megbocsátás az én szótáramban tényleges megbocsátást jelent, ami azt jelenti, hogy utána mintha meg sem történt volna. Tiszta lap. Szerintem a férjed azért vádol téged, mert nem akarja, hogy ez így legyen, ez a másik nő egy pótcselekvés. Ha megtaláljátok a problémátok gyökerét, akkor talán a házasság sem megy tönkre és családban lehettek, de ahhoz neked is be kell ismerned, hogy hibáztál és mindenekelőtt, ha a békülés mellett döntötök tudni kell elfelejteni a történteket. Hibákat mindenki követ el és tökéletes ember nincs. Ilyen könnyen ne mondj le a családról, én sem vagyok kitartó, de a helyedben megpróbálnám, tényleg nincs mit veszítened. Gondolj azokra a pillanatokra amikor megismerted, amikor boldogok voltatok, és most egy hiba miatt félredobni mindent. Nem biztos, hogy a békülés sikerülne a ti esetetekben, de én jobban érezném magam, ha megpróbáltam volna. Gondold azért végig. Okos döntést kívánok nektek :)
2010. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem beléd szerelmes,hanem a másikba. És ha megtorlod akkor sem fog visszamenni hozzád ,legfeljebb kényszerből szánalomból,és továbbra is amásikat fogja szeretni.Valószinű ha te lennél az utolsó nő fejbe lőné magát...Nem oknélkül tartotok a tárgyalásnál,minek erőltetni,ennyire fontos neked a látszat pocsolyaházasságod,lépj tovább ismerkedj,megtalál majd az új szerelem nyugi.
2010. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
De ha békülni akarna, akkor gondolom szóba hozta volna, vagy valahogy a tudtomra adta volna, igaz voltak furcsa közeledései egy-két hónapja, de azt inkább én egyéb érdeknek tudtam be.
2010. aug. 25. 16:12
 15/25 A kérdező kommentje:

16.11-es

Az idősebb rokonok mindig a megalkuvásról papolnak nekem.

Így én vagyok a rossz, mert meg sem próbálom vissza csinálni a dolgokat.

2010. aug. 25. 16:17
 16/25 anonim ***** válasza:
Látod meg is válaszolod a kérdésed ,nem közeledik mert nem szerelmes beléd, egy- kéthónapja is csak érdekből tette,látod érdekből kellettél volna másért nem.
2010. aug. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A 73%-os ritka pesszimista.

Kedves kérdező! A férfiaknak nem olyan az érzelemviláguk, mint a nőknek. Mi nők is gyűlölünk megalázkodni, a férfiak 10-szer ennyire gyűlölik ezt, szóval ha te ilyet észleltél akkor az is elképzelhető, hogy tényleg az volt, csak nem akar megalázkodni, ezért nem egyértelmű. Egyáltalán nem ritka dolog. Ha kezdeményeznél, és tényleg felajánlanád ezt a terápiát, akkor nem lenne megalázó a beismerés neki sem, mert így már látná értelmét. Én még mindig azt mondom egy próbát megér, és így látatlanban is simán ki merem jelenteni, hogy te is érzel még valamit, különben rögtön elvetetted volna a javaslatom. Azt mondom tényleg gondold át, amit írtam, nincs mit veszítened, maximum ugyanitt kötsz ki és elválsz.

2010. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Valószinű azért paoplnak mert ők megalkusznak a szarban de te ne kövesd el ezt a hibát ,hogy továbbra is egy haldokló házasságot probálsz újraéleszteni.Semmi értelme,megszokásból megalkuvásból kapálozni a semmiért,mert ha ú nem szeret és válni akr ha te megfeszüls se fogod egyedül helyre hozni amit két ember csezsett el,a házasság két ember játéka és ő már más csapatban játszik fogadd lépj tovább,ne akarj hazugságban élni,úgy hogy közben fűvel fával félre megy te megmegalkuszol a gyewrekek miatt,mert ez nem fog működni veszett fejsze nyele...
2010. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pesszimista,racionális vagyok,és ami nem megy nem eröltetem,ha egy kapcsolatot nem megy nem ülök a szarban a sült halra várva,hogy jön egy jobb és nem csalom meg,hanem szakitok és utána nézelödök keresek ...
2010. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek megy olyan könnyen a keresgélés, főleg nem olyannak, aki szereti a másikat és családjuk van. Ráadásul nem hiszem, hogy próba az szarban ülés lenne, mert tényleg nincs mit veszíteni. Ha őt szereti, ő a nagy Ő, akkor mással úgysem lesz olyan boldog, mint vele. Racionális az, ha megmentjük azt amire van esély, hogy menthető. Akkor lenne irracionális, ha már mindent megtettek volna mindketten és tényleg 0 esélye van a dolognak. Ameddig egy szikrányi remény is van, addig a dolog nem reménytelen.
2010. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!