Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért akadnak ki a férfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akadnak ki a férfiak, ha egy étteremben sokat eszem?

Figyelt kérdés

Svédasztalos étteremben, ahol bármennyit lehet enni, a díj nem változik, is képes kiakadt fejjel vitázni, hogy az első! tányért se rakjam tele.


Tapasztalatom szerint az összes férfi ezt csinálja. Miért?


2018. febr. 23. 06:29
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
20%
Azért, mert nem egy mangalicát akarnak hizlalni. :D
2018. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
43%
Ha Thaiföldön nyaralnék, én is a GYK-n tölteném az időmet...
2018. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
86%

Az tényleg gáz, ha valaki amúgy alig eszik valamit, mert spórol minden baromságon, mindenre sajnálja a pénzt, de mikor meghívják, akkor meg halálra zabálja magát, mert "ingyé" van. Ugyanakkor szerintem az is ugyanolyan gáz, mikor valaki játsza az agyát és finomkodik, csak csipeget, miközben látszik rajta, hogy majd meghülyül, mert olyan éhes és korog a gyomra...


Biztos én is olyan bunkó, műveletlen, suttyó paraszt vagyok, mint a kérdező, de én rosszul vagyok ezektől az "ezt illik, ezt nem illik" dolgoktól....Én annyit és azt eszek, amennyit és amit akarok, itthon is, vendégségben is és étteremben is, randin is. Ha reggelire például sonkás-póréhagymás rántottát akarok enni sajttal, akkor nem fogok végigkóstolgatni mindent a müzitől kezdve a lekvárokig, mert "illik mindent legalább megkóstolni" (nem is értem mi ez a hülyeség, életemben nem hallottam még ilyet), mert nem az kívánom, nem azt akarok enni, hanem sonkás-póréhagymás rántottát. Semmi értelme nem lenne (sőt nekem inkább ez tűnik olyan, "most együnk mindenből, mert most van és halálra zabáljuk magunkat" kategóriának)... Ahogyan nem fogok pl. salátát enni, mert az a "nőies", ha én inkább cigánypecsenyét szeretnék enni (mondjuk pont nem szeretem, de most ez jutott eszembe), én ezektől a "nőies és "férfias kaják" kategóriáktól is rosszul vagyok....Valamint annyit szedek ki magamnak, amennyit meg szeretnék enni és, ha még kell, akkor még szedek. Szerintem egyáltalán nem ciki vagy gáz sok kaját tenni a tányérodra (bár gondolom, hogy itt mindenki azt vizionálja magában, hogy tornyosra van pakolva a husi, a saláta, a sütemény...) ...most mégis mi a különbség aközött, hogy egyszer telepakolod a tányérodat és megeszel x adag kaját, mintha többször szedsz és ugyanúgy megeszel x adag kaját? Másrészt pedig mégis ki a franc nézi és mégis kit érdekel az, hogy xy mit gondol róla emiatt? Szerintem az a nem normális, aki másokkal van elfoglalva és azt figyeli, hogy a másik mit és mennyit eszik, aztán magában szörnyülködik rajta...én pont lesz@&rom, hogy a másik mit és hogyan eszik, semmi közöm nincsen hozzá.


Egyébként pedig azt is utálom mikor meghívnak ebédre/vacsorára étterembe és válasszak, amit szeretnék és utána meg csesztetnek, hogy miért azt választottam...megjegyzem, hogy egyáltalán nem az a típus vagyok, aki már előre röhög a markában, hogy "hú, most majd jól megszivatom és direkt a legdrágábbat választom, hogy kiegyem a vagyonából", de nem fogom direkt a legolcsóbbat választani, ha azt nem szeretem vagy nem kívánom. Akkor mondja azt, hogy fizessük felesbe vagy nem tudom, de ne dirigáljon már nekem, hogy mit és hogyan egyek...Ugyanez van vendégségben is, meghívnak és beszólnak, hogy már a második sütit akarom elvenni a dobozból....Miért nem azért tetted ki az asztalra, hogy egyek belőle? Olyan is volt, hogy már mentünk el és az ajtóból hallottam, hogy kibeszélnek, hogy milyen bunkók vagyunk, hogy megettük, amit főztek nekünk...Én ezt sosem értettem, mert ha én készülök valakinek és főzök és/vagy sütök, akkor azt azért csinálom, hogy megegyék. Az a jó és annak örülök, ha látom, hogy fogy, mert akkor ízlik nekik.


Viszont én randin még nem tapasztaltam ilyesmit, remélem nem is fogok...

2018. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
24%

Azért az illik, mert a férfiaknak is meg van magyarázva mit illik. Nőkre is vonatkoznak szabályok. Nem kell ezen felhördülni.

31/f

2018. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
67%

Szerinrem az a furcsa, hogy azt írta a kérdező, hogy bármennyit lehet enni svédasztalnál.Igen, lehet.De csak azért nem fogok hányásig enni, mert korlátlan a fogyasztása az ételnek.

Én sem salátákat rendelek étteremben, elég húsimádó vagyok, de ha egyszer nem bírom megenni amit kihoznak, mi az istent tegyek?

Emlékszek egyszer megkérdezték az étteremben, becsomagolják-e.Mondtuk, hogy köszönjük nem.

A férjem mondta utána a kocsiban, hogy mindig is viszolygott attól, hogy ő valami dobozban hazavigye a maradékot.

A mennyiséggel is ez a helyzet, mint ezzel hogy elviszed-e, vagyis ahány ember, annyi szokás.

Egyszerűen lehet rosszul tette fel a kérdést a kérdező, mert az jön át, hogy ha már korlátlanul lehet enni, akkor belead apait-anyait.

2018. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
27%

Jó, akkor fogalmazhatok másképp is. Minden jóérzésű ember nem pakolja tele a tányérját étellel, me ingyéé van. Akiben meg nincs jóérzés és olyan buta hogy el sem leste mástól, annak meg hiába magyarázzuk mit illik és mit nem. Magas neki, fel sem fogja.

Elküldeném 600 hotelbe megtanulni hogy kell viselkedni.

2018. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
24%

#36-al értek egyet, szerintem sem illik.Inkább felállok szedni mégegyszer, de nem pakolom tele a tányérom.

Erre, hogy mit illik, mit nem illik, nincs magyarázat.Egyszerűen így illik.

2018. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
28%

Végre!Találtam egy cikket az etikettről, sajnos belinkelni nem tudom, de direkt a svédasztalos étkezés illemszabalyaira kerestem rá.

Kerülendő, nem illik előételt és főételt egy tányérra pakolni, minden fogáshoz tiszta tányért vegyünk elő, akárcsak evőeszközt.

A protokoll szerint illetlenség roskadásig megpakolni a tányért, törekedjünk a mértékletességre.


Talán akkor mégiscsak van válasz a "mit illik,mit nem illik" fogalomra.

2018. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
36%

Mint ahogy írtam azt korábban, legyünk úgymond finomak.

Nos igen, az étkezésről is ír dolgokat, mármint maga az evésről.Nem tömjünk a szánkat mint egy hörcsög, mindig pici falatokat teszünk a szánkba.

(ezt már csak azért írtam le, mert ha valaki nem érti, hogy nem pakoljuk tele a tanyérunkat többfajta étellel, akkor esetleg ez az infó is jól jöhet, ez esetben a Kérdezőnek.)


Egyébként lehet, hogy tényleg furcsán néztek rád Kérdező a férfiak, de az akkor azt jelentheti, hogy vagy tényleg illetlenül és összevissza megpakoltad a tányérodat, az adott férfi pedig ismerte azt, hogy mit illik, mit nem illik, vagy pedig súlyfelesleged van.Ezt csak te tudhatod.

2018. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
59%
Én még mindig nem értem azt, hogy abból, hogy a kérdező leírta, hogy sokat eszik, miért következik az, hogy "teletömi magát", "halálra zabálja magát", "addig eszik, amíg rosszul nem lesz", "roskadásig pakolja a tányért", "egy tányérra pakolja az előételt, a főételt és a desszertet" vagy, hogy "biztosan kövér" stb....Ahogyan azt sem értem, hogy miért jönnek itt többen azzal, hogy "milyen gáz, ha valaki svédasztalos, allyoucaneat étteremben degeszre eszi magát, mert ingyen van" (amivel egyet is értek), mikor a kérdező nem írt semmit, amiből az következne, hogy akkor ő kihasználja a lehetőséget és eszik, amennyi belefér és egyértelmű, hogy a kérdező azért említette meg azt a kérdésében, hogy "Svédasztalos étteremben, ahol bármennyit lehet enni, a díj nem változik", hogy ne jöjjön senki olyannal, hogy pofátlan és túl nagy költségbe veri a férfit....
2018. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!