Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindig elhangzik itt minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig elhangzik itt minden érvelésnél, hogy legyen egy hobbija az embernek. Milyen hobbikra gondoltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

A fentebbi az a) része a kérdésnek - pontosabban hogy mi az a hobbi, ami pozitív elbírálás alá kerül, és mi az, ami miatt esetleg furcsának nézitek az embert. A b) része pedig az, hogy mi köze a hobbinak a társkereséshez.


Várok pár választ, aztán majd kifejtem én is álláspontomat, viszont első körben befolyásolás nélküli reakciókra vagyok kíváncsi. Ugyanezért direkt nem írtam nemeket sem.


2017. ápr. 4. 21:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 2 hobbim van: a zenélés és a futás.

Az összes barátnőmet valamelyik hobbim által ismertem meg, nekem ennyit számított.

2017. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki élvezettel csinálja, akkor mindegy, mi az. :) De akkor én is leírom a saját hobbijaimat: puzzle, photoshop, írás, nyelvtanulás.
2017. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyjából le van írva, te jössz, kérdező, mert már csak ismételni fogjuk magunkat.
2017. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%
A lényeg hogy ne a kockulás legyen mert az legalább annyira taszítja a csajokat mintha ki lennének rohadva a fogaid vagy életképtelen lennél egzisztencia nélkül.
2017. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%

Nem keresek társat.


(Néha max beszélgetőpartnert.)

De a "hobbi"megadása segítséget nyújt az érdeklödési kör behatárolására és az illető személyiségével kapcsolatban is.


Én írok,gyakran itteni karakterekről verseket:)


Hatalmas tortákat sütök.


Szeretek különleges ételeket készíteni,művészien tálalni-ezeket lefotózni.


Tornázom minden este.


Táncolok,néha edzésként.


Szetetem az őrző-védő kutyákat -idomítok is egyet.


Film-zene-színház.


Na és az Adria...

2017. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
De komolyan például egy társkeresőn hány olyat látsz aki ki meri írni hogy szeret játszani például mert az a hobbija? Az olvasást meg a filmezést mindenki kiírja azt nem szégyenlik de ha gamer vagy az tabu mert a csajok nem szeretik.
2017. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nem tudok mit kezdeni ismerkedéskor a hobbival, mert attól még lehet egy utolsó ganaj ember, bármekkora kosárlabdázó, süti sütő, stb.


Szóval aki kiír mindenféle hobbit társkeresőn, hogy komoly zene rajongó, golf versenyző, festő, stb. Tegye, szeresse. Csak legyen normális ember elsősorban.

2017. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én a starcraftal szoktam játszani szabadidőmben.
2017. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Érdekes válaszok, és hát a végére eljutottunk addig a pontig, amire ki akartam lyukadni, és amiért direkt nem írtam az elején semmit.


Valahogy én még mindig kifogtam olyan nőket (jó, mondjuk nem nagy meglepi, de elárulhatom, hogy férfi vagyok), akiket ha megkérdeztem, mi a hobbijuk, az alábbi felsorolást kaptam. Kivétel nélkül. Legfeljebb a sorrend változott és néha még ezek sem mind szerepeltek a listán.

"Hát én szeretek filmeket és sorozatokat nézni, zenét hallgatni, olvasni, beszélgetni..."

Utóbbira külön felhívnám a figyelmet, szóval hacsak nem riporter vagy és nem könyvet írsz, akkor a beszélgetés nem kategorizálható hobbiként. Na most az addig megvan, hogy a többit is lehet hobbiszerűen űzni - teszem azt, kritikákat írni, listákat vezetni, közösségben eszmecserét tartani és hasonlók... és nem ennek az esete állt fenn egyiküknél sem.


Ehhez képest amikor én azt mondtam, hogy buszokat fotózok, az volt a reakció, hogy annak nincs értelme. Ha megemlítettem, hogy szeretek játszani (bár mostanában már kevésbé, meg soha nem is űztem "hobbiszinten"), akkor, bár senki nem mondta, éreztem, hogy onnantól meg lettem ítélve, nyilván negatívan. Ha azt mondtam, hogy az általam kedvelt zenei műfajokban elmélyedek, a történetüket tanulmányozom, kritikákat olvasok, meg tervezek zenei blogot indítani, akkor azt vágta az arcomba sok ember, hogy az nem hobbi.


Amikor viszont elmondtam, hogy szoktam biciklizni járni közepesen hosszú távokra (60-70 km), mintha felcsillant volna a szeme mindenkinek, pedig nekem aztán aputestem van. Nekem úgy tűnt eddig, hogy a nők szemében a férfias hobbi az a sport. És ennyi, szóval nincs semmiféle felsorolás, csak a sport. Meglepődve olvasom, hogy itt ilyesmit nem igazán említett senki... szóval csak én fogtam ki ilyen unalmas és egyszerű személyeket? Mert végső soron még nem is csak nőktől kaptam ezeket a reakciókat, hanem kortól és nemtől függetlenül mindenkitől, de főleg olyanoktól, akiknek amúgy ironikus módon nincs semmi hobbijuk.


***


És ugye akkor már a saját kérdésemre válaszolok én is. Nekem egy nőnél pozitívan hat hobbiként a nőies dolgok végzése (hajaj, mit fogok én kapni ezért... :D ): sütés-főzés, varrás-horgolás és társaik; illetve a kreatív dolgok, mint a fotózás, a rajzolás és hasonlók (valaki említette a Photoshopot - az is idetartozik). Egyáltalán nem mondom, hogy bármi probléma lenne az olyan időtöltésekkel, mint a motorozás, barkácsolás meg egyebek, de ezek NEKEM nem igazán tetszenek egy nőnél. Az viszont tény, hogy ezerszer jobbak ezek is, mint mondjuk a "szeretek tévézni" vagy a "sorozatokat nézek". Lényeg a lényeg, számomra is pozitívan hat, ha van egy erős érdeklődése valakinek.


Abban viszont nem értünk egyet, hogy bármi hatása lenne a társkeresésre a hobbiknak. Értem én, hogy dzsenderizmus meg 2017 van akármi, de azért szerintem továbbra is léteznek férfias és nőies hobbik, nagyon minimálisnak gondolom az átfedést a kettő közt. Éppen ezért hobbin belül társat találni nem hiszem, hogy különösebben egyszerű lenne. Lásd: én a fő hobbimmal bejártam szinte az egész országot, de megyén belül talán tényleg nincs olyan település, ahol minimum átutazóban ne jártam volna. Még kisebb találkozókon is voltam. És bizony egy darab nőt nem találtam, aki hasonló hobbival rendelkezett, mint én (és őszintén: én nem is bánom). De még csak utazásaim során se, ahhoz mondjuk nagyban hozzájárul a tény, hogy ritka ocsmány fejem van. :D


***


Jaaa, igen, az is jó téma lehetne különben, hogy mi számít hobbinak, mert ebben is lesznek véleményütközések. Számomra például a hobbi rendszerint az, aminek során vagy teremt valamit az ember (ideértve a gyűjteményeket is), vagy tudást szerez, legyen az általános műveltség vagy szakmai informálódás. Személy szerint én a sportot nehezen sorolom a hobbik közé, viszont értem, hogy mások miért gondolják annak. Na igen, erre az apróságra gondolhattam volna a kérdés kiírásakor.

2017. ápr. 4. 22:36
 20/29 A kérdező kommentje:

Ja és várjál már, efölött elsiklottam.


@15

Nem te írtál egyszer Turcsyhoz egy keserédes balladát? :D Meg amúgy is kíváncsi lennék, hogy miket írtál és kikről, mert amúgy látok potenciált a dologban.

2017. ápr. 4. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!