Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értjük meg hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értjük meg hogy nem elég oda menni a másikhoz és "összejönni"?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy az offline ismerkedés naaaa az az igazi.Szerintem meg nem.


Alapvetően a mai de a mindenkor párkeresés is egy nagy káosz.Kicsit olyan mintha egy félkész boltban keresgélnéd ami neked kell a baj csak az hogy nincs más bolt.


Elmész bulizni vagy akárhova...megtetszik egy csaj mert nagyon jól néz ki vagy megtetszik egy srác hasonló okokból...össze jöttök majd két hónap alatt kiderül hogy nagyon nem illetek össze és szakítotok...jobb esetben ha nem húzzátok akár évekig.És akkor ezekhez jön a félrelépés megcsalás vagy a teljes szexuális differenciák pedzegetése.


Zsákbamacska az egész...hiába néz ki jól bárki ha kiderül róla hogy nagyobb ellentétek nem is lehetnétek még akkor is ha egy olyan koncerten ismerkedtetek meg amit imádtok mind ketten vagy akár munkahelyen.Mégis mekkora esélyed van megtalálni azt aki illik hozzád de legalábbis jó fele ugyan de még mindig vaktában lövöldözni?Egy a millióhoz?Ezért olyan ritkák a nagy love sztorik.


Persze az online társkeresők is kakák egyenlőre.Egy sikeres kereséshez rengeteg infó kéne az átlagos egyénről csak azok meg annyira magánszéfra hogy kevesen adnák csak ki.Ezzel meg ugyan ott vagyunk mert annak sincs értelme hogy a valóéletbe összejössz valakivel aztán x idő után szakítasz...ugyan úgy talán még többet is megtudott rólad.


Ami a legrosszabb ezekben hogy közben telik az idő és 4-5 ilyen után elkezdünk kiégni és egyszerűen lemondani a vágyainkról hogy végre "megállapodjunk" csak azért hogy 10-20 év után már papíron is szakíthassunk.


Én azon a véleményen vagyok hogy egy kidolgozott netes társkeresés a megfelelő diszkrécióval ezen nagyot lendíthetne nem?Túl naiv vagyok?Indokold is meg miért kérlek.22f



2018. okt. 11. 19:51
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Nevetséges amit állítasz, gondold már át légyszíves.Ezer dolog befolyásolja hogy te hogy fogod fel éppen az első pár napban az adott ember jellemét és jó esetben is csak a rózsaszín köd után kezdesz majd tisztábban látni miután nem szarod le a negatív érzelmek egy részét.Ahhoz hogy képet kapj nem csak róla de a hátteréről hogy mit miért azok hetek minimum.Kicsit el vagyunk szállva szerintem.Nem alkatrészek? Valóban de azért az emberi természet és viselkedés remekül nyomon követhető,mintázható,befolyásolható...az atomfizika az bonyolult az emberek azok nem.Én egy megoldásról beszélek ami esetlegesen megkönnyíthetné az emberek számára az ismerkedést mert hasonló a hasonlót vonzza és a világban is tökéletesen megfigyelhető ami már ált sulikban is elkezdődik...a klikkesedés nincs ebben semmi új.Igen a gondolkodás....vagy te aki azt mondja hogy igen szerintem a teljesen véletlenszerű életben nagyobb eséllyel futsz bele és találod meg a megfelelő embert számodra mint egy erre kitalált és kipróbált rendszerben.Értem, nem is értem miért van linkedin meg facebook tök hülyeség és pont ezért alig is használják az emberek.
2018. okt. 11. 21:27
 22/35 anonim ***** válasza:
63%

"ha egy kapcsolatért küzdeni meg harcolni kell az régen rossz"


Ez igaz, de nem olyan értelemben véve, ahogyan te érted (a tipikus szellemileg rest emberek nézőpontjából nézve).

2018. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
63%

"és jó esetben is csak a rózsaszín köd után kezdesz majd tisztábban látni miután nem szarod le a negatív érzelmek egy részét"


Nagyon nehéz elképzelni, hogy nem mindenki így működik, nem mindenki ugyanezeken a fázisokon megy keresztül, ugye, kérdező?

2018. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
84%

"Igen a gondolkodás....vagy te aki azt mondja hogy igen szerintem a teljesen véletlenszerű életben nagyobb eséllyel futsz bele és találod meg a megfelelő embert számodra mint egy erre kitalált és kipróbált rendszerben.Értem, nem is értem miért van linkedin meg facebook tök hülyeség és pont ezért alig is használják az emberek."


Ott siklik ki a dolog, hogy te racionális dolgokat hasonlítasz össze egy inkább ösztönössel. Facebook-on bejelölöd azt, akit ismersz. Linkedin-en megkeresed azt, akire a saját szempontjaid alapján szükséged van, érzelmektől mentesen. Beláthanád már, hogy ez hülyeség...


Másrészt azt feltételezed, hogy az emberek úgy ismerkednek életük végéig, mint 14 évesen, hogy Jancsika meg Marika megbeszélik, hogy járnak és hirtelen hatalmas lesz a szerelem. A felnőtt kapcsolatok viszont ténylegesen a másik megismerése során alakulnak ki, nem azért, mert valaki azt mondja a másiknak, hogy mostantól mi egy pár vagyunk.

2018. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Egy kapcsolat vége valóban nem nagy törés viszont nem hiszem hogy az emberek szeretnék végig tördelni az életüket hiszen az időnél nincs nagyobb kincs és az egyre csak fogy.Igen életrajzok nagyon fancyk meg tök jók de ezek ugyan olyanok mint a siker sztorik...hányat tudsz mondani?10 et?100 at?talán képes vagy felidézni 1000 "sikeres" sztorit? alig 6 millárdan élünk szerinted ezen remek munkák mellett hány sztori volt ami nem végződött happy end el?Vagy úgy gondolod hogy te vagy olyan bölcs és megfontolt hogy te elkerüld ezt a sorsot?Ez nem így megy hogy olvastam és akkor követem és nekem is jó lesz.Az életben rengeteg dolog kiszámítható amikre lehet építeni persze nem mindenre de ez például pont nem az.Azt elismerem hogy kell előzetes tapasztalat egy ilyen rendszer használatához hiszen honnan tudnád mit is akarsz? de azért 25 fele már az ember szerintem képbe kerülhet már az első kapcsolata után is hogy mi kell neki és mi nem kell neki.És nem ilyen apróságok mint a hisztik vagy az érzelem meg dühkitörések azért ennyire nem element dolgok inkább az érdeklődési kör,világnézetek,gondolatok úgy általában,kedvenc ilyen olyan dolgok meg még egy halom ilyen.
2018. okt. 11. 21:35
 26/35 A kérdező kommentje:
Minden ember hasonlóan működik mivel egy fajba tartozunk természetesen az érzékelésünket,feldolgozást és reakciót a korai életünk befolyásolhatja de végül semmilyen tekintetben nem fogunk olyan szinten eltérő döntéseket hozni mint azt bárki hiszi magáról hogy ő bölcsebb jobb vagy valami olyat tett amit előtte még senki.Vannak sémák és átfedések de mindenkinél vannak dominánsabb részek amik levetítik a személyiségét és annak döntésbéli kimeneteleit.
2018. okt. 11. 21:40
 27/35 anonim ***** válasza:
64%
Te tényleg nem érted, hogy az elszúrt kapcsolatokkal jön a tapasztalat? Ha valaki nem hülye, akkor tanul belőle és legközelebb már okosabban ismerkedik, alakulnak a szempontok, kiismeri saját magát is. Egyetlen kapcsolatból még sz*rt se tanul az ember, nézd meg a tiniket, akik éveken keresztül szívatják magukat, míg rájönnek, hogy min kéne változtatni.
2018. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%
Wow, a pszichológia évtizedek óta kutatja az emberi természetet, de szerinted egyszerű kiismerni mindenkit bizonyos szempontok alapján...
2018. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Igen igazad van abban hogy kell tapasztalat ezért is írtam a fentebbit.
2018. okt. 11. 21:48
 30/35 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg, kérdező, kell a tapasztalat? És az csak úgy terem magától?
2018. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!