Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehetséges párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges párkapcsolatban élni drámázás nélkül?

Figyelt kérdés

Tapasztalataimból és a körülöttem levő kapcsolatokból azt látom, hogy sok párkapcsolat mögött rengeteg a frusztráció. Főleg a nők (de sok férfi társam is) hajlamosak, hogy mindent agyongondoljanak. Kommunikáció helyett megy a féltékenység, ahelyett, hogy simán elmondanák az elvárásaikat/érzéseiket inkább utalgatnak meg jelezgetnek egymásnak, ami ha nem talál célba akkor kezdődik a hiszti. Arról ne is beszéljünk, hogy egyesek kompromisszumokról nem is akarnak hallani, mert ők tudják, hogy mi kell nekik és abból nem engednek...de persze a párjától elvárja, hogy elnézzen neki mindent.

28 éves vagyok, szeretnék komoly kapcsolatot, de amikor belegondolok, hogy mennyi energiát felvehet (főleg az elején) egyszerűen elmegy a kedvem mindentől. Volt már se veled se nélküled kapcsolatom, szakított már lány velem mert nem írtam/hívtam fel félóránként, koptattak is már le szó nélkül. Persze én is szakítottam már de mindig egyenesen megmondtam az okot és lezárhattuk békésen...nem húztam a lány idejét.

Tudom, hogy az emberek érzései nem egy egzakt tudomány, de hiszem, hogy meg lehet könnyíteni az együttlétet. Nem arról van szó, hogy nem akarok energiát belefektetni a kapcsolatba, hanem csak annyit, hogy ne csak arról szóljon az életem, hogy "vajon ő mire gondol?, vajon mit akart mondani?". Na de lehet, hogy irreálisak az elvárásaim.


2018. szept. 25. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen, simán:)
2018. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Igen,de nem kell hézagtöltőzni,kettő néha egy szex kapcsolat rizsa nélkül, v egy nyitott jobb mint egy kényszeres monogám,megcsaltál brühühü futok válni,nem kell igérni hazudni,es meg kéne tanulni beszélgetni egymással..
2018. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk sikerült, sőt veszekedések sem voltak idáig. Most meg már öregemberként erőnk sem lenne hozzá.
2018. szept. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehetséges. 9. éve ilyen kapcsolatban élek. (1,5 év utàn egyébként össze is hàzasodtunk). Meg kell talàlni hozzà a megfelelő tàrsat akivel megvan minden ami egy ilyen kapcsolathoz kell. Szerelem, megbecsülés, kommunikàció , azonos igények az àgyban és azon kívül is, humor, apróbb kompromisszumok:) ennyi. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen ilyen pàrt talàlni. De ehhez jó adag önismeret is kell, hogy tudd mit, kit akarsz, mire vàgysz.
2018. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez eredmény, inkább mint találási esély.

Nagyon lefárasztott és nem tett boldoggá. Megbeszéltük egy nap, hogy nagyon hülyék vagyunk, mert erre megy el a maradék energiánk ahelyett, hogy élveznénk egymást. Úgyhogy kidolgoztunk egy rendszert amivel leszoktunk a játszmákról, megtanultunk beszélni a gondjainkról és elfogadni a másikat. Akkor ismertem meg igazán a párom, hogy mennyi minden képes bántani vagy megérinteni. Várat építettünk magunk köré, ahol boldogok és erősek lehetünk.


Szerintem nem baj, ha a párod nem ilyen lesz... minden energia és idő. Még egy gyerek nevelése is. Ha jóindulatú a társad és ő is a békét keresi akkor megváltoztatható.

2018. szept. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Lehet dráma nélkül élni, de ahhoz kell egy pár és társ.


Aki beleköt, hogy minek hivogatod, majd jön, csak épp nem szól, hogy ja ma ne várj, mert beültünk egy sörre, akkor te leszel a hisztis féltékeny. "ezen drámázol" végülis csak potom 5 órát késett, én meg aggódtam, életjel sehol.

És egy idő után amikor belevénülsz egy kapcsolatba könnyű azt mondani, hogy hisztis vagy, pláne a lerágott csontok miatt... amiket ugyan úgy elővesz, és csak csinálja. Bár a szép az egészben, hogy ha leszarod, és nem foglalkozol vele, akkor meg érzékelten vagy vele, nem szereted stb.

Na nekem pl ezért nem kell púp a hátamra.

2018. szept. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem szegény barátnőm ilyen,hogy mindenbe belehal, mindenből hatalmas dráma lesz, aztán meglepődik ha kevesebb a kedvem hozzá mert már nyugalomra vágyom. Remélem létezik kapcsat ezrk nélkül is mert így nem tartható.
2018. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi kapcsolatunk is ilyen a barátommal. Ehhez tényleg az kell, hogy az ember képes legyen a nyílt kommunikációra, őszinteségre. Neki is vannak dolgai amikkel akaratlanul meg tud bántani, de akkor mindig szólok, hogy "már megint ezt csinálod, beszéltünk már erről, legközelebb légyszi ne" ilyen ha mondjuk nem ír egy napon át, joggal gondolhatom hogy valami baja esett. Néhányszor már ezt megbeszéltük, jó ideje nem is volt erre példa, inkább leírja, hogy ma nincs beszélgetős kedvében és reméli jól vagyok. Nekem is vannak ilyen dolgaim, legalábbis számára sok vagyok néha, de akkor meg ő szól és nincs ebből vita meg dráma. Az első együttlétkor sem volt semmi gáz vagy kellemetlen, tudtunk nyíltan beszélni mindenről, úgy, hogy mindketten szüzek voltunk. Minden az egyenes kommunikációban, kompromisszumkészségben, empátiában, bizalomban rejlik.


23/N

2018. szept. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet, csak ahhoz olyan társat kell találni a párkapcsolathoz, akivel nem kell nagy, alapkompromisszumokat kötni, és megfelelő a személyisége hozzá...
2018. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak így lehet szerintem, legalábbis én messzire menekülök minden drámázós, játszmázós, passzív-agresszív és/vagy féltékeny embertől. Inkább vagyok egyedül évekig, minthogy összejöjjek valakivel, akivel "viharos" a kapcsolat. 8 éve vagyunk együtt a férjemmel, egyszer sem volt dráma, de még veszekedés is alig, normálisan meg tudjuk vitatni a dolgokat. Mondjuk mindkettőnknek van önismerete, így nem nehéz, de ez a legtöbb emberből hiányzik sajnos.
2018. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!