Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem tudom mitévő legyek. Úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mitévő legyek. Úgy néz ki válunk a férjemmel, van egy 10 hónapos kicsi lányunk. Egy házban lakunk még, de szerinte menthetetlen a házasságunk. Nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Meg van mindenünk, ami egy boldog családi élethez szükséges, csak a boldogság nincs. Van egy szép házunk, üzletünk, a férjemnek munkahely, autó, csodálatos kisbaba. Neki ez úgy néz ki mégsem elég, mert elég sűrűn eljárkál itthonról, van hogy 6-7 óra hosszat is tart neki egy bevásárlás, amit én 1 óra alatt lezavarok. Van egy vendéglátóhelyünk, külön alakalmazott is, mert ő megunta csinálni, de hétvégén iszogat mindig a haverjaival és nyáron szinte minden harmadik este ivott, nem mindig részegedett le, de én nem szeretem ha iszik. Sőt még sokszor bulizni is lelépett, tudta, hogy én a pindurral alszok, vagy éjszakázok, de ő inkább a haverjaival lógott. Hazudott. Sűrűn piszkálom, mert a házkörül nagyon nem tesz semmit, az apukája az, aki megcsinál szinte mindent, helyette! Bent rendet tartok, tisztaságmániás vagyok, minden nap takarítok, főzök, mosok, gyereket nevelek, sőt még az üzletbe is besegítek, ha szükséges, de a baba kitölti minden napomat. :) Ő alig foglalkozik vele, mostanában igen, hogy felvetettem a válást többet van vele. A kezdetektől magamra számíthattam, fürdetés, etetés, altatás, séta, pelus.... Tehát minden, max a nagyik segítetenek, de a férjem szerintem még annyit se mint a nagyik. Mostanában állandóan bántjuk egymást. Én besokalltam, azt mondja ő is, ezért elköltözött, de közben megint itthon van, csak a nappaliban alszik. Este fürdetés előtt lelép, és 9 fél 10-kor hazaesik, tévézik, alszik reggel 10-ig, majd megint lelép... Néha a bébike belefér. Dolgozik, rendőr. de már 2 hete szabin van. Semmi megbecsülést tiszteletet nem kaptam tőle, sőt sokszor még szégyenkezek is hogyan tud olyan lekezelően beszélni velem. Van hogy jól megvagyunk, de max 1 hét aztán újra összezördülés. Van egy haverja, akit nem szívlelek, elég link és csalja a feleségét is. Ő lehet rá rossz hatással.

Mivel elhagyott minket én mondtam váljunk el. A kicsinek nyugalom kell, nem ez a herce-hurca állandóan. Bele is egyezett, de eladni semmit se akar. Mit évő legyek, itt mindennek a fele az enyém, keményen küzdöttünk mindenért, de nem bírom már mellette sokszor. Hazamennék a szüleimhez, mert a gyedemből nem birom ezt a nagy házat fenntartani és a kicsit nevelni. Viszont nem szeretném elveszeteni azt ami megillet. És új életet kezdeni a semmiből nem igazán lehet.


2008. nov. 28. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nos,ezek sajnos olyan dolgok,amit a legjobb ha egy ügyvéd àltal probàlsz megoldani.

Valoszinü,ha pert inditol(ha szépen nem megy)akkor a leirtak alapjàn sikerrel fogsz jàrni.

Eltartàsi dij a gyerek utàn mindenkép megillet,tehàt ez màr fix a tiöäd minden honapban.

Plussz utàna kell nézni,hogy mi van közös neveteken,mi van csak a sajàtjàn...

Ha a sajàtjàn is van minden,akkor is beperelheted,ha van tanud,stb.hogy te is belesegitettél az üzletbe,a vendéglöbe,söt a hàztartàst is te csinàltad.

De ehhez tényleg egy jo ügyvédre van szükséged.

Viszont még mielött pert inditanàl,ülj le a pàroddal még egyszer,és mondd el neki,hogy nem akarod kisemmizni,de mivel a gyerek közös,és eddig ö rà is temostàl,föztél,takaritotttàl,ugy érzed megillet valami,és ha lehetséges szeretnéd veszekedés,per nélkül elintézni.

Ha erre sem hajlando lépni,akkor fogadj ügyvédet.

Az hogy vele élsz,mert a nagy lakàs ott van stb...az nem megoldàs,ha màr egyikötök részéröl sincs boldogsàg.

Jobb ha minél elöbb neki kezdessz a dolgok intézéséhez,még mielött késö lenne.

Ha a pert meginditod,de hosszu idöbe telik,ara az idöre is érdemes elmenned a szüleidhez,esetleg egy nagyon olcso albérletbe,mig helyre nem jössz!

Sok sikert kivànok!

2008. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha pert indítASZ (nem indítol), akkor ilyen nincs h ő nem akarja eladni. ha közös tulajdon akkor bármelyikőtök kérheti a felbontást, és annak egy adott mondja h eladjátok. de egyébként konzultálj egy ügyvéddel mindenképpen, már csak a válás miatt, mondd el az ügyvédnek mindazt amit itt leírtál, és szerintem te fogsz belőle ilyen körülmények mellett kijönni jobban.
2008. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem fogod elvesziteni azt, ami teged megillet. Keress fel egy ugyvedet, meseld el neki amit ide leirtal. Majd o tudja a lepest.

Ha o is menni akar, es te is ugy gondolod, hogy jobb lenne kulon, akkor valjatok el. Bar en nem vagyok valas parti, de sajnos az egyik hiaba akarja a kapcsolatot, ha a masik menni akar. A bekehez mindegyik fel szukseges.

Menj el egy ugyvedhez, akar tobbhoz is, hogy tudd melyik a jobb, es kapsz tanacsot tole. A vagyon megosztasarol is ugyis ok dontenek, vagyis a jogaitok.

Nem muszaj hogy most azonnal valj, de legyel tisztaban azzal, hogy mi fog majd megilletni teged.

Ne pakolj, varj, legy korultekinto, mert egy 10 honapos babaval egyedul nagyon nehez, es a gyerek az ove is, 50-50, nem pedig a nagyszuloke!!!

De azert az jo nagy jellemtelensegre utal, hogy o nem akar eladni semmit, te menj, es neveld, rendezd a babat egyedul. Jo onzo egy pasi, mint a legtobbjuk.

2008. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

A VÁLÁST MINDENKI - MÉG A NAGYSZÜLŐK IS - NAGYON MEGSZENVEDIK. Nem írtad, hogy hány éves házasok vagytok.

Jól gondold át, nem csak az anyagiak miatt.

2008. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Hasonló helyzetben vagyok, bár problémáink nagyon külömbözöek. Ha van valakid aki segíteni tud nem csak gyrek nevelésben, Anya, Nagyi... akkor vállj.

Ès ott a remény,hogy még egyszer boldog lehetsz.

2008. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok. Nem lehet vele beszélni, nem vesz komolyan. Szerintem úgy gondolja, nem fogok elválni tőle.
2008. nov. 28. 18:19
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
azt nem írtad,hogy hány éves házasok vagytok és ti is hány évesek vagytok? hogy tudtatok ennyi mindent már megszerezni: szép ház, uzlet, autó, jó munkahely?még egy egészséges kisbaba is belefért.ez túl szép, hogy igaz legyen!vagy a foldi javak megszerzésében benne voltak a nagyszulok is?mert ha a férjed is keményen megdolgozott volna mindezekért, talán jobban meggondolná, hogy mindezt s a vele egyutt járó kényelmes életét is elveszítheti.a leírtakból én arra kovetkeztetek, ami legtobb házasságban az alapveto hiba, hogy a férfi túl ki van kímélve.a ház korul mindent megcsinál apuci, a lakásban a házvezetono feleség .a gyerek csak az anyucié, o pedig éli gondtalan bulizós világát.ledolgozza a kényelmes munkahelyén azt a pár órát és irány a szórakozás, ha már neki nincs dolga , mindent elvégeztek helyette.hát én az elso lépésként azt ajánlanám, hogy megtudja neki is vannak feladatai, kotelezettségei.mondjuk a nagyapa elmehetne udulni, te pedig szabadságra legalább egy napra.és akkor megtudná, mit is kellene neki csinálnia a ház és gyerek korul.és mondjuk te is elmehetnél a barátnokkel vásárolni, kávézgatni egy félnapra.az a kisbaba is kozos, nemcsak a vagyon ,hanem az iránta való kotelezettségek is.azt nem értem, hogy te miért szégyenkezel? a jóságodért, a szeretetedért amit adtál neki,vagy valamilyen kisebbségi komplexusod van?de talán mindezt meg is értdemled.mert, ha másképp viselkedtél volna, nem lettél volna az a mindent elvégzo tisztaságmániás szupercsaj, úgy lehet jobban megbecsulne.és ha a gyereket is neki kellett volna egyszer- kétszer megfurdetni, vagy netalántán megetetni,tisztába tenni, sétáltatni talán nem beszélne veled olyan lekezeloen.rá kellene ot ébreszteni valahogy , hogy van egy gyonyoru gyereke, odaadó felesége, hogy mit veszíthet el.a nagyszuloknek nem kellene már besegíteni, és nektek hármatoknak megpróbálni kulon visszahozni még a házasságot. meg kellene a férjeddel beszélni mindezt, mert mindnyájan nagyon sokat veszíthettek, kulonosen a pici, mert oneki szuksége lenne az apucira is.én javasolnék valami családsegíto pszichológust, hátha o még jobb tanácsokat adna.szerintem még lenne remény, mert azt írtad,hogy miután a válást említetted gyakrabban volt a gyerek korul.ki kellene ezt használni és tobbet foglalkoztatni, hogy még jobban kotodjon a gyerekhez.van egy régi mondás, miszerint a házasságban a gyerek az osszekoto kapocs.
2008. nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló teljesen igazad van!!!

Ki van nya...va a hátsója is,világos ez a baj, sose küzdött meg semmiért, mint ahogy pl. én. Igazad van, elontottam, de viszont valakinek meg kellett csináálni. Egy gyerek mindig van, nincs az hogy majd, mint ahogy ő gondolja. Mert sokat vártam a fürdéssel is rá elejében, de fél óra után feladtam és megoldottam egyedül , mint aztán minden mást is. És végül neki semmi teendője se lett.

Fiatalok vagyunk, 27 évesek, 3 és fél éve házasok, de 7 éve vagyunk együtt. Őt mintha kicserélték volna, nem ehhez a férfihoz mentem feleségül. Tanácstalan vagyok.

2008. nov. 28. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ne valj el tole, hidd el, hogy nagyon nehez lenne egyedul. Es azert 7 ev alatt rengeteg dolgot vegig csinaltatok, megismertetek egymast, gondolom

Szerintem ez a pici baba zavarta ot meg, lehet, hogy annyira o nem is akarta. Inkabb a bulizos, lazabb, felelotlenebb eletet szereti, nem tudom, de tudod, az ember gondol mindent.

Probald a helyere razni az agyat, beszelni vele, ne veszekedni. Most, ha te elmesz, jon a kovetkezo no, aztan az mennyivel lenne kulonb, es jobb, mint te.

Ne menj el, legy kemenyebb, ha tudsz, fontos, hogy ne maradj egyedul, ha vannak igazi baratnoid, vagy csak egy is, es a szulokkel beszelj, beszeld ki a banatodat nekik. Hidd el hogy mindenkinek vannak problemai, nem konnyu az elet.

Varj, meg nagyon pici a baba, probald, hogy minel tobbet legyen a babaval.

Aztan lehet hogy nemsokara majd visszamesz dolgozni (ha dolgoztal egyaltalan), es akkor nem lesz annyi idod gondolkodni.

Bar, nem konnyu igy elni sem, de nem konnyu egyedul egy pici babaval sem. A 7 ev kulonben kritikus egy kapcsolatban azt mondjak, de hogy miert, nem tudom, talan csak babona.

Szeresd a babat, es a ferjedet is, talan igy eszhez ter! Mert a szeretet legyoz mindent!

2008. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehez tanacsot adni,le kell ulni beszelgetni egy utolsot,ha nem megy nem kell eroltetni,inkabb most valj el amig fiatal vagy.En ugy tudtam zuhanyozni annak idejen a pici fiam mellett hogy a gyerekkocsit odatoltam a furdoszobaajto ele,mert az urfinak nem volt ideje a szamitogepezes es tevenezes miatt.Nalunk nem volt vagyon problema,csak a volt anyosom hangoztatta allandoan hogy ok mennyit segitettek minket es az en szuleim semmit.Ottis hagytam oket vagyonnal egyutt es azota megtalaltam az igazi oszinte boldogsagot.A gyerekem imadja a neveloapjat.
2008. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!