Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti hisztek a "szintekben"?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hisztek a "szintekben"? Rangsoroljátok az embereket a külsejük alapján, és értékesebbnek tekintitek azt, aki szerintetek jól néz ki?

Figyelt kérdés

Viccen kívül állandóan ebbe a témába kell ütköznöm, mindenki megnézi a másikat, elhelyezi egy 10-es skálán, és onnantól kezdve gyakorlatilag teljesen mindegy, mit tudnak meg a továbbiakban az adott embertársuk életéről, személyiségéről, soha a büdös életben nem fog tudni kitörni senki a ráosztott "nem egy jó csaj", vagy "nyomi pasi" skatulyából. Az emberek feljogosítva érzik magukat arra, hogy az általuk kevésbé esztétikus megjelenésűnek ítélteket megalázzák, de minimum elpoénkodjanak a "csúnyaságán" a füle hallatára, aztán elvárják tőle, hogy tök természetes dologként kezelje mindezt, és fogadja el, hogy ő márpedig ocsmány.

Ha párkeresésről van szó, szintén képbe jönnek ezek a "haver, nem a te szinted" szövegek, és rendszerint a külsőségekre vonatkoznak. Pl. teljesen mindegy, mennyire alkalmatlan egy csaj egy komoly kapcsolatra, képtelen a hűségre vagy bármiféle empátia tanúsítására, amíg vékony, jól sminkelt és nőiesen öltözködik, sokkal jobb és kvázi emberileg értékesebb lesz a társadalom (de főleg a férfiak) szemében, mint egy mérsékelten túlsúlyos, de érzékeny, értelmes és humoros nőtársa. Hangsúlyozom, nem csak arról van szó, hogy egyesek szexuálisan izgalomba hozzák az ember fiánt/lányát, mások meg nem, hanem arról, hogy rengetegen általános tényként kezelik a saját véleményüket, és amikor a többiek megítélésére kerül a sor, gyakorlatilag minden egyéb tényezőt (jellemvonások, kompetenciák, stb.) a külső alá rendelnek.

Szerintetek van olyan, hogy valaki objektíve nem vonzó, és kész, akkor ennyit is ér, mint társ, vagy mint ember? Csak én próbálom mindig a szépet megkeresni a másikban?


(Azt már csak kisbetűsen jegyzem meg, hogy az átlagos, avagy "középkategóriás" nő sokaknál ott kezdődik, hogy formás mell, karcsú alkat, feszes fenék, babaarc és dús haj. Ezt konkrétan egy itteni, GyK-s hozzászólásból idéztem.)


2017. jan. 14. 23:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Hazugság lenne azt állítanom, hogy nincs olyan velem, h7ogy fuu de jó pasi és egyből megtetszik. Viszont, olyan srácokkal is ismerkedek, akik külsőre nem a fuu kategória (bár nyilván valamilxen szinten vonzónak találom őket.) például egx olyan sráccal kezdtem el beszélgetni, akit külsőre nem vettem észre, de miután megismertem, a külseje is elkezdett vonzani. Tehát, számít a külső, van olyan eset, amikor egxszerűen nem jön be az illetô. De ha nem ez a kategória (meg nem is feltêtlrn a hú de jó pasi) akkor szerintem êrdemes esélxt adni.
2017. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ez a szintezés a legnagyobb baromság. Nem azt mondom, van néhány ember, aki egyértelműen szép. De azért ez sem kőbe vésett dolog. Volt olyan, hogy le mertem itt írni, hogy nem tetszik Brad Pitt, erre visszaékrdzetek, hogy úristen, nekem Brad Pitt se elég. És nem voltak képesek megérteni, hogy nekem Brad Pitt nem a 10-es kategóriában van, és esetleg olyat tartok nála szebbnek, akit más csúnyábbnak. Például szerintem ő egy kifejezetten vonzó férfi:



[link]



Legalábbis a fiatalkori képein nekem sokkal jobban bejön, mint Brad Pitt, akinek olyan a feje, mintha 2 oldalról megnyomták volna egy üveglappal. De persze el van döntve,hogy Brad Pitt mindenkinek tetszik. Meg Ronaldo. És ha én elmondom, hogy nekem az ilyen kockafejű pasik nem tetszenek, akkor biztos válogatós vagyok, persze fel se merül bennük, hogy nem egy MÉG jóképűbet, hanem egy SZERINTEM jóképűt keresek. Egyszer meg férfiak azon pörögtek, hogy a nőknek csak a jó pasik kellenek. Belinkeltem, hogy nekem például ő tetszik, és felnőtt nő vagyok:



[link]



Erre a válasz: ha egy felnőtt nőnek ez a férfi tetszik, aki szerintük meleg (felesége van amúgy, szóval valakinek tuti tetszik, és csinos nő a felesége), szóval akkor az a nő beteg. Ahelyett, hogy örülnének, hogy valaki nem a Schwarzeneggerekre bukik, van egy fix lista, mindenkinek az tetszik szerintük, aki nem, annak beteg az ízlése, mert természetesen a férfiak döntik el, kiknek kell tetszeniük.



Ráadásul a szintekben hinni arrogáns, embereket osztályozni bunkóság. Persze, az oké, ha szerinted valaki szebb, mint a párja, de az, hogy 4-es meg 7-es meg ilyenek, szentem elég lekezelő. Mondanám, hogy mindkét nemtől, de mindig férfiak szájából hallom. Pedig ha valamivel lehet csökkenni a nők szemében, az az, ha egy férfi osztályozza a nőket.



Az ilyen emberek a világtól teljesen elrugaszkodottak. Azért a való életben elég kevés a topmodell és a szénné gyúrt pasi. Teljesen átlagos párok császkálnak az utcán. vannak köztük olyanok is, akiknek egyik fele szerintem szebb a másiknál, de konkrét szintek nincsenek.



Amúgy hírességek közt is sok olyan van, ahol a pár egyik tagja szebb. Szóval még az se jelent semmit, ha valaki tényleg topmodell meg focista meg akármi.



[link]



[link]



[link]



[link]



Mindennek ellenére a aki mondjuk azt se tudja, hogy van Afrika, és megpróbál felszedni egy doktorátust szerzett valakit, akkor az tényleg nem az ő szintje. Mert ők nem fognak tudni együtt szórakozni, beszélgetni. Nyilván egy alpári tuskónak nincs esélye egy értelmes,kulturált embernél. De itt sem hiszem, hogy lennének szintek, hanem egyszerűen csak vagy megfelelsz, vagy nem. Szóval konkrét lépcsőfokok nincsenek. Meg amúgy is mindegy. Mert hiába vagy maga a megtestesült szépség, ah egy csúnya valaki visszautasít. Hajadra kenheted a szintedet.


Ráadásul az embereknek számtalan tulajdonsága van. Egy apróság is sokat számít, például sárga a foga, büdös a szája.


Kedvencem amúgy azok, akik Pierce Brosnant hozzák fel érvként, hogy kövér felesége van. Pierce Brosnan felesége szült sokat, és amikor összejöttek, egy kifejezetten szép nő volt (és ami azt illeti, szerintem most is az). Csak azt akarom mondani ezzel, hogy az emberek változnak. Mi van, ha elvesz egy jó pasi, és visszaesek 4 szintet, mégse válunk el? A világ nem képzeletbeli szintek,hanem konkrét emberek szubjektív gondolkodása alapján működik.

2019. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hogy érthetőbb legyen a kommentem: vannak kiemelkedően csúnya és szép emberek, de a többi az a többi és kész. Azt már nemlehet osztályozni, hogy a többi, nem kiemelkedően szép ember egymáshoz képest hogy néz ki.
2019. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"A lányok így keresnek palit a saját szintjük +2 srácba, a fiuk meg alattuk 1-el is elvannak"


Az ilyen mondatokban azt utálom, hogy úgy csinálunk, mintha mindennek ugyanarra gondolna, csak mert mondasz pár számot. Pont akkora hülyeség, mint az orvosnál, hogy mennyire fáj 10-es skálán. Mihez képest? Kell egy viszonypont, hogy például mi a 2-es.

2019. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
*mindenki, bocsánat
2019. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Bírom ezeket a "ma már másképp van" kommenteket. Mihez képest? Amikor 16 éves kortól mentek a bálba ismerkedni? Vagy amikor a hozomány határozta meg a szinteket? Vagy amikor a nő elsorvadt a házimunkában, a férfi meg sörhasat növesztett a képernyő előtt és még ő panaszkodott az elsárkányosodásra? Egyeseket talán meglep, de a világtörténelemben nem olyan régóta ismerkedünk olyan szabadon, mint manapság. Többet kell küzdeni a nőkért? Igen, Mert régen elég volt felmutatnod, hogy jó családból származol, a polgárság tagja vagy, és nem vered a nőket, és máris jó partinak neveztek.
2019. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
69%

"Nem a rangsorral van a probléma hanem hogy a nők 10/9 alatti fiuval már nagyon ritkán kezdenek, sokkal többet kell értük küzdeni, "


Muti már bakker hol van ennyi jó pasi!

2019. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"És mielőtt valaki azt gondolja, hogy kiszptam a kisujjamból ezeket, mert épp a médiában általa látott dolgokat húzza rá az utcán sétáló pasikra vagy a saját sikertelensége miatt csak a külsejét képes okolni, az előbb nézzen utána pár szónak. Pl.: Szociológia, felmérések, statisztikák, vizsgálatok, összefüggések, logika."


Google-ben talált tudomány a life.-hu-ról meg az Index "Ma is tanultam valamit" rovatából? :D

2019. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!