Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért menekülnek a férfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért menekülnek a férfiak, ha a nőnek nehezebb élete volt?

Figyelt kérdés

Mindkettő már múl idő szerencsére, de éveken át csak ilyen tapasztalataim voltak.

Ha valakinek elmeséltem, hogy éltem, utána ak´t forgatókönyv szerint történtek a dolgok:

-Nem vett komolyan tovább. Jöttek az olyan válaszok, hogy "gyerekes vagy", "ez nem is igaz", "ez már rég volt, ess túl rajta", "nem lehetett az olyan rossz"

-Vagy azt hitte, nekem már bárki jó, és kajáért meg lakhatásért majd beállok neki házitündérkedni extrákkal

Össz-vissz kettő olyan volt, aki tudta normálisan kezelni, és nem akarta se lekicsinyleni a problémám, se kihasználni.


Nem csináltam semmi rosszat, nem vagyok romlott nő.

Annyiról volt szó mindössze, hogy gyerekként szegények voltunk, problémás család, gimi után meg mehettem, amerre láttam, mert nem volt tovább hol laknom.

A szüleimmel azóta rendben van a viszonyom, bár még mindig nem költözhetnék haza azért.

De megjártam a nyomor minden mélységét az eltelt 5 évben. Èheztem, illegálisan laktam albiban (mindig bújkáltam, ha jött valaki), ételért dolgoztam, szakadtan jártam, volt minden.

Most már minden oké, de azért hat az ember személyiségére rendesen.


Ha anno ezt bárkinek elmondtam, mindig a fenti két eredményt hozta. Illetve megkaptam, hogy nagyon gyerek vagyok még.


24


2018. jan. 6. 10:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

Ne támadásnak vedd, amit írok.


Gondolj bele kicsit, hogy elsőre mit is tudunk rólad:


- szegény családból származol (ami nem probléma) és gimi után gyakorlatilag kidobtak otthonról

- a felnőtt éveidben gyakorlatilag lecsúszottként éltél (még ha önhibádon kívül is)

- "Most már minden oké, de azért hat az ember személyiségére rendesen.": Na pontosan ez az, amitől a legtöbben tartanak. Ez a hatás ugyanis lehet pozitív és negatív is. Pozitív, ha azt szűrted le belőle, hogy soha többé nem akarsz ilyen helyzetbe kerülni, ezért mindent megteszel, hogy ne kelljen újra átélned. Negatív pedig, ha úgy vagy vele, hogy "eddig is volt valahogy, ezután is lesz, nekem elég ha egyik napról a másikra létezem".


Megértelek, hogy önhibádon kívül kerültél ebbe a helyzetbe, viszont azt meg neked kell megértened, hogy ez esetben neked kell "bizonyítanod", hogy sikerült ezt a korszakot magad mögött hagynod és nem várhatod el (ahogy senki más sem), hogy a környezeted automatikusan szemet hunyjon felette.

2018. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
Az én első barátnőm nehéz sorsú volt,nevelő szülőknél volt,nagyon aranyos volt,szerettem,de lelkileg egy nagyon ingatag ember volt,nagyon sovány volt,hiába voltam mellette volt hogy napokra eltűnt,telefont se vette fel,és nem bírtam,azóta szerencsére boldog kapcsolatba van.
2018. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
ilyen arányban fordulnak elő értelmes emberek a társadalomban...ez van
2018. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem maradtak komoly rossz berögződéseim.


Nem szoktam költekezni, mert tudom, milyen nehéz megkeresni.

Nem szoktam hosszútávra tervezni, sokszor azt sem tudtam, mi lesz másnap, nemhogy mit szeretnék csinálni 10 év múlva.

De nem alakult ki semmi káros szenvedélyem, nem csapódtam soha rossz társasághoz.

2018. jan. 6. 10:40
 15/19 anonim ***** válasza:
58%

#10:

"..., pedig én tényleg csak jót akartam neki."

:)))

2018. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Az egyik napról a másikra létezés persze nem elég, meguntam a nélkülözést, mindegy, milyen kevés volt mindig a fizum, de rendesen tettem félre.

Illetve elkezdtem az egyetemet munka mellett, bár eléggé ki vagyok készülve így a kettőtől, nem akarom feladni, ha belegebedek se.

2018. jan. 6. 10:42
 17/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.


Ez esetben felül tudtál kerekedni a gondokon, ami mindenképpen tiszteletreméltó dolog. Az szintén, hogy mindezt nem a ma divatos "a fiúk könnyebben találnak munkát, a lányok meg könnyebben keresnek pénzt" szemlélet keretében tetted (gondolom érted).


Nem mondom, hogy titkold el a múltad, de szerintem a részleteket inkább csak azzal oszd meg, akit erre valóban érdemesnek találsz. A többieknek pedig (ha már mindenképpen magyarázkodni szeretnél) elég annyi, hogy "akkoriban nem engedhettem meg magamnak".

2018. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16: Eddigi rossz tapasztalataidra ne alapozz! Nem tudom, lehet én vagyok fordítva bedrótozva, de százszor inkább járnék olyannal aki "tudja" mi az, hogy az élet nehéz oldala és ezt úgy hasznosította, ahogyan a 16-ban, írod. Ezek után meg tudja becsülni azt a keveset (de kívánom neked TÖBB legyen) ami van!

Nekem anno egy cégnél volt egy kollégám (cég sofőrje volt) akit a felesége kisemmizett, de szó szerint, kis ideig a padlón volt (hajléktalan), de összeszedte magát és felküzdötte magát albiig meg rendes munkáig. MAXI respect! ÉS neked is! Akiknek van érzelmi intelligenciájuk azok úgy is értékelni fogják ezeket, hidd el!!


:-)

F39

2018. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én szerencsésebb körülmények közül származom, de ha egy pasi már a kezdetekkor ilyesmivel jön, hogy ő már biztos lediplomázott volna, meg gyerekes vagyok, azt minden magyarázat nélkül hajtottam volna el a búsba. Szerintem igenis tiszteletreméltó, hogy ezek után nem lett belőled se hajléktalan, se prosti, stb., hanem végül sikerült talpra állni.
2018. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!