Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek igaz, hogy általán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igaz, hogy általánosságban a férfiak sokkal jobban tudnak szeretni, mint a nők?

Figyelt kérdés

Erre egy jó példa: ki hallott már olyanról, hogy egy reménytelen szerelem vagy szakítás után egy nő öngyilkosságot követett el? Viszont nagyon gyakori, hogy férfi tesz ilyet.


Valamiért sokkal odaadóbban tudnak a férfiak szeretni, jobban beleteszik a szívüket a szerelembe, kapcsolatba - az tény, hogy sokszor nem mutatják ki, de belül borzasztó mód beleadják magukat. Épp ezért sokkal jobban meg tudja őket viselni lelkileg egy szakítás, egy viszonzatlan szerelem sokkal jobban padlóra tudja őket küldeni - a nők valahogy képesek továbblépni, ráadásul emelt fővel, mondván "egy pasi sem ér annyit, hogy miatta szenvedjek vagy utána fussak".


Mit gondoltok, mennyire lehet ez igaz?



2017. máj. 21. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom ez ugyanolyan gyakran előfordul nőknél is mint férfiaknál. fifti-fifti
2017. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez hülyesèg... A szeretet nem nemfüggő... Szerintem nem kéne lealacsonyítani egyik fél èrzelmeit sem. Ugyan úgy ahogy egy nő bele tud rokkanni, úgy egy férfi is, és ahogy egy nő tovabb tud lépni, úgy a pasi is. Be lehetne fejezni ezt a "ki szeret jobban" brühühű, "kinek fáj jobban" a szakítás hisztit.. komolyan úgy érzem magam mint az óvodában, amikor a kisgyerekek nagyzolnak, hogy kinek van jobb játéka, vagy kinek volt durvább az esése tegnap a játszótèren..
2017. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, nem nemkérdés. ;-)
2017. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1.Mindenki azt vesz észre a világban, amit akar.

Rengeteg nő is végzett magával vagy omlott össze már ilyen miatt.

2.Rendben, vannak hormonális különbségek a két nem között, de ez nem ezen múlik, hanem higy mit kap kicsi korában (és hogy ő maga később mit tapasztal, hogyan áll ehhez).


A szeretetre való képesség (és az, hogy eztki mennyire tudja kifejezni), nem nemi különbség. Ez a családon múlik. Aki olyan környezetben nő fel, vagy később látja, hogy ez mennyire természetes dolog és úgy szocializálódott, hogy képes legyen megélni az érzelmeit, akkor nemtől függetlenül képes lesz rá.


Nem mellesleg, az, ha valakinek gyatra a megküzdése és öngyilkosságba fordul emiatt, az nem arra utal, hogy mennyire szeret vagy mennyire él meg érzelmeket. (egyébként a fiúkba gyakran nevelik az elfojtást, mert "egy férfi nem sír" és társai, ami végül oda vezet, hogy nem tud vele mit kezdeni, ha felgyülemlik benne és tényleg összeomlik)


Legyünk tisztában a fogalmakkal. Érezni és érzelgősnek lenni nem egyenlő az érzelmi labilitással és azzal, hogy valaki nem tud mit kezdeni egy érzelmileg terhelt helyzetben.

2017. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ez azért van, mert a férfiak bele tudnak rokkanni a szakításba, ezért követnek el öngyilkosságot.
2017. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én ezt eddig pont fordítva hallottam. Ebből látszik, hogy mennyire kell komolyan venni egy ilyen általánosítást.
2017. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
A férfiak agresszívak, amit maguk ellen is fordíthatnak. Nem a galamb lelkük a fő ok.
2017. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz!! Gondolj bele ,hány férfi keres csak szexkapcsolatot és hánx férfi használja ki a nőt...
2017. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A férfiak az özvegyi állapotot jóval nehezebben viselik, mint a nők, az elvált státuszt ehhez képest jobban tolerálják, de rosszabbul, mint a nők (2.11. ábra)." 18. oldal


Nem veséztem ki az egészet, szakításról nem láttam adatokat, de gondolom az is a fentiekhez hasonlóan alakul.

[link]

2017. máj. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Remélem, tisztában vagyunk az öngyilkosságok mérésének metodológiájával. Nagyon sokszor nem egyértelmű (nem hagy mindenki üzenetet és sokszor nem tudni, hogy baleset történt-e). Ezeket az adatokat érdemes kritikával kezelni.
2017. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!