Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 30 körüliek! Ti gondoltátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30 körüliek! Ti gondoltátok volna kiskorotokban, hogy ilyen lesz a világ, mire felnőttek lesztek?

Figyelt kérdés

Apám/anyám korában már mindenki megházasodott 18-24 évesen, tényleg boldog-boldogtalan, mindenkinek családja volt már nagyon fiatalon és legalább 2 gyereke. Akkoriban nagyon fura volt, ha valakinek nincs családja. Most meg az számít furának akinek van. Az a különc, a furcsa, a kirekesztett. Persze cuki ha valaki kiposztolja a kisgyerekét a facebook-ra, több százan lájkolják, de nézzünk szembe a tényekkel: egyszerűen az a személy már nem élhet olyan szociális életet mint az előtt. Az már kicsit a társadalom peremére kerül, és az élete már csak a gyerekről szól. És ez a mai világban már határozottan nem módi.

Én úgy voltam vele kisgyerek koromban, hogy persze, ha felnövök nekem is lesz családom, meg 2 gyerekem, meg kertes házam meg normális életem. Csakhogy a normális élet definíciója azalatt teljesen megváltozott. Most már a hátam közepére sem kívánnék gyereket, mert egyszerűen megváltoztak a társadalmi normák.

Ti nem tartjátok kicsit furcsának, hogy kiskorotokban esetleg ti is teljesen máshogy képzeltétek el a nagybetűs felnőttkort, mint amilyen valójában lett? Olyan mintha semmi nem változott volna gyerekkor óta, csak felnőttünk, de olyan mintha még mindig gyerekek lennénk, csak nagy gyerekek.


2019. jún. 21. 21:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Te valami "szőkenő" vagy? Kisgyerekként én se gondoltam volna, hogy közel 30-hoz ilyen magányos farkas leszek. És nem, nem azért, mert nem akartam volna soha egy nőt se az életembe, csak nem jött össze semmilyen kapcsolat. Ezekután gyerekről fölösleges beszélni. Abban egyetértek, hogy még mindig gyereknek érzem magam, de azt nem hiszem hogy a családosok, meg a gyereket vállalók, negatív megitélés alá esnének manapság. Nettó baromság. Munkahelyemen is, majdnem mindenki családos ember, ezért élnek, dolgoznak. Pont, hogy arra néznek fura szemmel, aki egyedül él. És az a poén hogy az én korosztályom is bőven benne van már, volt osztálytársak, főleg lányok már a 2. Vagy a 3. Gyereküket válalják be. Visszatérve az egyedülléthez, én nem önszántamból élek így, csak nekem így sikerült, ilyen magamnak való természetem van, nem igazán tudok vonzalmat kiváltani a nőkből. Ez van, de nem ítélem el azt, aki normálisan, családot alapít. Persze ma már biztos elfogadottabb a szingli lét, mint 30-40 éve, de akkor se ez a normális szerintem. Végülis társas lények lennénk.
2019. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Lazy Lover ***** válasza:
Nem gyerekként azt hittem olyan lesz amit le írtál de sajnos ocsmány világ lett ..
2019. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7%

"Akkoriban nagyon fura volt, ha valakinek nincs családja. Most meg az számít furának akinek van. "


Attól hogy a GYIK összegyűjtötte MO konkrét teljes aggszűz állományát ez nem egy országos átlag.

Több mint 9 Millió emberből 200 ezer az ebbe eső kategória. Ez csupán egy hangos kissesség.


Pár példa.

Attól hogy az Észak Koreaiak istenítik Kim Dzsongun ettől szerinted Kim Dzsongun-t mindenki szereti ?


Ha valaki vesz egy MSI alaplapot vagy egy Nike cipőt vagy egy Bentley Continental GT-t szerinted mindenki ezeket fogja venni ?


Ha valakinek a kedvenc nyaralóhelye mondjuk Vietnám,

akkor szerinted mindenki kedvenc nyaralóhelye Vietnám ?


Ha valaki szereti Orbán Viktort akkor szerinted mindenki szereti Orbán Viktor-t ?


Gondolkozz már el ezeken.

Azért mert ide átlag a sikertelen emberek járnak fel sírni az nem azt jelenti hogy MO komplett férfi lakossága agszűzz lenne.

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan.

2019. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

nagyon álmodozó, naiv kislány voltam.

Aztán elvált csomó ismerősöm szülője...

Azt hittem először, hogy fiatalon szülök, családot akartam, romantikást,kitartva, szegénységben is, romantikusan...aztán beindultak a hormonok, huszonegy-két évesen 33 bőven elégnek tűnt, most 30 felett meg már be vagyok pánikolva, hogy lemaradtam, de nem voltam az a komoly kapcsolatot akaró típus, meg válogattam is.

Ma már mást keresek egy pasiban, mint pár éve, más fontos.

DE az se biztos, hogy tudnék összeköltözve élni valakivel, folyton egymás nyakában lihegve..meg hogy mernék szülni gyereket

2019. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Azért mert ide átlag a sikertelen emberek járnak fel sírni az nem azt jelenti hogy MO komplett férfi lakossága agszűzz lenne."


Ki állított ilyet? Szerinted csak az "aggszűz férfiak" nem alapitanak családot, vállalnak gyereket? Te is csak innen tájékozódsz, ha ilyen baromságokat tudsz összehordani.

2019. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
30 év körüli férfiként, a férfi ismerőseim kevesebb mint 10%-ának van gyereke. A nő ismerőseim közül is csak kb. 25%-nak. Akkor ki a hangos kisebbség?
2019. jún. 21. 23:40
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem 30 körüli ezért bocs hogy válaszolok.

Igen, a vilag változik. Persze hogy kitolódik a gyerekvállalás, mert mások a körülmények. A régi családmodellben meg lehetett tenni, hogy valaki fiatalon vállal gyereket, mert fiatalon hazasodtak (nagyszülők generációja pl) 18-25 éves kora között az emberek többsége megházasodott. Férj dolgozott, asszony foglalkozhatott a gyerekkel, haztartással. Nem volt divat a válás. Megváltozott a világ. Manapság nem lehet arra alapozni hogy majd valaki eltart. Több generáció élt együtt ( főleg falun). Az emberek jobban összetartottak mert muszáj volt, ha enni akartak.

Nem is értem amikor valaki manapság kiakad és ostorozza azokat akik 'mamahoteleznek". Magasak az ingatlanárak, Pesten 30 millióért sok helyen egy kis lyukat kapsz. De más városok ia

S drágák ingatlan szempontból. Fizetésék a béke segge alatt, (Eu-s szinten a magyar GDP az 5 (vagy 3) legalacsonyabb között van, stb.)

Én is azt gondoltam kisgyerekként hogy majd 25 eves koromban születik az első gyerekem. Azóta ez gyökeresen megváltozott, mert most már 30 előtt nem vállalnék gyereket.

2019. jún. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
20 évesen mentem férjhez, 32 vagyok, van 4 gyerekem, boldog házasságom és remek szociális életem. Igen, így kélzeltem el, mindig is sok gyereket szerettem volna, fiatalon, és olyan házasságot, ahol ha az alapanyag rendben van, akkor teszünk egymásért és boldogok vagyunk sok év után is.
2019. jún. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
En mindent csak sajat magam miatt akarok vagy nem akarok. Te miert nem igy allsz hozza? Minek ez a megfelelesi kenyszer? Nekem egyik ismeroso se masok miatt alapitott csaladot, vagy eppen halogatja a csaladalapitast, mindenki a vagyai szerint cselekszik. Szerintem te is legy bator es elj ugy, ahogyan akarsz, ha valamihez nincs kedved vagy batorsagod akkor az magad miatt legyen. Nem lehet egy eletet ugy leelni, hogy masok velemenyetol rettegsz.
2019. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem az életed olyan lesz, amilyenné teszed. Nekem van olyan barátom aki 30 éves és van 3 gyereke. A srác dolgozik a felesége pedig otthon van a gyerekekkel amióta megszületett az első gyerkőc. Ők már akkor így tervezték amikor összejöttek 20 évesen és együtt küzdöttek ezért az életért. (közben voltak hitelek, halott szülők és testvérek, de együtt megoldottak mindent és boldogok).
2019. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!