Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » El kell fogadnom, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kell fogadnom, hogy nem lesz sohasem párkapcsolatom?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok és még egyáltalán nem volt párkapcsolatom. Sőt még a lányokhoz semmi közöm sem volt. Meg egyetlen egy lánynak sem fogtam meg a kezét sohasem. A lányok egyszerűen nem nyitnak felém és én sem feléjük. Nem látom senkin sem a kölcsönös szimpátiát másfelől pedig nagyon bamba is vagyok. Nagyon nagy baj van az önbizalmammal és az önértékelésemmel. Nem tudom elfogadni, hogy egy lánynak szimpatikus legyek. Elméletileg a kinézetemmel nincsen semmi probléma sem de én nem így gondolom. Persze azt tudom, hogy nálam fejben van a legnagyobb probléma de egyszerűen nem tudok változtatni mert én egyáltalán nem vagyok vidám ember és ezt én tudom megjátszani. Állandóan póker arcom van és az évek alatt amióta ezek a problémák jelen vannak az életemben sokszor eljutok odáig, hogy beletörődöm az egészbe.

2018. jan. 8. 10:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Nem a gondolkodásodon kell változtatni. Ennél akkor már pontosabb fogalmazás, hogy a HOZZÁÁLLÁSODON kell változtatni, de igazából a szociális készségeidet kellene drasztikusan fejleszteni, és azt, ahogyan a többi embert (nem családtagokat, tehát a "külvilágot") látod. Ezt könyvből nem lehet megtanulni, mert nem lexikális tudás, hanem készség, vagyis sok apró tulajdonság / részképesség sajátos módon együttműködő egysége, rendszere.

Első lépésnek jó lenne, ha megtanulnád teljesen semlegesen, objektíven látni / értékelni saját magadat, és nem rögtön beletenni bármelyik tulajdonságodat a jó / rossz (előnyös / előnytelen) serpenyőbe.

2018. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a hozzáállásomon kellene változtatnom. Mindenhez úgy állok hozzá, hogy úgysem érdeklem, úgysem tudok megcsinálni, úgysem lennék rá képes, hogy elvegezzem azt a szakot amit szeretnék. Így inkább nem csinálok semmit sem mert tudom előre a vesztemet.
2018. jan. 8. 12:41
 13/31 anonim ***** válasza:
Második lépésként keresned kellene olyan tevékenységeket (pl. valamilyen tanfolyamra is beiratkozhatsz ebből a célból), hogy másokkal megtanulj kooperálni, vagyis együtt dolgozni ugyanazért a célért. Ez segít mindenfajta mellékzönge nélkül átélni a "csoportban egy vagyok a sok közül" érzését, és azt, hogy hasznos vagy. Kb. innen kell elindulni, és már megbocsáss, de egy jó ideig elnapolni a párkapcsolat kérdését, egészen pontosan addig, amíg már annyira megszoktad más emberek (ezen belül nők) társaságát, hogy nem okoz neked nagy gondot, hogy ismerkedni próbálj. De ahhoz, hogy az a pillanat eljöjjön, számodra nagyon hosszúnak tűnő ideig teljesen kel kell felejtened a párkapcsolati ismerkedést.
2018. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

#12: akkor miért nem próbálkozol a felnőttképzésben? Ott az oktatóknak kifejezetten az a céljuk, hogy megtanítsanak valamire, nem az, hogy bedobjanak a mély vízbe, aztán gúnyos vigyorral nézzék a küszködésedet. Sajátítottál már el magadtól valamilyen készséget? Én pl. rajzolni tanultam meg elég jól általános iskolás koromban. Nem természet után, hanem képregényeket utánozva, de így is elég jól sikerült. Ezt csak példának hozom föl.

Egyébként mi az a terület, téma, ami érdekelne téged, mindenfajta kifelé kacsintgatást mellőzve (mármint úgy, hogy tényleg érdekel, és nem azt figyeled, hogy a többiek mit szólnának hozzá, vagy mennyire számítana / nem számítana menőnek)?

2018. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Igazából a nők közelében nem igazán vagyok feszült mert nem foglalkozok velük. Csak attól a lánytól félek aki szimpatikus nekem. Lehet hogy a félénkségen kívül semmi baj nincsen velem csak ezeket beképzelem. Mert amikor egyedül vagyok állandóan csak a rosszra gondolok és olyankor csak a rosszat látom magamban.
2018. jan. 8. 12:46
 16/31 anonim ***** válasza:
Bocsika, de tartok tőle, hogy ez az "olyankor csak a rosszat látom magamban" nem csak egy felszíni tünet, vagyis messze nem csak egy alkalmatlan pillanatban felbukkanó bosszantó apróság / végső és egyetlen akadály. Hanem ez a jéghegy csúcsa. Ha van benned hajlam a depresszióra és leküzdhetetlennek látod a pocsék önértékelésedet, akkor mindenképpen. Ezért nem kis idő és erőfeszítés, amíg megszünteted. Persze te tudod, mit akarsz. Belőlem viszont nem a rosszindulat, hanem a személyes megtapasztalás beszél.
2018. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

miért van olyan érzésem, hogy olvastam már a sztoridat?:D


te vagy akinek visszanézett a lány a vonatról leszállva

2018. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Felnőtt képzésben tanulok pénzügyi számviteli ügyintéző szakon de egyáltalán nem érdekel és nem is értem. Így már feladtam az egészet. A tanáraim Megértették és tiszteletben tartják a döntésemet. Mivel rendészeti tagozatos osztályban tanultam így ennek köszönhetően a jog valamilyen szinten érdekel és szerettem is tanulni. Jelentkeztem is az egyetmere jogi asszisztens képzésre. Fel is vettek de nem mentem el beiratkozni. Így legközelebb csak szeptemberben kezdhetem meg a képzést ha egyáltalán elkezdem.
2018. jan. 8. 13:00
 19/31 anonim ***** válasza:

Bocs, de pénzügy-számviteli képzést, amennyiben nincs benned valamennyi matematikai érzék, nem érdemes elkezdeni. Nem egy ismerősöm volt, akinek beletört a bicskája.

A kérdésem egyébként arra vonatkozott, hogy van-e valami iránt valós személyes érdeklődésed, nem arra, hogy foglalkozol-e olyasmivel, amivel pénzt lehet keresni.

2018. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen.
2018. jan. 8. 13:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!