Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Világ kultúrában gondolkodva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Világ kultúrában gondolkodva enyhe prostitúciónak számít, amikor randin meghívja a férfi a nőt erre meg arra?

Figyelt kérdés

Németországban élő barátaim közül már többen is mondták, hogy például ott az éttermekben már mindenhol ilyen érintős kártyával kell fizetni, és nem a pincérnek, hanem egy automatának. És elvileg ott ciki az, ha egy nő nem fizeti ki magának a saját kártyájával a kajáját.

Tehát a német férfiak a német nőknek nem pitiznek pénzzel, ellenben amikor kelet-európai csajt jönnek fűzni, akkor simán kifizetik gentleman módra nekik a kaját-piát, mert tudják hogy a keleti nők anyagiasak, és kicsit ilyen k_rvácskának nézik őket, akiknek ettől döglik a légy, hogy a férfi fizet dolgokat.

Nálunk nagyon ez a kultúra, hogy a férfi az fizet mindent a nőnek amit csak tud, még akkor is ha csak először találkoznak. Tényleg mindent, kaját, piát, mozijegyet, vonatjegyet, bérletet, fagyit, az ég világon mindent amit csak lehet költeni a hölgyre első randin. És utána meg határ a csillagos ég, lakhatást meg mindent a férfi fizet általában. Sok esetben teljes megélhetést.

Igaz, hogy világszínvonalban ez már bőven prostitúciónak számít? Ez csak a mi kultúránk, de ha elmegyünk nyugatabbra, akkor ott már ezt a társadalom határozottan megveti?


2019. máj. 4. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ezt nem így kell nézni. Meghívod a lányt, ahogy a haverod szoktad sörre. A következő, 5. 10. akárhanyadik randin majd visszahív. Gondolom a haverodat sem prostituálod amikor meghívod.
2019. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Csak azért, mert neked nincs pénzed nőre, attól még nem, ez nem prostitúció. Mennyire kell unatkozni ahhoz, hogy ilyen jusson eszedbe?


Amúgy nyugaton ponthogy ki van nyalva a nők popsija, a férfi dolgozik látástól vakulásig, a nők pedig általában csak részmunkaidőben dolgoznak(legalábbis házasságban). Akkor ez már a prostitúció legfelsőbb foka? Édes kenyér..🤦🏼‍♀️

2019. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem prostitúció, ugyan olyan kedves gesztus mint ezer más dolog. Kb olyan mintha rabszolgának mondanánk egy nőt aki főz valamit a párjának.

Ahogy előttem is írták, egy barátodat is meghívod akármire. Én mondjuk ismeretlent is bármikor. Nekem ez annyira alap dolog, adok valamit amit aztán jó esetben visszakapok. Ha nem tőle akkor majd mástól.

Ne a full anyagias kirakatnők legyenek már az etalon. De ne is a "nekem egy kávét se fizessen senki" típusú nagyon bizonyítani akaró nők. Bőven van a kettő között átmenet. Nem voltam soha randizgatni senkivel úgy, hogy ne fizettem volna előbb-utóbb én az ő fogyasztását is. Ha drágább program volt ott meg teljesen egyértelmű volt, hogy fizetem a részem. De azért két kávét 1500 forint értékben ne felezgessünk már, semmi értelme. Fizesse ki ha úgy gondolja, majd fizetem én a következőt. Nem gondolnám, hogy ez prostitúció lenne.

Hogyha van olyan idióta pasi aki eltart egy semmirevaló anyagias csajt akkor szíve joga, de nem ez az általános. Ezt én is prostitúciónak és kihasználásnak tekintem, de amíg vannak ilyen elkeseredett naív férfiak addig lesznek ezt kihasználó nők is.

2019. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyilván vannak nagyon anyagias kelet- európai nők, na de itt alapvetően kulturális különbségek vannak. Németországban a nők nagyon az egyenlőség elvét vallják, nekik természetes a felezés, meg a házimunka megosztása. De pl egy orosz/ukrán nő úgy van nevelve, hogy neki a dolga a házimunka, meg mindig csinosnak kell lennie, DE cserébe elvárja, hogy a férfi fizessen mindig mindent. Orosz ismerősöm mesélte, hogy Oroszországban a nők általában nem is visznek pénztárcát magukkal randira, mert a férfi fizet mindent.


Amúgy egyetértek a 3as hozzászólóval, egy kávémeghívás mitől lenne prostitúció??

2019. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"És utána meg határ a csillagos ég, lakhatást meg mindent a férfi fizet általában. Sok esetben teljes megélhetést."


Hát ha Magyarországon ez a tömeges jelenség, akkor ez azt jelenti, hogy itt jobb az életszinvonal, hiszen a legtöbb férfi eltartja a barátnőjét, feleségét.

2019. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1es válaszomat kiegészítve és a 3-asra reagálva annyit tennék még hozzá, hog pont a te gondolkodásod miatt van annyi szorongó nő, aki folyton visszautasít egy kávét is, nehogy a férfi fizesse neki. Frusztrált tőle. Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy "meghívlak". Ebben benne van, amit az első válaszban is írtam, hogy a csaj kicsit feloldódik, mert benne van a későbbi visszahívás lehetősége, kevésbé "kötött". De ugyanígy elhívni a lányt is "találkozunk" jelleggel szoktam, nem pedig "randizunk" jelleggel. Utóbbi csak fölösleges stresszt szül, egy sima találkozásként felfogni pedig sokkal kevésbé stresszes a nőnek (is). Nem kell ilyen szavakat használni , hogy "randi, veszek neked" stb. Csodálkozol miért feszeng melletted a nő, amikor ilyen vagy, mint a kérdésben!?
2019. máj. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mármint a kérdező gondolkodására értettem, nem a hármaséra. A 3as válaszoló nagyon korrekt gondolkodású csajnak tűnik. :)
2019. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!