Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van nagyobb társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van nagyobb társadalmi elfogadás a 30 feletti hosszabb ideje egyedülálló férfiakkal szemben?

Figyelt kérdés

Ha egy 30 feletti férfi több éve szingli az becsülendő, ráér még, jól teszi stb. Ezt hallom a környezetben mindenhol de ha egy ugyanilyen korú nő szingli akkor vénlány lesz meg macskás nő és társai megjegyzések jönnek felé.


Mi ez a kettős mérce nők és férfiak között? Miért mindig a nők vannak hátrányban?


2017. febr. 9. 07:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem vettem észre ilyet, a férfiakra is ugyanolyan furcsán néznek, ha 30 felett egyedülállóak. Viszont ennek a tipikus oka más a két nemnél: férfiaknál az, hogy nem elég jóképű vagy nem elég gazdag, nőknél pedig az, hogy elviselhetetlen a természete, vagy akit találhatna, az nem elég jó neki.
2017. febr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1. Ez így nagyon nem igaz. Egy csúnya pasi is kimondottan találhat csinos szép barátnőt. Csomó ilyen párt ismerek. A férfiaknak jobban számít a külső mert vizuális típus
2017. febr. 9. 07:41
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Én még soha nem láttam csúnya férfit párral, csúnya nőt viszont annál többet.
2017. febr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3. Neem tudom hol élsz te....vagy nem nézed a párokat
2017. febr. 9. 07:47
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

kérdező:

csúnya pasi szép nőt?

ahha. de akkor annak a nőnek mik az értékrendjei na vajon? hmm? csak nem a pénz, meg a "kisugárzás", meg mert (a kedvencem) "ő már érett gondolkodású"...

Ne áruljatok már zsákbamacskát. Az ilyen pároknál nyilvánvaló hogy a nőnek az anyagi biztonság a fontos a csúnyácska férfi mellett, az meg még plusz, ha kicsit papucs is szegény, mert jól tudja irányítani...


Ismerek pár 30 feletti nőt, aki tényleg az igazit keresi, akivel családot alapíthat, stb. és vágynak egy "jóvágású 40-esre"


Sajnos a társadalom ilyen, mert a férfiak később "érnek" sokak szerint így nem sürgős.

De ez azért is van így, mert nézz körbe, csomó 30-40 es tipikus (kigyúrt, napszemcsi, fux, bömös) flangál 20 éves csajokkal.

ott vajon mi az értékrend? mindkettőnél?

szóval érdekes egy világ van, és nagyon úgy veszem észre, hogy ha pénzed van, mindened meglehet.


De nem vagy elkésve, manapság nézd meg Liptai is 40 évesen szült...na bumm...

2017. febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Diavolino44 ***** válasza:
26%

Ne foglalkozz az idióta válaszolokkal, ez nekik sci-fi. A sajat sikertelenseguket dorgolod az orruk alá es ez faj neki.


Ez szerintem a biológiai erettseggel van kapcsolatban, ugyanis a ket nem nagyon különböző korban éri el a bilologiai maximumát, legszebbek, leginkabb alkalmas a testük a gyerek kihordasara. A nőknél ez olyan húsz eves kor körül van. Míg nálunk ez kicsivel 30 felett. Az ért ha megnézed egy 40 eves ferfi is kezd gyanús lenni, mint a 30 eves holgy.

2017. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%

utsó:

20 éves kor körül?

na ne röhögtess....20 évesen még nem állnak be a hormonok, a női test olyan idősen nem elsősorban a gyerekszülésre készül!

nem hiába mondják hogy 30 éves kör körül (plusz minusz 2-3 év) van a legjobb kor szülni! Addigra mind hormonálisan, mint testileg, mind érzelmileg olyan szinten lesz egy nő, hogy gyermeket vállaljon.

De azt ne magyarázd be, hogy 20 éves korban ez már valakiben megvan? Egy fenét. Ha szül is, azért mert úgy alakult..aztán lesz a gyerek 10 éves, anya meg 30, és anya rájön, hogy hoppá, nem is volt fiatalsága, gyerek lepasszol a mamának, anya meg irány az éjszakába...

nagyon sok ilyen van.

2017. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem a társadalom fogadja el őket, hanem ők maguk fogadják el saját magukat, ezt az ön-elfogadást pedig a társadalom ha nem is díjazza, de nem veti meg őket érte.

A legtöbb férfi, aki a 30-as éveire se tudott összehozni egyetlen tartós kapcsolatot se előbb-utóbb elér ahhoz, a lelki Rubiconig, amin átlépve lemond arról, hogy valaha is lesz tartós kapcsolata, elfogadja, hogy nem kell a nőknek és az erejét, amit eddig a nőkre fordított, átcsoportosítja valami másra, munkára/barátokra/hobbira stb. Ez olyan, mint a halál, hiába küzdesz ellene, úgyis eljön érted és ez ellen semmit nem tehetsz, viszont könnyebbé teheted az utadat azzal, ha elfogadod a saját halálod, na a férfiak is így vannak a nőkkel, pontosabban azok hiányával egy bizonyos kor után. A nők ezzel szemben rettenetesen viselik a magányt, szoronganak egyedül és éppen ez ihlette a macskás-nő archetípust, hisz ők végső soron semmit mást nem csinálnak, mint a hiányzó emberi kapcsolataikat állatokkal töltik be. Nem azt mondom, hogy egy nő nem lehet boldog egyedül, de a nagy átlagra az a jellemző, hogy boldogtalanok, ha huzamosabb ideig vannak egyedül. Ezt nem én mondom, hanem a pszichológia, keressetek rá azokra a felmérésekre, ahol családos és egyedülálló nők lelki állapotát mérték fel és meglátjátok, hogy a nők hatványozottan boldogabbak, ha legalább egy élettársuk van, gyerekekről nem is beszélve, míg a férfiak kihúzzák egyedül, persze kialakul bennük is nem egy lelki betegség, de a nagy számok azt mutatják, hogy ők számarányaiban nézve sokkal jobban viselik az egyedüllétet.

2017. febr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Nagy respect, Utolsó! Teljesen ül, amit írsz. Én 41 éves vagyok, 25 évesen léptem át azt a lelki Rubicont, és valóban át tudtam alakítani az energiáimat, amik szerintem gyümölcsöznek az életemben. Sokan nyomják ugyan nekem a süketet, hogy hazudok magamnak is, ha azt mondom, boldog vagyok, - sokan a maguk 20-22 éves bölcsességével - de tényleg az vagyok.
2017. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Megint ez a vizualis tipus marhasag. A nok vakok, vagy mi? Megsugom, hogy a nok tobbsege a cipotalpad is megnezi hogy mennyire van rendben es mennyit adsz magadra.
2017. febr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!