Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem akar velem járni, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar velem járni, mert vegán vagyok! Tényleg ennyire gond ha valaki vegán?

Figyelt kérdés
2018. szept. 15. 14:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Van, akinek gond. Nekem is az lenne. Nem lehet egy jot enni kozossen, elmenni egy ettermbe, allandoan azon problemaznal miben mi van, es ha sult hus illata is zavar, akkor hogy akarsz egyutt elni egy nem vegannal?
2018. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vegán. De arról azért érdemes tudni, hogy a húsipar eszeveszett mennyiségű tiszta ivóvizet emészt fel. Az üzemeket magasnyomású vízsugárral mossák. Gondolhatok bele, minden eszközt, gyártósort, gyártócsarnokot teljesen tisztára kell mosni. Az állatot fel kell nevelni. Az állateledelként szolgáló növényeket sok esetben öntözni kell. Szintén vízhasználat. Az állatokat itatni kell. A tiszta ivóvíz pedig nem végtelen erőforrás. A húsokat csomagolni kell. Ezzel nagyon nagy mennyiségű műanyag csomagolás, majd műanyag szemét keletkezik. A műanyag viszont nem bomlik le, csak aprózódik a termèszetben. De a vegánság nem csak abból áll, hogy nem eszik hùst az ember. Se kozmetikumból, se bútorból, se ruhából, se egyéb használati tárgyból nem használnak olyat, amihez felhasználtak állatot. Hogy a kérdésre is válaszoljak: engem nem zavarna, ha vegán partnerem lenne. Nekem személy szerint túl sok lemondásnak, megkötésnek tűnik.
2018. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
82%

#18

De nem erted, hogy itt arrol van szo, hogy kinzol egy erzo elolenyt honapokon at, hogy aztan leold? Nem tudod, hogy lehet-e szerelmes egy malac, de ez hogyan kapcsolodik ahhoz, hogy fajdalomban es sznvedesben eli az egesz eletet, amig meg nem olik? En sose ertettem, ertelmes ember miert jon a noveny peldaval. De nem fogok veled vitazni, mert egyertelmuen jatszod a butat. Azt pedig teljesen ignoraltad, mennyi mas indok all amogott, hogy vegan valaki.

Mar csak arra lennek kivancsi, ha van hazi allatod, bemennek a hazadba es elvagnam a torkat, akkor az oke lenne veled? Ha nem, akkor pedig kerek egy epkezlab ervelest, miert er tobbet a kutyad/macskad, mint egy malac. (A kulturalis szokas nem erv, egyes kulturakban oke noket olni, eroszakolni, vagy rabszolgakat tartani. Ettol nem lesz ertelme.)

2018. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 3.14159265357989 ***** válasza:

(nem akarok vitatkozni, meg offtopicolni, de az tény, hogy a malacok ritka értelmesek. ember, csimpánz, delfin kivételével a legintelligensebbek - nem véletlen, hogy a malacokat is bevonják itthon az etológiakutatásba. emellett pedig anatómiailag hasonlóak az emberhez eléggé, tehát tudományos szempontból nagyon hasznosak, és valóban kb tudatában vannak annak, hogy előbb-utóbb nekik itt game over.

nem vagyok és nem is leszek vegán, de biológiát tanulok, és az egyetemre folyamatosan hozzák a törpemalacokat, és iszonyú édesek. ezért, meg mert ha már tenyésztünk malacot, hasznosabb, ha inkább tudományra használjuk őket - és mellesleg így még életben is maradnak -, mintha megennénk őket, meg egyébként szerintem nem is annyira finomak, nem is eszem malackát. szóval szerintem ha van olyan étel, amit te szándékosan nem eszel, és ebben nem 100%-ig az íz vagy maximum az ár az ok, akkor meg lehet érteni, hogy a vegánok miért nem esznek ezt vagy azt. ettől még nem kell velük egyetérteni, én sem értek velük egyet, meg sok dologgal nem értem, mi bajuk van, van, amit nem tartok logikusan alátámasztottnak, de az ő döntésük, nekem is van, amire azt mondom, hogy na ezt nem. a malacka az egyik. nézd meg az orrukat, hát eszméletlen édesek :D)

2018. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
91%
Nem azért, hogy a vegánokat védjem, de egy idegrendszerrel rendelkező élőlényt, amely érzi a fájdalmat, a szenvedést és vannak félelmei összehasonlítani valami növénnyel... Hát hogy is mondjam... Nagy állatság!
2018. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
22%
#17: Légy szíves, ha "tényekkel állok elő" kijelentést teszed, akkor támaszd már alá valamilyen értékelhető hivatkozással, jo? Akkor ha reggelizek 5 tojást, akkor elszívtam több, mint egy doboz cigit? Idióta vagy a javából.
2018. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
77%

Az értetlenkedők, kötekedők vagy éppen "a vegán egészségtelen" "növényeket megölni oké?" és hasonlókat ismételgetők nézzenek meg 1-2 dokumentumfilmet amikben többek között vegán orvosok szerepelnek, magyaráznak. Utána tegyenek fel kérdéseket, ha marad.


Az említett filmek pedig:

Mi a fene az az egészség?

Villák a kések felett

A fenntarthatóság titkai

Földlakók(earthlings)

2018. szept. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

#26, okes

"Because egg yolks are loaded with cholesterol, a known risk factor for coronary artery disease and heart attacks, they are as dangerous as cigarettes according to scientists. ... Researchers found that eating one egg per day was just as bad for your heart as smoking five cigarettes per day!"

2018. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
De ez alapvetoen koztudott, hogy vigyazni kell a tojassargajaval, mivel televan koleszterollal. Ha csak feherjet eszed, akkor abbol baj nem lesz, de ha 5 tojassargajat megeszel, az nagyon rossz az egeszsegedre
2018. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Én örülnék ha összehozna az élet egy vegán sráccal lévén az vagyok én is.

A veganizmus egy élet/világszemlélet ami nagyban eltér a hétköznapitól, na meg egy vegán sokkal jobban is informált a világ dolgairól(egészség,stb témában) ami zavaró lehet mindkét félnek főleg ha a nem-vegán fél nem foglalkozik ezzel.


Szokták írni hogy a mindenevők azért támadják a vegánokat(főleg ha információval is szolgálnak) mert a saját magukkal van bajuk, bűntudatuk van,stb belül de nehéz és félelmetes kilépni a megszokott világukból ezért védekeznek/támadnak. El kell érni egy bizonyos szintet az embernek a saját fejlődési útján hogy merjen változtatni. Idejekorán nem lehet ráerőltetni senkire mert nem kész rá és bizony támadni fog. Meg lehet próbálni segíteni a fejlődését információkkal és hogy hol tud még több infót találni a neten de ha sehol sincs még az úton akkor nem is fogja megérteni, megnézni, átgondolni csak védekezik, támad ezerrel mert hallani se akar egy mondatnyit se abból ami felkavarná a megszokott kis életét, dolgait. Nem számít se a környezetszennyezés, se az állatkínzás, se a légszennyezés, se a vizek szennyezése, vizi élővilág kipusztítása, se a világban lévő éhezés, se az orvosok véleménye vagy kutatások eredményei vagy a tények se semmi mert ezek mind nem léteztek eddig az ő világában e formában... kitér előle vagy megtámadja.

2018. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!