Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után egy 2 éves gyerekke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után egy 2 éves gyerekkel hogyan tovább?

Figyelt kérdés

6 hónapja mentünk szét,de már sokadjára viszont most végleg.Ad havi 20et a gyerekre,de mivel még 2 hónapig gyeden vagyok a pénzem nem sok és nem is jövök ki belőle.Igy ha "tud" segit,amiért szinte könyörögnöm kell .Eltűröm hogy megalázzon, hogy kihasználjon,enegedem hogy elvigye a gyereket(akit viszont imád) hogy hátha segit túljutni a gödrön, de nem.Szinte hozzámvágja a pénzt ha ad,de azt nem magamra hanem a gyerekre és a rezsire költöm.Nem tudom feldolgozni ezt a megaláztatást,mintha csak én akartam volna gyereket:(

Mint ahogy azt sem hogy valaha szerettük egymást és most valamiért gyűlöl,legszivesebben elmennék egy dokihoz de sajna arra sincs pénzem.Hogy birjam ki még ezt a kis időt amig vissza megyek dolgozni?Beszélni nem lehet vele egyáltalán mert nagyon könnyen begurul az üvöltözést meg már nem viselem el.És hogyan juthatnék azon túl hogy ő a haverjainak él,és szórja a pénzét én meg egy hétre osztok be 1000ftot?Tudom hogy nincs hozzá közöm ez a magánügye,viszont én lettem itthagyva egy gyerekkel és 80eftal.


2010. júl. 23. 03:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Próbálj meg keresni valakit ketten könnyebb.
2010. júl. 23. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Nincs olyan barátod, akire számíthatsz? Akár csak lelkileg is, jót tenne, ha kibeszélnéd magadból a gondokat. Vagy írd le, az is segít. Szüleid melletted állnak? Nem tudsz valami mellékes keresetre szert tenni, amit otthon, pár órában végezhetsz?
2010. júl. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg visszamenni dolgozni. Sokan megteszik.
2010. júl. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Először is sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél. Hamarabb is visszamehetsz dolgozni és a gyedről lemondva csak gyest kapsz a munkabéred mellé. Tehát a bevételeid: bér + gyes + családi pótlék + a párod 20 ezer forintos támogatása. Így mégiscsak több pénzed lenne. A kicsit beteheted bölcsibe - hidd el, rengeteg ilyen korú apróság jár bölcsibe, nincs okod emiatt lelkifurdalásra.

Próbálj minél kevesebbet gondolni a szakításotokra, a nehézségeidre, járjatok el nagyokat sétálni, vagy játszótérre, parkba, beszélgess a többi anyukával. Sokan nevelik egyedül, nagyon nehéz anyagi körülmények között a gyermeküket. Adj hálát az égnek, hogy olyan ügyesen beosztod a kis pénzedet és ilyen szépen neveled a kicsit. Ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad a depresszió, mert az kihat a gyermeked lelki fejlődésére is.

Minden jót nektek!

2010. júl. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

1. Menj vissza már most dolgozni, akkor többpénzed lesz.

2. Mi az, hogy "enegedem hogy elvigye a gyereket(akit viszont imád)" - ehhez az apának joga van, ez nem kegy töled!!!

3. Menj el a biróságra és kérj gyerektartást, ott megszabják az összeget, amit köteles az apa fizetni, akkor nincs olyan, hogy annyit ad, amennyire kedve van. Ha van róla hivatalos végzés, akkor jogilag elönyben vagy - de lehet, hogy egyébként nem jársz jól, mert esetleg kevesebbet kapsz, mint eddig.

4. Ha a GYEDET meg amit az apa ad, a gyerekre költöd, akkor TE miböl élsz? Mert szerintem azért magadra is költesz.

5. Az, hogy az exed mit csinál meg hogyan él, ahhoz semmi közöd, ez magánügye, mióta nem vagytok együtt.

6. Havi 80000 Ft két emberre azért nem olyan extrém kevés, a testvéremßék 3 gyerekkel élnek 13000-ból (és kölcsönük is van a házra). (Az nem egészen világos, hogy ha 80000-red van havonta, akkor hogyhogy csak 4000 Ft jut a megélhetésre - hová költöd a többit?)

2010. júl. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

hasonló helyzetbe vagyok én is csak annyi a pláne hogy én 25 ezer ft os gyes em volt meg 10 ezer gyermektartás plusz a családi.Mit csináltam?Vissza mentem dolgozni.Szerencsére azóta kicsit jobb mert van párom aki imád aki segít....de meglehet élni válás után is.és 80 ezer ft van az azért nem kevés é a feléből is kijöttem igaz szűkösen..


25/N

2010. júl. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

1. visszamegyek dolgozni szeptembertől a gyerek bölcsibe megy

2. nem kegy tőlem hogy elviheti a gyereket valóban, de az már igen, hogy ott is aludhat, ill. akkor jön amikor csak akar mármint az apa nincs beállitva az a két hetenkénti láthatás

3. a pénzt nem magamra költöm, ill. részben mert sajna van kocsihitelem ami igencsak megnőtt az árfolyam miatt,és még szerencsés vagyok hogy a házamon nincs hitel!

4.azért nem kioktatást vártam,azokból kapok épp eleget:(

5.tudom ha már dolgoznék sokkal könyebb lenne de addig valahogy ki kéne úgy húznom hogy legalább a számlákkal ne csússzak el,bár ha más megoldás nincs..

Amúgy én csak azt a mérhetettlen gyűlöletet és lekezelést nem értem az volt páromtól amit mostanában produkál felém, ez az ami bánt és nehéz feldolgozni..

2010. júl. 23. 08:54
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Megaláztatás? Azért ne túlozz. A gyerektartást rendesen fizetni nem? Az pedig nem kötelessége hogy téged réngasson ki a gödörből! Más örül ha egy tizest kap a gyerektartásra... Ha egyáltalán fizetik neki... Szerintem ideje lenne feldolgozni hogy már nem vagytok egy pár és semmi köze a gyereken kívül hozzád.

Ha ennyire rossz neked akkor elére kellett volna gondolni hogy akármilyen helyzetben meg tudj élni. Talán akkor kellett volna gyereket vállalni amikor egyedül is el tudod tartani. Sajnos a mai világban így kell gondolkodni.

2010. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Azt meg csak megmondja hogy miért utál ha nem tudod lezárni. Lehet tettél valamit. De egy hozzá közrel állótól is megkérdezheted ha ennyire zavar.
2010. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen baromira zavar,de nem mondja,nem érzem úgy hogy tettem akármi rosszat is.Amúgy szerintem senki nem úgy vállal gyereket hogy majd 3 év múlva szakitás lesz és akkor anyuka hogy tartja el a gyereket és előre ki is kalkulája a megélhetésére szánt összeget .Jó nagy hülyeséget irtál már bocs.És tudom hogy nem vagyunk egy pár és nem akarom hogy egy idegbeteg emberrel legyek újra együtt, jobb ez igy csak mégis nehéz helyére tenni a dolgokat.
2010. júl. 23. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!