Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem akar velem járni, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar velem járni, mert vegán vagyok! Tényleg ennyire gond ha valaki vegán?

Figyelt kérdés
2018. szept. 15. 14:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Én szeretek steakhouse-ba menni randizni meg húsimádó pizzát rendelni (pizzából amúgy is csak vegetáriánus verzió van, vegán nincs), és szeretem, ha ebben a párom is partner. Önmagában a vegánsággal nekem sincs bajom, két legközelebbi barátnőm is vegán, nagyon szeretem őket, de a párommal jobb, ha több közös dolgunk is van. Már csak a főzés-kajarendelés miatt is. Szerintem azért egy vegán és egy rajongó húsevő között több lehet a súrlódás, mert nem ugyanúgy gondolkodnak a világról, nem ugyanazok az elképzeléseik a jó és rossz dolgokról, és ez igenis konfliktusforrás lehet. Nekem pl legalábbis meggyőződésem, hogy ha valaki állatbarátságból meg természetvédelemből nem eszik semmilyen állati eredetű terméket, akkor engem automatikusan rossz embernek tart, ha én meg eszek, mert hiszen ezzel a természetet károsítom. Nem tudom, mennyire jön át írásban a filozófia, de én megértem, hogy ez valakit zavar, maradjunk ennyiben.
2018. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
22%
Tizenegy fejlessz már humorérzéket... ciki ennyire komolyan venni magad!
2018. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

#13

Nem humoros, amikor 100 embertol hallod ugyanazokat az ostoba indokokat es keptelenek utananezni, hogy legalabb ertelmes dologgal szurjanak oda. :DD Szoval nezz utana, hatha talalsz valamit, ami valid pont.

2018. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
9%
9-11-14, nagyszerűen sikerült cáfolni az agresszív, fensőbbséges vegánokról terjedő sztereotípiákat!
2018. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 3.14159265357989 ***** válasza:
31%

Vegákkal semmi bajom (legjobb barátnőm is vega, egyszerűen nem szereti a hús izét, és ezért nem eszi, mint ahogy én pl nem eszem marhát, mert nem szeretem). A vegán életmód nem egészséges, ez több kutatásból is kiderült (ellenben a vega meg a húsevő inkább...). Persze a vega is csak akkor jó, ha tudatosan csinálja az ember és pótolja, amit kell, amikor kell.

Én eszem húst, csirkét meg pulykát, alkalmanként kacsát, alapvetően nem lenne probléma, ha a partnerem vega lenne, a vegán meg... hát nekem igazából alapból az sem lenne baj, de tény, hogy így nagyon más lenne az életmódunk, és nem biztos, hogy működne. Persze, ha alapból minden másban megfelelőek lennénk egymás számára, akkor ez okozna talán pici nehézséget, de semmi komolyabbat - ezért nálam pici hátrány a vegánság, de csak emiatt nem mondanám senkire, hogy "bocsi, nem".

Amúgy meg ugye ott vannak a sztereotípiák, amiket írtak fent is. Vegán ismerősöm egyébként csak távolabbi van, akivel kb csak köszönünk egymásnak, szóval nem tudom, mi igaz a sztereotípiákból (valószínűleg nem olyan sok), mindenesetre megtéríteni még nem próbált sem vega, sem vegán. :D Viszont ha a partnerem (vagy ahhoz már közel álló személy) vegán lenne és próbálná rám erőltetni, vagy nem lenne más témája, hát, akkor elég hamar vége szakadna mindennek köztünk, mert ez már zavaró lenne nekem.

2018. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
28%

Mert ebben mi nem volt igaz? :D Azért nem esztek állatot, mert rosszul tartják őket, kegyetlen haláluk van stb. nem? Na már most a növénynek is fáj, ha tönkreteszik. Akkor milyen jogon értékelitek úgy hogy egy állat értékesebb mint egy növény? Mert ha növényt esztek, állatot nem, akkor ez a logikus konklúzió.


Illetve egy esetben tévedhetek, ha csak képmutatás a vegánság, aminek csupán annyi a célja, hogy lehessen tetszelegni egy szerepben meg eljátszani másoknak, mennyire jótét kis lelkek vagyunk akik nem eszik meg a cuki sertéseket.

2018. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
66%

#17

A novenyeknek nincs kozponti idegrendszere. Nincsenek erzelmeik. Nem ereznek fajdalmat.

En nem szeretnek szenvedest es fajdalmar okozni elolenyeknek, akik semmit sem artottak nekem. Malacok intelligrnsebbek, mint a kutyak. Sejtik, hogy meg fognak halni es stresszelnek, szenvednek, felnek. A tehenek "sirnak" a gyerekeik utan, mikor elveszik toluk oket, hogy lemeszaroljak, azyan kiszipolyozzak a tejuket. A novenyek termwszetesen egy helyben nonek. Nem mozdulnak el. Allatoknak ez nem termeszetes.

De ez csak egy indok a sok kozul. Kornyezetszennyezes nagy reszeert a husipar felel. Lenyegeben azert termesztenek novenyeket, hogy az allatokar etessek, ahelyett hogy emberek fogyasszak oket. Sokkal tobb foldet hasznalnak fel ezaltal, mikozben Afrikaban eheznek, mi zabaljuk a hust, es pocs3koljuk a zoldsegeket, gyumolcsoket az allatok etetesere.

Es akkor az egeszsegrol ne is beszeljunk. Pont lattam egy szep statisztikat, hogy MO mennyire az elen all a szivrohamok szamaban, ami a voros husok fogyasztasaval osszefugg. 1 tojas elfogyasztasa olyan karos, mintha 5 cigarettat szivnal el. Sorolhatnam. Ha tudtok angolul es rakerestek, eszreveszitek, hogy asszem a WHO is kiirta, hogy a vegan etrend egeszseges. Vegulis csak a vilag egyik legnagyobb egeszseg organisationrol beszelunk. :)


Folytassam? Abban semmi agresszio nincs vagy terites ha a husevok ELOTTED irjak/mondjak a hulyesegeiket es te megcafolod. En sose ugrottam neki senkinek. Ellenben belem nagyon sokszor belemkotottek, es mondtak a hulyesegeiket, aztan kiakadtak, ha tenyekkel allok elejuk, hogy "hulye vegan". Mintha en kezdtem volna. :D

2018. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
16%
Na de ha a növény megölése azért nem okoz lelkifurdalást mert neki nincs központi idegrendszere, akkor az disznó megölése miért zavar valakit, amikor meg a disznó meg nem tud mondjuk szerelmes lenni vagy beszélni?
2018. szept. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
91%

Éppen félúton vagyok a vegánság felé, a barátomnak esze ágában sincs megválni a húsfogyasztástól. Természetesen imádom, és nem hagynám el, de ha szingli lennék, biztosan nem kezdenék nem vegán férfival. Szerintem itt már életmódbeli, szemléletbeli különbségek vannak, amiket nem biztos, hogy át lehet hidalni, és az sem biztos, hogy egyáltalán erőltetni kellene ezt az áthidalást. Rengeteg vegán lány van, akik szívesen ismerkednének vegán fiúkkal.

Egyébként egyre több kutatás támasztja alá, hogy a növényi alapú táplálkozás bizony egészséges, teljes értékű akármilyen életkorban (!), akár versenyszerű sportolás mellett is.

2018. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Nem mondom,hogy elzárkóznék,de nem egyszerű összeegyeztetni az igenyeiteket.

Van hangulata egymást etetni,együtt főzni és csereberélni. Én sokkal kevesebbet eszem,mint a férjem,sokszor rátukmálom a maradékomat. A legtöbb étteremben vagy csak az egyikőtök,vagy csak a másikótok tud enni. Ugyanilyen elven megnehezítené az életet egy dohányos. Azt is meggondolnám.

2018. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!