Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után egy 2 éves gyerekke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után egy 2 éves gyerekkel hogyan tovább?

Figyelt kérdés

6 hónapja mentünk szét,de már sokadjára viszont most végleg.Ad havi 20et a gyerekre,de mivel még 2 hónapig gyeden vagyok a pénzem nem sok és nem is jövök ki belőle.Igy ha "tud" segit,amiért szinte könyörögnöm kell .Eltűröm hogy megalázzon, hogy kihasználjon,enegedem hogy elvigye a gyereket(akit viszont imád) hogy hátha segit túljutni a gödrön, de nem.Szinte hozzámvágja a pénzt ha ad,de azt nem magamra hanem a gyerekre és a rezsire költöm.Nem tudom feldolgozni ezt a megaláztatást,mintha csak én akartam volna gyereket:(

Mint ahogy azt sem hogy valaha szerettük egymást és most valamiért gyűlöl,legszivesebben elmennék egy dokihoz de sajna arra sincs pénzem.Hogy birjam ki még ezt a kis időt amig vissza megyek dolgozni?Beszélni nem lehet vele egyáltalán mert nagyon könnyen begurul az üvöltözést meg már nem viselem el.És hogyan juthatnék azon túl hogy ő a haverjainak él,és szórja a pénzét én meg egy hétre osztok be 1000ftot?Tudom hogy nincs hozzá közöm ez a magánügye,viszont én lettem itthagyva egy gyerekkel és 80eftal.


2010. júl. 23. 03:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem írtam hülyeséget. Mindig gondolni kell az eshetőségewkre. Nem rózsaszín ködben élni. Illetve ha van biztosíték utána el lehet engedni magad.
2010. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Jó ne vesszünk ezen össze:) De nem értek egyet.

Előre azt sem lehetett tudni 5 éve amikor hitelt vettem fel hogy ennyire magas lesz a törlesztő, ami nem okozna gondot ha dolgoznék de igy igen.

És persze a volt páromnak nem lenne kötelessége segiteni de talán emberségből, a gyerekére való tekintettel adhatna kölcsön.Még vissza is fizetném neki, csak ő élvezi hogy függök tőle és fölényben is érzi magát, és ez egy nagyon gusztustalan tulajdonság.

De mindegy valahogy ki kell húznom addig is...

2010. júl. 23. 09:51
 13/21 anonim ***** válasza:
52%
Az emerség az egy dolog, nem kötelező és nem lehet elvárni. És az hogy biztosítod magad nem azt jelenti hogy úgy indulsz a házasságba hogy jaj mikor válunk el. Egyszerű dolog. A hitelt nem lehet tudni de ezt azért igen. Én legalábbis sosem szolgáltatnám ki magam senkinek.
2010. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%

Gratulálok az előre mindent látó válaszolónak...

"akkor vállalj gyereket, ha azt egyedül is fel tudod nevelni"

Ennyi erővel egyedül is meg tudnánk csinálni! Kár hogy nem így lettünk megteremtve! Ha ennyire felkészült vagy előre minek olvasgatod a válás fórumot!

2010. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
Nincs valamilyen rokon, barát aki napi pár órára vigyázna a kicsire, addig beválalhatnál takarítást, irodai melót, rögtön nem függnél tőle te is eljárhatnál a barátnőidhez rögtön jobban éreznéd magad.
2010. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó előtti: pl azért olvasgatok abban mert szeretek nevetni az ilyen embereken akik pl azon mérgelődnek hogy mit képzel a volt pasijuk hogy van élete, szórakozik és nem őt húzza ki a gödörből! :D
2010. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

HA mások proplémáin TE nevetsz akkor jó nagy p@r@szt vagy.

Senki nem állitotta hogy baj lenne hogy a volt páromnak van saját élete, hiszen nekem is van.És amiért ilyen helyzetbe kerültem az jórészt neki köszönhető.Igy ha van benne emberség ebben az átmeneti időszakban joggal várnék tőle segitséget.

De te akkora tuskó és buta ember vagy hogy nem érted a lényegét.Igy ha legközelebb unatkozol nézegess itt vidámabb témákat amin tudsz mulatni.(Amúgy biztos hogy egy ilyen ember mint otthon ül és ilyeneket olvasgat mert más szórakozása nincs)szánalmas vagy és sajnállak hogy más gondja ekkora örömet okoz,vagy ha mégis idetévedsz inkább tartsd meg a semmitmondó véleményedet magadnak.

2010. júl. 24. 06:02
 18/21 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj kedves kérdező de ha nem bírod a negatív kritikát attól még lehet nekik is igazuk!

Én is egyedül álló anya vagyok.Elváltam egy 2 éves gyermekkel.Elhagytam a közöst lakást amit a mai napig tőlem vonják(hitelt)de sok mindent egyenlőre nem tudok csinálni pereskedünk de attól még fizethetek! Nekem összesen havi 40 ezer ft körüli a bevételem ebből jön le a ház hitel ami 20 ezer ft.Ebben az összegben bent van a gyermektartás is ami havi 10ezer ft.Vállalok alkalmi ,napszámos munkákat.De sajnos egy kisgyermekes anyát nem igazán szeretnek véglegesen alkalmazni főleg kis faluba/városban nem.Pedig ápolónő vagyok.Az hogy bármilyen segítséget kérjek a volt férjemtől eszembe se jutna.Nehogy már megadjam neki ezt az örömet.

Igaz szerencsém van,van egy remek párom aki apja helyet apja a gyermekemnek.Neki van munkahelye de az ö fizetése is k.b 80-90 ezer ft.De megélünk.

Nem értem miért sírdogálsz hogy egyedül maradtál és CSAK 80ezer ft od van.Könyörgöm valakik 4-5 élnek ennyiből!

Most lehet lepontozni engem is.


25/N

2010. júl. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Átmenetileg mond le az internetet, tv-t, telefont, mindenkép kérj hivatalos gyerektartást, ha magadba zuhansz és panaszkodsz nem jutsz sehova.
2010. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Én birom a negativ kritikát, ha az jogos és értelmes érvekkel van alátámasztva.Természetesen azért is irtam ide(hiszen ez ennek az oldalnak a lényege) hogy mástól esetleg valami hasznos tanácsot kapjak, nem pedig számonkérést,lehurrogást és miegymást..De nem hinném hogy az aki mások kárán örvend az olyan nagyon jófej ember lenne,és sztem más sem venné jónéven.

A tv internet kb 3000ft tehát azzal hogy az nem lenne semmivel nem lennék előrébb, viszont még inkább lenne alkalmam agyalni..

Amúgy igen, ha dolgozni fogok semmi problémám nem lesz, még a gyerektartásra sem lenne szükségem és ezt nem nagyképűségből irom,hanem azért mert bár most segitségre van szüksége, nem fogok visszaélni ezzel az exnél mert vissza fogja kapni azt a plussz pénzt amit esetleg ránk költ.De nem vagyunk egyformák én hasonló helyzetben máshogy cselekednék...mindegy túlbeszéltük..


Az aki a KÉRDÉSEMRE adott választ annak köszönöm a többieket meg sajnálom hogy ilyen kis apróságra pazarolták az unalmas idejüket.

2010. júl. 24. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!