Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg olyan nagy negatívum...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg olyan nagy negatívum a nőknél az, hogy még nem volt párkapcsolatom és válogatós vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla, de nekem tetsző nőkkel nem akar semmi se összejönni, csak olyanokkal lehetett volna, akik nem tetszenek. Sok nőtől hallom azt, hogy becsületes dolog az, ha nem mászok rá bárkire és megválogatom, hogy kivel legyek együtt, de úgy látom nem mindenki szereti azt, ha még nem volt szerencsém találni valakit. Ez kicsit ellentmondásos, mert ha tényleg azt szeretnék, hogy megválogassam a partneremet és ne érjem be bárkivel, akkor miért gond, ha esetleg peches voltam és nem találtam még magam mellé senkit?

Egyet leszögeznék, nem tanítónénit keresek magam mellé, nem szeretem, ha valaki felveszi ezt az elnyomó stílust, csak egyenrangú párkapcsolatba tudom magam elképzelni. Amikor nagyképűen kijelenti valaki azt, hogy nem akar tanítónéni lenni, ilyenkor megnyílik a bicska a zsebembe, de ráadásul úgy, hogy nem is kell tanítgatni, mert új partnernél úgy is előlről kell kezdeni mindent, mivel minden lány más. Nem hiszek abba, hogy úgy működne ez, mint az álláskeresés és az első nő az kezdőmunkakör míg a későbbi az haladó és tapasztalat szükséges munkakör. Nem szeretem mikor az állásinterjú színvonalára gyalázzák le az ismerkedéseket.

Úgy látom elég kényes témakör ez és, ha esetleg végre tetszenék egy olyan lánynak, aki nekem is tetszik, akkor szeretném, ha emiatt nem lennék kevesebb a szemébe, helyette végighallgatna, mert elég összetett történetem van erről. Tanítónénis kifejezéssel a világból kilehet engem kergetni, mivel taszít a fölényeskedés és ráadásul általánosító, következetlen is.


2018. júl. 30. 11:24
1 2 3
 11/21 Gymnospermatophyta ***** válasza:
48%

Ha mindenben nem is, ebben nagyon hasonlóan gondolkodunk. :) Én is eléggé válogatósnak tartom magam, ami inkább arcra vonatkozik. Ritka az a lány, aki megfog. Nem tudom, hogy miért.

Egyébként nem hiszem, hogy akkora negatívum lenne. A normális lányokat nem gondolom, hogy érdekli, hogy még nem volt senkid, hogyha normális vagy és tetszel nekik. Én legalábbis így gondolom. :)

2018. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
#4 ez durvajóóóó akkorát röhögtem! Megcsinálta a napom. Bár az kicsit szomorkás hogy igaz, de van egy ilyen humorműfaj is. Ez a fekete komédia nem?
2018. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a válogatósság szerintem egyáltalán nem probléma. Inkább attól borsódzik a hátam, mikor egyeseknek mindegy hogy ki a párja, csak legyen valaki. Ilyenekből születik az, hogy az illető nem tud egy napot eltölteni a barátnőjével, mert szerinte ő hisztis meg idegesítő, vagy egyáltalán nem vonzódik hozzá fizikailag. De a semminél ez is több, ugye...


Szerintem egy értelmes nőnél (amilyet gondolom magad mellé keresel) nem probléma, ha emiatt nem volt még kapcsolatod.

2018. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Az mindegy mit keresel vagy mit nem. Ha még soha nem volt kapcsolatod és olyannal jössz össze akinek több is (és normális kapcsolatai voltak) tanítani a kell. El fogsz követni olyan hibákat amiket mindenki elkövet mert tapasztalatlan vagy. És neki ezt tolerálni a kell elmagyarázni dolgokat amik neki már egyértelműek és vállalnia a kockázatot hogy az egód miatt rossz lóra tesz. Mert jellemzően minèl “öregebb” szűz valaki annál inkább hiszi hogy ő aztán mindent tud. És a hiedelmekkel ellentétben nem a szex a lényeg.

A lényeg a kommunikáció a szabályok kialakítása és betartása a kapcsolat nehézségeihez való hozzáállás és problémamegoldás kompromisszum készség stb. amik életképessé tesznek egy kapcsolatot. Mert a szerelem önmagában nagyon kevés.

És amíg nem voltál adott szituációban nem tudhatod te leszel e a kivétel. Ahogy a nő se de szívesebben választ valakit aki valószínűleg megoldott vagy épp elrontott már számos dolgot így kevésbé fogja drámának megélni a kapcsolattal járó feszültségeket ismeri az alapvető “szabályokat”. Az első kapcsolatot könnyebben dobja el az ember mert minden egetrengető gondnak tűnik és egy egy nehéz időszak megoldhatatlannak. Ha már láttál ezt azt jobban megbecsülöd a kapcsolatod és tudod mi a hida hova nyúlj a változásért mi az ami tényleg gond.

Persze lehetsz te a kivétel aki mindent elsőre jól csinál de a nők szívesebben tesznek a biztos(nak tűnőre)

2018. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#13 Ezt jól leírtad bárcsak még többen gondolkoznának így.


#14 Nekem van egy barátom, akibe megbízok, jókat felszabadultan tudok vele beszélgetni és mindent tudunk egymásról. Na most egy jó párkapcsolat miben különbözne egy jó barátságtól? Igaz vele nincsenek intim testi kapcsolataink és nem élünk együtt, de azért tudom, hogy hogyan kell emberek közelébe viselkedni. Ezt úgy írod le, mintha emberektől elzárva éltem volna le az életemet. Amiket leírsz azok alap dolgok. Ez olyan, mintha egy átlag embert arra tanítanál, hogy 1+1=2.

Ez a visszataszító nekem, hogy te is úgy állsz hozzám, mintha semmit nem tudnék és főlényesen mondod el az olyan dolgokat, amivel egy normális ember tisztába van.


Ha végre találok egy olyan lányt akit vonzónak találok és neki is tetszek, szerinted ezek után lennék olyan hülye eldobni? Az a minimum, hogy megbecsülném őt és együtt építenénk a jövőnket. Azonnal törölném magam az összes ismerkedős oldalról és örülnék annak, hogy végre nem kell senkivel se ismerkednem.

A legjobb barátom is az első komoly kapcsolatában van és úgy élnek, mintha házasok lennének. Hülyeség abból kiindulni, hogy aki tapasztalt kiélte magát=megbízható nem fog lelépni, aki még kezdő, tapasztalatlan=megfog csalni, nem fogja értékelni a kapcsolatot. Ez teljesen személyfüggő vannak emberek, akik inkább a mennyiséget szeretik és leszarják a minőséget, én a minőséget helyezem a mennyiség fölé.


Pont az ilyen fölényeskedő, előítéletes reakciók miatt nem merek annyira őszintén ismerkedni. Tipikus negatív magyar hozzáállás ez. Az igaz, hogy a szerelem nem old meg mindent, de ettől függetlenül hülyeség ennyire túlreagálni mindent, és negatívan hozzám állni, mert még nem volt egy barátnőm se. És még egyesektől én kapom meg azt, hogy negatív vagyok...

2018. júl. 30. 19:00
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

Légyszi, megírod privátban, hogy hány éves vagy? Kíváncsi lettem.


Ne foglalkozz azokkal, akik emiatt esetleg lenéznek, akárki akármit is mond, te gondolkozol helyesebben!! Remélem megtalálod azt a lányt, akivel "egyenlő szinten" fogtok élni.

2018. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy kiváló eszköz a kezedben a jelöltek szűrésére. Ha valaki úgy reagál, hogy nem akar tanítónéni lenni, akkor egybôl léphetsz tovább. Úgyis csak késelés lett volna a vége. ;)
2018. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#17 A bicskát csak képletesen írtam, egyszerűen nem hiszek abba, hogy óvódásnak kéne kezelni, mert még nem volt ebbe szerencsém és nem bírom a fölényeskedő embereket. Mi van akkor, ha már több kapcsolatot átélt? Nem kell ugyanazt a receptet követnie, amit az exénél használt, mivel valószínűleg én más ember leszek, mint ő.
2018. aug. 1. 08:54
 19/21 anonim ***** válasza:
A késelést csak képletesen írtam. Ha már az elején így felidegesít a jelölt, később is csak konfliktusok lettek volna.
2018. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#19 Ha barátságosan áll hozzám akkor semmi baj nincs azzal, ha esetleg olyan dolgokat tanít meg nekem, amihez másként fogok hozzáállni és a kapcsolatunkat teszi jobbá. De az olyan kijelentések, mint nem akarok tanítónéni lenni azt jelzi, hogy teljesen alkalmatlan egy komoly párkapcsolatra, mert számomra az az igazi párkapcsolat, hogyha valaki megtetszik nekem, őt minden hibájával elfogadom, mert tudom senki se tökéletes és mindenki vét hibákat. Ha valaki egy kis hibából csinál óriásit, minthogy nem volt szerencsém még találni valakit, az azt jelzi, hogy teljesen elfogult saját magával szemben és csak a készbe akar beleülni, rájuk jellemző az, hogyha van egy kis hiba a kapcsolatban akkor nem kijavítják, hanem eldobják.
2018. aug. 1. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!