Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti hisztek a "szintekben"?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hisztek a "szintekben"? Rangsoroljátok az embereket a külsejük alapján, és értékesebbnek tekintitek azt, aki szerintetek jól néz ki?

Figyelt kérdés

Viccen kívül állandóan ebbe a témába kell ütköznöm, mindenki megnézi a másikat, elhelyezi egy 10-es skálán, és onnantól kezdve gyakorlatilag teljesen mindegy, mit tudnak meg a továbbiakban az adott embertársuk életéről, személyiségéről, soha a büdös életben nem fog tudni kitörni senki a ráosztott "nem egy jó csaj", vagy "nyomi pasi" skatulyából. Az emberek feljogosítva érzik magukat arra, hogy az általuk kevésbé esztétikus megjelenésűnek ítélteket megalázzák, de minimum elpoénkodjanak a "csúnyaságán" a füle hallatára, aztán elvárják tőle, hogy tök természetes dologként kezelje mindezt, és fogadja el, hogy ő márpedig ocsmány.

Ha párkeresésről van szó, szintén képbe jönnek ezek a "haver, nem a te szinted" szövegek, és rendszerint a külsőségekre vonatkoznak. Pl. teljesen mindegy, mennyire alkalmatlan egy csaj egy komoly kapcsolatra, képtelen a hűségre vagy bármiféle empátia tanúsítására, amíg vékony, jól sminkelt és nőiesen öltözködik, sokkal jobb és kvázi emberileg értékesebb lesz a társadalom (de főleg a férfiak) szemében, mint egy mérsékelten túlsúlyos, de érzékeny, értelmes és humoros nőtársa. Hangsúlyozom, nem csak arról van szó, hogy egyesek szexuálisan izgalomba hozzák az ember fiánt/lányát, mások meg nem, hanem arról, hogy rengetegen általános tényként kezelik a saját véleményüket, és amikor a többiek megítélésére kerül a sor, gyakorlatilag minden egyéb tényezőt (jellemvonások, kompetenciák, stb.) a külső alá rendelnek.

Szerintetek van olyan, hogy valaki objektíve nem vonzó, és kész, akkor ennyit is ér, mint társ, vagy mint ember? Csak én próbálom mindig a szépet megkeresni a másikban?


(Azt már csak kisbetűsen jegyzem meg, hogy az átlagos, avagy "középkategóriás" nő sokaknál ott kezdődik, hogy formás mell, karcsú alkat, feszes fenék, babaarc és dús haj. Ezt konkrétan egy itteni, GyK-s hozzászólásból idéztem.)


2017. jan. 14. 23:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
49%

A litániámat kiegészíteném egy alcímmel. "Csíkos a csíkossal, foltos a foltossal" :)

Nagyon, de NAGYON ritka az, hogy egy pár nem egy kaliberű. Ha valaki állandó elutasításokba botlik annak illene ezen elgondolkoznia és mélyen magába néznie, mert valószínű rosszul van kalibrálva a célzókája.

2017. jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy van olyan nő, aki pl. a haveromnak nagyon bejön, nekem meg nem annyira. Egy másikért meg én vagyok oda, és azt mondja, nem érti, mi tetszik benne, szerinte nem szép. Szóval itt variálódik a "beosztás".

Még csak azt se mondanám, hogy mindenkinek van egy saját skálája. Most például egy olyan kollégának csapom a szelet, aki évekig teljesen hidegen hagyott. De most meg valahogy mégis elkezdett érkekelni. Fene tudja, hogy működik ez.

2017. jan. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem a rangsorral van a probléma hanem hogy a nők 10/9 alatti fiuval már nagyon ritkán kezdenek, sokkal többet kell értük küzdeni, egyszerűen semmi jelet nem adnak vissza, tepertetik a 10/9 alatti réteget, míg a 9-10-nek bármit megengednek és ők könyörögnek nekik aztán megy a hiszti hogy átverte őt a pali szánalmas... Azt hozzátenném hogy 10/7-es nőknél már megvan ez a 10/9-es elvárás, fiuknál meg pont fordítva még egy 10/8-as fiu is összejön egy 10/6-os lánnyal...
2017. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
Nálam azt hiszem, csak 2 szint létezik: aki tetszik testileg-lelkileg,és aki nem.. akit én nem érzek tökéletesnek, azokat nem fogom külön osztályozni, mert úgy gondolom, hogy felesleges.. hiszem, hogy mindenki egy 10es valaki számára..
2017. jan. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
74%

Vannak olyan témák, amikről gyk-n egyszerűen nem lehet normálisan beszélgetni. Ha valaki leírja a tényleges szitut, akkor úgyis lepontozzák és jön pár önjelölt álszent, aki megmondja, hogy rájuk nem igaz az, amit szociológusok komoly kutatással megállapítottak. Mert ő nem ember. Ő már isten! :D


A rangsor létezik. Az más kérdés, hogy nem úgy, ahogy leírtad. A kinézet csak egy része az emberek szociális értékének szempontjából. Ha csak a kinézet számítana olyan szinten, mint ahogy leírtad, akkor pl. a pénzes pasik magányosak lennének.

A társadalmi ranglétrán való elhelyezkedés több dologtól függ. Pl. itthon egy régi BMW vagy egy új ájfón is státuszszimbólum, amitől emelkedik az illető társadalmi értéke. De ilyen dolog a származás, bőrszín, diploma és még jó pár dolog.

Persze, nem egyforma a dolog. Nincs egy homogén emberi közeg. Van, akinek a jó ruhák miatt emelkedik valaki szintje, van, akinél az olvasottság miatt. Ez teljesen változó. Amikor megy ez a skálázás, akkor a nagy átlagról van szó.


"Pl. teljesen mindegy, mennyire alkalmatlan egy csaj egy komoly kapcsolatra, képtelen a hűségre vagy bármiféle empátia tanúsítására, amíg vékony, jól sminkelt és nőiesen öltözködik, sokkal jobb és kvázi emberileg értékesebb lesz a társadalom (de főleg a férfiak) szemében, mint egy mérsékelten túlsúlyos, de érzékeny, értelmes és humoros nőtársa."

Ez a mondat, gondolom rólad szól. A probléma ezzel az, hogy kb. ugyanúgy bekajáltad a médiából azt a részt, amit a képedben nyomtak, mint a #6-os válaszoló. Egy ribizlis beütésű csaj, maximum könnyebben ér el a kinézete és a teste miatt dolgokat. Ezt egy bizonyos életkorig lehet csinálni, aztán megy a süllyesztőbe, mert nem tud mit nyújtani. A férfiak számára meg maximum SZEX terén lesz értékes. Nem komoly kapcsolatra akarják, nem családalapításra, nem hűségre és nem társnak. Csak szimplán SZEXPARTNERNEK.

Ellenben a nők, pont maguk generálnak egy tök felesleges feszültséget azzal, hogy hasonlítani akarnak a médiában szereplő nőkre és azt szajkózzák, hogy az ilyen nők kellenek a férfiaknak. Nem, ez egyáltalán nincs így. Szexen kívül, másra nem kellenek a férfiak többségének.

Sőt, ha megnézzük, a férfiaknak többféle nő kell. Nincs pár ideál, amire rátömörül minden hapsi. Rengeteg hapsi szereti a mérsékelten túlsúlyos embereket (egy felmérés szerint, a férfiak több, mint felének ez az ideálja). Az értelmes nőket meg konkrétan szétszedi a férfihad. A humorosakat szintén.

Tudom, erre majd jön pár csalódott nőtől, hogy bizony, a férfiaknak durván nagyok az igényeik és csak a tök jó csajokat akarják. Aki ezt komolyan gondolja, az fussa át ennek a kategóriának a kérdéseit: Sokkal több szűz pasi van, sokkal több párkeresésben sikertelen férfi van és sok pasi még egy tényleg ronda nőnek is örülne.

Nők terén, viszont durván egyben van a skálázás és a társkeresés, szexen felül is. Ha egy férfi népszerű egy csoportban, a csoportban lévő nők közel fele szeretné társnak. Ha egy férfi úgy néz ki, mint Brad Pitt, akkor a nők elég nagy része szeretné társnak. Remélem érezhető a SZEXPARTNER és a TÁRS közötti különbség.


És mielőtt valaki azt gondolja, hogy kiszptam a kisujjamból ezeket, mert épp a médiában általa látott dolgokat húzza rá az utcán sétáló pasikra vagy a saját sikertelensége miatt csak a külsejét képes okolni, az előbb nézzen utána pár szónak. Pl.: Szociológia, felmérések, statisztikák, vizsgálatok, összefüggések, logika.

2017. jan. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk az igaz,hogy egy szakadt kinézetű csávó tényleg ne akarjon egy cicababát,mert a csaj tök jogosan küldi majd el a francba.Mondjuk ez a pontozás tényleg borzasztó,mert az emberek 90%án sokat dob,ha előnyösen öltözik fel,előnyös hajat vágat,stb.
2017. jan. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
58%
Szamomra nem letezik 1/10, 5/10 vagy 10/10. Tetszik v nem tetszik letezik. Egyik baratnom pasiaert pl. allitolag odavannak a csajok, mert penze van, magas es jokepu. A helyzet viszont az, hogy nekem peldaul egyaltalan nem tetszik. O odavan erte, en meg mikor bemutatta, akkor magamban fintorogtam es megallapitootam, h ugyanolyan randa, mint a kepeken. Penzem meg nekem is van, igy az nem nyom a latba. Egy baratnom pasija tetszik csak, de o is csak tetszik, jarni nem jarnek vele akkor sem, ha nem a baratnom pasijakent ismertem volna meg, megpedig a belso tulajdonsagai miatt.
2017. jan. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
66%
Le leszek pontozva, de akkor is leírom a véleményem. Diplomás, jól kereső, jó pozícióban lévő nő vagyok saját lakással, külsőre 10/8. Rendszeresen sportolok, adok magamra. Elkezdett nagy hévvel udvarolni egy 130 kg-os, érettségivel sem rendelkező férfi, aki egyik napról a másikra élt, vot olyan is, hogy tőlem kellett kölcsönkérnie. Imádtam a humorát, a személyiséget, én teljesen beleszerettem, de a kapcsolatunk nem tartott sokáig, mert folyton azon problémázott, hogy ő mennyivel kevesebb, mint én (Sosem adtam erre okot). Végül elkezdte rajtam levezetni a feszültséget, mindenért velem kiabált, teljesen megkeseredett ember lett belőle. Azóta tartom magam ahhoz, hogy mindenki a maga szintjén válogasson. 30 N
2017. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Sunshinedoll ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem.
2017. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
41%
Nem pontozok külső alapján, mert felesleges, sokszor nem árul el semmit a másik emberről. Főleg fiatal nőknél megfigyelhető, hogy szinte semmit nem tesznek a külsejükért (és a belsőjükért sem), csak csinosan fel tudnak öltözni, sminkelni és gyors az anyagcseréjük (ezért testmozgás és egészséges táplálkozás nélkül sem híznak el 30 éves korukig, de utána nagyon). Emiatt érezzem magam rosszabbul átlagos külsejű férfiként? (aki pl. eljár edzeni, odafigyel az egészséges táplálkozásra, rendszeresen meditál, kihívásokat állít maga elé stb.)
2017. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!