Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értjük meg hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értjük meg hogy nem elég oda menni a másikhoz és "összejönni"?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy az offline ismerkedés naaaa az az igazi.Szerintem meg nem.


Alapvetően a mai de a mindenkor párkeresés is egy nagy káosz.Kicsit olyan mintha egy félkész boltban keresgélnéd ami neked kell a baj csak az hogy nincs más bolt.


Elmész bulizni vagy akárhova...megtetszik egy csaj mert nagyon jól néz ki vagy megtetszik egy srác hasonló okokból...össze jöttök majd két hónap alatt kiderül hogy nagyon nem illetek össze és szakítotok...jobb esetben ha nem húzzátok akár évekig.És akkor ezekhez jön a félrelépés megcsalás vagy a teljes szexuális differenciák pedzegetése.


Zsákbamacska az egész...hiába néz ki jól bárki ha kiderül róla hogy nagyobb ellentétek nem is lehetnétek még akkor is ha egy olyan koncerten ismerkedtetek meg amit imádtok mind ketten vagy akár munkahelyen.Mégis mekkora esélyed van megtalálni azt aki illik hozzád de legalábbis jó fele ugyan de még mindig vaktában lövöldözni?Egy a millióhoz?Ezért olyan ritkák a nagy love sztorik.


Persze az online társkeresők is kakák egyenlőre.Egy sikeres kereséshez rengeteg infó kéne az átlagos egyénről csak azok meg annyira magánszéfra hogy kevesen adnák csak ki.Ezzel meg ugyan ott vagyunk mert annak sincs értelme hogy a valóéletbe összejössz valakivel aztán x idő után szakítasz...ugyan úgy talán még többet is megtudott rólad.


Ami a legrosszabb ezekben hogy közben telik az idő és 4-5 ilyen után elkezdünk kiégni és egyszerűen lemondani a vágyainkról hogy végre "megállapodjunk" csak azért hogy 10-20 év után már papíron is szakíthassunk.


Én azon a véleményen vagyok hogy egy kidolgozott netes társkeresés a megfelelő diszkrécióval ezen nagyot lendíthetne nem?Túl naiv vagyok?Indokold is meg miért kérlek.22f



2018. okt. 11. 19:51
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Én abban “hiszek” hogy egy véletlen találkozás többet ér mint a direkt párkeresés így se a bulik se az utcai se a netes társkeresés nem tartozik a kedvenceim közé. Abban semmi rációt nem látok hogy jó a segged gyere házasodjunk össze bár láttam már ilyen kapcsolatot (nagyjabol) működni.

Mi a párommal egy utazáson találkoztunk egyikünk se párkeresési céllal indult mégis 4 éve együtt vagyunk. Szerintem ha az ember csak össze kerül és beszélget elvan aztán valami kialakul sokkal kevésbé lutri mint bármi más. Ebben az a lutri hogy találkozol e olyannal aki megfog. Lehetőséget kell teremteni és ha jön megragadni. Én eszerint éltem és ha újra szingli leszek egyszer ugyanez lesz az elven.

A nekem most kell valaki ha törik ha szakad (ami a netes világban gyakran felfedezhető) elv illetve a ráírok boldog boldogtalanra a nagy számok törvénye alapján úgyis lesz valami nagyon nem szimpatikus. Szóval én a te gondolataid mentén alakuló társkeresők se használnám. De ez én vagyok.

2018. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
84%
Élőben eleve adott a hely, jóesetben mindketten azért vagytok pl egy házibulin , mert azonos az ismerettségi körötök egy része, közösek a barátaitok, tehát lesz közös téma is valószínűleg, stb. Személyesen jobb beszélgetni, mert vannak hangsúlyok, nem úgy olvasod és úgy érted amit ír ahogyan akarod, hanem ténylegesen ahogyan mondja. Ugyanaz a mondat más hangsúllyal lehet teljesen más értelmű is. Egy ilyen beszélgetős estén esetleg olyan ember is megtetszhet a belső tulajdonságai, humora stb. miatt, akire egy társkeresőn rá sem írnál. Sokszor hiába állítassz fel szempontokat, hogy márpedig nekem a barna hajúak kellenek szemüveg nélkül, élőben beszélsz a szemüveges szőkével és már mosolyogsz ha csak meglátod. Sokkal tartalmasabb az élő ismerkedés szerintem. Más kérdés, hogy ritkán van rá alkalom. (31/F)
2018. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, ez a "szerencsejáték", "zsákbamacska" stílusú (értsd: teljesen random) társkeresés a nulla ön- és emberismerettel bírókra jellemző.
2018. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy te ugyanazt várod el az élő ismerkedéstől, mint a társkeresőtől, hogy majd a 0. perctől minden passzol, minden elvárásodnak megfelel, beállítod mit szeretnél és kidob valakit az élet. Mindeközben nulla tapasztalatszerzésre biztatnád az embereket, majd az algoritmus kidobja rögtön a tökéletes párt és onnastól minden happy.


Oké, zsákbamacska az egész, de azzal sincs több esélye valakinek megtalálni a nagy szerelmet, ha hajszál pontosan odaadjuk neki amit szeretne, mintha valakivel véletlen összetalálkozik.

2018. okt. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Hát először is köszönöm hogy ennyien írtatok, válaszolva pedig...véletlen találkozás egy bulin is megeshet viszont nem mindegy kivel futsz össze.Igen lehet hogy közös a baráti kör meg a bulin vagytok együtt stb de ez egyáltalán nem garancia semmire sőt és ez tényleges tapasztalat.Igen?Akkor te valóban jó emberismerő lehetsz.Biztos vagyok benne hogy pár nap alatt te képes vagy kiismerni egy ember teljes személyiségét minden fricskájával együtt.Nem rossz valóban, lehet én vagyok lemaradva.
2018. okt. 11. 21:11
 16/35 A kérdező kommentje:
Nos igen a 13 éves kislányok és a nagy ő.Kicsit félre értettük egymást mert nincsen nagy ő hanem végtelen számú párunk van akivel jobb és rosszabb lehet a kapcsolat ezért lenne jó egy tényleg minden téren kidolgozott párkereső ami megspórolja neked az időt és a szenvedést mivel átlagban elmondható hogy vagy 3x annyi negatív tapasztalatot kapsz mint pozitívat ami egyenes út hogy egy életre felhagyj ezzel vagy ami rosszabb egyszerűen meggyűlölöd a másik nemet mint azt itt a gyakorin is láthatjuk.Itt nem arról van szó hogy 100% ig tökéletesnek kell lennie mert nem magadat keresed hanem aki kiegészít téged de mégis hasonlóak vagytok.Egy párkapcsolatért tenni kell igen de sokan tévedésbe esnek mert a "tevés" az magától jön és nem nyögve nyelősen meg rutinból...ha egy kapcsolatért küzdeni meg harcolni kell az régen rossz. Pontosan miért is harcolsz? azért hogy neked jobb legyen? Azért hogy a társadnak jobb legyen?Hogy nektek jobb legyen de akkor végül is miért kell küzdeni?Tenni kell valóban de annak jönnie kell, egy fajta kreativitásként és nem azért mert a nagykönyvben meg van írva hogy kitartasz a másik mellett jóban rosszban.
2018. okt. 11. 21:17
 17/35 anonim ***** válasza:
63%

"Nem rossz valóban, lehet én vagyok lemaradva."


Nem is kicsit. Nekem abból, amit írtál, az jön le, hogy még ha tapasztalsz is, a bejövő információ értelmes feldolgozása (= valódi tapasztalatokká konvertálása, magyarul: a szociális értelemben vett TANULÁS) per pillanat nagyon nem az erősséged, kérdező.

2018. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
63%

"ezért lenne jó egy tényleg minden téren kidolgozott párkereső ami megspórolja neked az időt és a szenvedést"


A "szenvedés" alatt csak nem a tényleges, szellemi energiát igénylő GONDOLKODÁST érted??? :-O

2018. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
78%

Eddig se volt ilyen, mégis sikerült az embereknek egymásra találni, szerelembe esni, és akár holtukig együtt maradni. Tessék többet olvasni! Főleg életrajzokat.


Barátokkal hogy állsz? Ugyanez a képlet. Ezer emberrel futsz össze, de csak párral barátkoztok össze egy életre. Van, akinek egy sincs, de millió haverja van és két perc alatt pacsiz le bárkivel. Oda se kell se szűrő, se online tér.


Nem gondolkodunk egyformán, ez lehet az oka, de nem mindig tragédia, ha egy kapcsolat véget ér. Egy pár hónapos kaland is lehet örök emlék, nincs mit megbànni rajta, csak azért, mert nem működött. És egy holtig tartó házasság is lehet tévedés.

2018. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
78%

"Biztos vagyok benne hogy pár nap alatt te képes vagy kiismerni egy ember teljes személyiségét minden fricskájával együtt.Nem rossz valóban, lehet én vagyok lemaradva."


Azért is biztos kapsz majd valami díjat, ha kidolgozod azt a társkeresőt, amibe a teljes személyiségedet minden fricskájával együtt be tudod táplálni.

2018. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!