Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lett ez a hárítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett ez a hárítás ekkora divat a lányoknál?

Figyelt kérdés
Találkoztok egyszer, utána szűkszavúvá, beleszaróssá válik a neten, újabb randira hívod, de valamilyen kamu indokkal mindig lemondja, ahelyett, hogy közölné, hogy nem vagy az esete. Oké, tisztában vagy vele, mi a helyzet, de mivel az őszinteséget szereted, rákérdezel, hogy akar-e egyáltalán találkozni, mondja ki, ha nem, mert minden jel erre utal. Erre még ő érzi sértve magát, hogy hogy mersz róla ilyet feltételezni, és most jön a vicces rész: ő akart volna veled találkozni, de ezután a megnyilvánulás után már elment tőled a kedve. És ezt elég sok lány csinálja - ő fel nem vállalná, hogy nem tetszel neki, inkább megvárja azt a pontot, mikor mondasz neki valamit, amit ellened tud fordítani, és megpróbálja elhitetni veled, hogy épp most cseszted el az egészet, pedig volt esélyed (ami nyilvánvalóan nem igaz), és még te érezd szarul magad. Miért ilyenek?
2017. máj. 26. 12:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Ötös, hatos nagyon jól összegezte. Még annyit h azon felül h nem akarunk bunkók lenni, a reakcióval is számolunk. Ugyanis nem mindenki fogadja el szép csendben h nem tetszhet mindenkinek és megy tovább az élet....
2017. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Lazy Lover ***** válasza:
10%
mert a mai ""nőkből"" hiányzik a gerinc azért
2017. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg a rossz tapasztalat miatt. Sok pasi egyszerűen képtelen felfogni az elutasítást. Először jön a nyávogás, meg a kérdezősködés, aztán a győzködés, követelőzés, majd a mocskolódás, zaklatás. Ezt inkább szereti elkerülni az ember.

És nem azt mondom, hogy minden pasi ilyen, természetesen nem. De 1-2 ilyen eset is nagyon beleég az emberbe.

2017. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
13%

Hogy nekik semmilyen kellemetlenség ne legyen nekik, hiszen ők a "hercegnők".


Egyébként azért kéne megmondani, hogy akkor tovább léphessünk a következőre, és ne azon filózzunk, hogy "megkapta, nem kapta meg?" "mi rosszat mondtam?" "talán válaszol majd"

2017. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
17%
#7: Mert a nők emelt fővel tudják viselni az elutasítást/kudarcot, ugye? Ti hogyan élitek meg, ha mondjuk randiztok, jól érzitek magatokat, a srác még mondja is nektek, hogy majd keres, aztán meg mégse, és nyomtalanul eltűnik? Ja, értem, nektek ez jólesik... Csak mert azt hiszitek, hogy a "kegyes hazugság" kevésbé fájdalmas vagy sértő. Egyébként ha valaha is éreztetek már többet olyan valaki iránt, aki ezt nem viszonozta, akkor tudjátok, hogy ilyen esetben a többet érző fél sebezhetőbb, hogy úgy mondjam: "érzékenyebb" és "sértődékenyebb", hiszen nyilván rosszul esik az elutasítás, a kudarc. Mindezt úgy mondom, hogy még a legbunkóbb, legaljasabb elutasításra sem reagáltam soha hasonló hangnemben, pedig volt jó néhány megalázó lekoptatás az életemben. A dolog másik oldala pedig az, hogy sokan azért is élik meg nehezen a lekoptatást, mert eleve a férfi dolga minden, a kezdeményezéstől a randi megszervezésén át gyakran egészen a nő szórakoztatásáig, mert némelyik csaj csak makog egész randin, annyira beszari és életképtelen, de azért egész sor elvárást támasztotok a férfiakkal szemben. A nőnek gyakorlatilag semmi dolga sincs, jó esetben csak beleteszi a seggét egy jó kapcsolatba, mert a nők jelentős része még manapság is képtelen arra, hogy pl. kezdeményezzen, vagy egyáltalán jelezze azt, ha szabad az út, és a férfi kezdeményezhet. Most nem arról van szó, hogy össze kell jönni bárkivel, csak azért van tapasztalatom abban, hogy elég sok csaj válogatós, az egyik csávó ezért nem kell, a másik azért nem. Sok nőnek fogalma sincs, mi munkával jár egy férfi részéről akár csak egy randi megszervezése, mert sosem voltatok a másik oldalon. Nekünk is sok mindent el kell viselnünk, velünk is sok bunkó és beképzelt nő szórakozik, bennünket is sokszor megaláznak, ennyi kockázatot viseljetek el ti is, ne csak mi szívjunk az ismerkedések során.
2017. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló nagyon jól összefoglalta a férfiként való ismerkedés esszenciáját.

Egy dologban nem értek egyet, hogy egy randi leszervezése sok munkával jár - a Tinder és egyéb online társkeresők korszakában szinte gyerekjáték. Minden más teljesen igaz.

2017. máj. 26. 13:39
 17/25 anonim ***** válasza:
14%
#13: Hidd el, nekünk sokkal több bunkóságot és megaláztatást kell elviselnünk a nőktől, mégis kezdeményeznünk kell, ha kapcsolatot akarunk. A nők 99%-a viszont abszolút nem is kezdeményez, ugyan miért is tenné, elég, ha csak elfogadja a pasi udvarlását. Számotokra borzasztó dolog 1-2 bunkó hapsi, nekünk meg lehet, hogy hússzor ennyit kell elviselnünk, míg találunk egy normális nőt, akivel még stimmel is minden. (És lejárt lemez a "saját köreitekben keresgéljetek", mert sokszor az átlagos lányok bunkóbbak és lekezelőbbek, mint a "cicababák". Mondom ezt úgy, hogy átlagos lányoknál próbálkoztam, míg van olyan műkörömmel járó, magát sminkelő lány ismerősöm, akibe több empátia szorult, mint némelyik átlagos külsejű kis csicskába, aki csak veri a nyálát, hogy "azok a csúnya, gonosz cicababák".) A nőknek ilyen téren is könnyebb, mert a férfiaknak kezdeményezniük KELL (hiszen ez egyrészt elvárás a nők részéről a férfiasság bizonyítására, másrészt a nők zöme még manapság is baszik kezdeményezni, nehogy már ők is kivegyék a részüket a nehézségekből, nekik csak a jó jár). Ha bunkózást kaptok, vegyétek úgy, hogy ez a "járulékos veszteség", és hogy az ismerkedés során legalább nektek is jut egy kis rossz, nem csak nekünk.
2017. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

Miért gondolják, a pasik, hogy ha fenyegetik és zaklatják a nőt, majd a karjukba omlik?

Nekem volt egy durva esetem. Egyszer randiztunk a pasival, de az időjáráson kívül nem sok mindenről tudtunk beszélgetni, rajta sem láttam, hogy különösebben jól érezte volna magát. Megmondtam neki, hogy akkor szerintem hagyjuk is ezt. Erre teljesen elborult. Utána hetekig zaklatott neten, meg különböző telefonszámokról. Persze próbáltam mindenhonnan letiltani. A dolog akkor tetőzött, mikor valahogy kiderítette hol dolgozom és megvárt a munkahelyem előtt, na akkor nagyon kiborultam. A főnököm jött ki velem, mert egyedül nem mertem. Akkor mondtam neki, hogy vagy elhúz és azt is elfelejti, hogy létezem, vagy följelentem. Már így utólag tudom, hogy ezt előbb kellett volna, de akkor nem gondoltam. Azóta szerencsére nem hallottam róla.

Utána bennem ez nagyon sokáig egy félsz volt, erőteljesen rányomva a bélyeget a társkeresési próbálkozásokra.

És oké, lehet mondani, hogy ez egy kirívó eset, de sajnos egyáltalán nem egyedi. Utána sokat beszélgettem különböző fórumokon más nőkkel, akik hasonlóan jártak, próbálván kitalálni, hogy lehet az ilyet elkerülni.

2017. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%

15-ös bezzeg ha a nő határozott, kezdeményez, próbálja kézben tartani a dolgokat, akkor egy rohadt emancip_nci femináci aki mellett a pasi nem érzi magát Férfinak (így nagybetűvel).

És egyébként mi olyan irtózatos nehéz egy randi megszervezésében?


-Szia Kati, mikor érsz rá hétvégén?

-Szombat délután, Laci.

-Oké, akkor találkozunk az x szökőkútnál? Elmehetnénk fagyizni.

-Rendben ott találkozunk.


Ebben mi a rettenetes munka?

Ha meg olyan csajt választasz, akinek csak egy komplett velnecc hétvége számít randinak, az csak a te döntésed, nem a "nők" hibája.


"csak beleteszi a seggét egy jó kapcsolatba,"

Ezt meg értelmezni sem tudom. Egy jó kapcsolat két emberen múlik, azért PÁRkapcsolat.

2017. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
91%

Akik itt a nők gerincét hiányolják, meg hogy nekünk csak 1-2 rossz tapasztalatunk volt, azoknak adnám át kb 4 év randizási tapasztalatait:


- azt tisztázzuk le hogy ez nem "női" vagy "férfi" dolog. Ez egy EMBERI dolog, és személyiség kérdése, nem azé, mi van a lábad között.


- férfiak és nők is elmismásolják a dolgot.

Igenis nekem nem egyszer volt már hogy srác utolsó percben mondta le az első/második randit, és elnyelte a föld. Nem egyszer, nem kétszer, jópárszor. Mégse mondom hogy az összes hapsi ilyen....


-mint személyiségjegy (ismét mondom - nemtől független!), semleges szemmel bizony elítélendő a dolog.

De akkor mégis mit mondjunk? (nem csak a lányok, a fiúk is akik ebben a szituban vannak)

"nem vagy az esetem"? Hogy jöjjön a kérdezősködés, lehordás? Semmisítsem meg a másik nő/férfi önérzetét?

Hogy "nem érzem ezt közöttünk"? Ami női duma és sokszor tökre igaz! Hát akkor megint a mi édesanyukánk lesz felemeglegetve, meg majd meggyőz a másik, hogy mi mit érzünk.


De ha már ott vagyunk hogy miért nicnsenek egyszerű helyzetben a lányok se, real life példák 1. vagy 2. randi után (sokkal-sokkal több gyűlt össze, nem 1-2; bár úgyse fogja senki elhinni de egy tök átlagos lány vagyok minden értelemben):

- srácnak konkrétan megmondtam hogy hagyjon, erre még "kedveskedve" zaklatott hetekig

- miután mondtam hogy én ezt nem érzem kettőnk között, elküldött melegebb éghajlatra és lehordott mindenfélének

- megmondtam hogy nem akarok tőle semmit, felháborodott Tinderen, mondom köszi, ez nekem nem kell --> töröltem, kis idő múlva megtalált fészen és jól lehordott ott is

- olyan is volt hogy 2 hete nem írtunk semmit, nem volt tali sem, hát mondom tisztogatom a tinder-listát, hát aznap este az is megtalált fészen (sokáig ugyanaz volt a két képem), és persze ott is én voltam az ördög maga :D

- volt egy olyan agresszív srác (csak a randin láttam már) hogy még. utána emailben udvariasan megírtam hogy nem érzem a dolgokat. Konkrétan megfenyegetett hogy megtalál és végem :D

(azóta nem sikerült még....)


Éééés akkor a sok-sok ghostingot meg fals "jelet" a srácok részéről nem mondom, de természetesen ott is a nők a hibásak, mert belelátunk dolgokat :D


Csak egyet jegyezzetek meg ebből - nem nő- vagy férfitulajdonság ez, hanem emberi tulajdonság - és máris jobb életetek lesz!

2017. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!