Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Némely nőnél miért alapfeltéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Némely nőnél miért alapfeltétel, hogy egy férfinak ne legyenek gondjai, hanem kész férfi legyen?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy sokan elvárják azt, hogy áradjon belőle a boldogság, a pozitivizmus, legyen valamiben tehetsége, legyenek hobbijai stb. De mivan akkor, ha ezeket nem találta meg magában és csak szeretetre vágyik. Több olyan esetet hallottam, hogy a párja mellett találta meg önmagát, megtudta miben tehetséges, legyőzte szorongásait.

Az olyan nők akiknek alapfeltétel, hogy kész férfi legyen, valojában nem akarnak semmilyen energiabefektetést csak bele akarnak ülni a jóba?

Megmondom őszintén, én nem a csodát várom, hogy eljön a hercegnőm aki megment, csak nem érzem magam boldognak és akik párkapcsolatban vannak mind boldogabbak. Próbálkoztam több mindent ami előre visz, mint a fogyás, edzés vagy egyéb hobbik, előbbi kettő félig sikerült, de más elfoglaltságot amiben örömöt lelném nem találok.

Párkeresésem is katasztrofa eddig csak olyanoknak tetszettem akik nekem nem. Ismerkedésnél se tudok tul sok jókat mondani magamról. Pszichologushoz ezért meg nem akarok elmenni.


2016. dec. 3. 16:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

Amugy nagyon sokan felreertitek ezt a dolgot. Nem az kell, h egy ffinek ne legyen problémája. Hanem az, h kezelni tudja helyen a dolgokat.

Egészen biztos vagyok abban, h azok a ffiak es nok (!), akik huzamosabb ideje egyedul vannak es nem találnak társát, azok maguk sem veszik eszre, hogy mi a baj velük.

Igy könnyebben gyártanak egy elméletet, miszerint:

- vmi előnytelen a kulsejukkel

- nem gazdagok es sikeresek

- nincsenek extrém javaik

- tul kedvesek, tul ragaszkodoak, tul őszinték.


Es kb ennyiben kimerül a lehetőségek felsorakoztatasa, h miert nem sikerult eddig a tartós kapcs .

Erre irtam, h van amit nem lehet igy leírni szavakkal. Sokszor van az, h latni, tapasztalni kene a személyt, mert lehet, h abszolut egy olyan hibája van, amire nem gondol.

Pl hiaba jokepunek mondott, ha van vmi extra nagy bunkóság a kiaugarzasaban.

Egy előnytelen kulson lehet dolgozni jo oltozekkel, sporttal.. Es nem azért, h másnak megfeleljen, hanem, h jol érezze magat a bőrében. Szoval mindenre van megoldás, csak neha lejjebb kell adni a hiusagbol es meg kell fogadni egy külsős tanácsát, aki kívülről lát minket.

2016. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
64%
#7: én teljesen normális hangnemben írtam, kár hisztizni. Egyébként pedig az általad elmondottak közül én egyiket sem mondtam. Csak azt mondtam, ha valamivel problémája van, tegyen ellene, mert attól nem fog változni, hogy panaszkodik. De még akkor sem, ha te is panaszkodsz. Ha komolyan zavar a dolog, foglalkozz a problémával érdemben és elfogulatlanul - ha nem zavar, akkor meg miről beszélünk?
2016. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

"Azt látom, hogy sokan elvárják azt, hogy áradjon belőle a boldogság, a pozitivizmus, legyen valamiben tehetsége, legyenek hobbijai stb. " - Igen, elvárom, hogy ne egésznap otthon üljön, és panaszkodjon munka után, hanem próbálja derűs színben felfogni a világot, és legyen hobbija, érdeklődési köre, mert különben mit csinál? Hazajön munka/iskola után ledöglik, és bíbelődik a telefonjával, sorozatokkal, tévével, és ennyi az élete? Meg néha bedob egy sört a hasonló beállítottságú haverjaival? Sajnálom, de egy igényes, valamit magára is adó nőnek ez messze nem színvonal.


"De mivan akkor, ha ezeket nem találta meg magában és csak szeretetre vágyik." - akkor ne akarjon még kapcsolatot, mert nincs minden rendben a fejében. Boldogtalanul, negatívan, semmitevésben meg nem jó lézengeni senkivel a langyos pocsolyában.


"Több olyan esetet hallottam, hogy a párja mellett találta meg önmagát, megtudta miben tehetséges, legyőzte szorongásait. " - Ez nagyon szépen hangzik. Disney-filmekben és romantikus vígjátékokban tök jól is működik. A való életben viszont kevesen akarnak iránymutató fények, fáklyák, jelzések lenni, akiknek az az érzésük, hogy nélkülük a párjuk elveszik ismét. Szorongó, problémás, negatív emberből, akinek még érdeklődési köre sincs, pedig tényleg nem értem, miért nem tapadnak a nők...


"Az olyan nők akiknek alapfeltétel, hogy kész férfi legyen, valojában nem akarnak semmilyen energiabefektetést csak bele akarnak ülni a jóba?" - Nem alapfeltétel a tökéletesség. Az viszont, hogy ép, egészséges, nem szorongó, nem depressziós, nem negatív, érdeklődő személyisége legyen, az feltétel. A párom ugyanis nem a műalkotásom vagy projektem, hogy "el kelljen készítenem" vagy hogy dolgozzak rajta, vagy hogy bármilyen energiabefektetést végezzek az ő személyiségfejlődésében.


"csak nem érzem magam boldognak és akik párkapcsolatban vannak mind boldogabbak." - te nem azért nem vagy boldog, mert egyedül vagy, hanem mert nyilvánvalóan szorongó, "fél"személyiség vagy, aki mástól várja, hogy betöltse a benne lévő űrt (aka. "a párja mellett találta meg önmagát, megtudta miben tehetséges, legyőzte szorongásait.").


"Ismerkedésnél se tudok tul sok jókat mondani magamról." - mivel semmit nem csinálsz, ezért ezt nem csodálom.

2016. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%
# 12: Se szó, se nyílt vagy burkolt utalás, semmi nem volt azzal kapcsolatban, hogy az illetőt zavarná, hogy számára vadidegen emberek defektesek. Egy ideig próbálkozott velük, aztán keresett normálisat. Pont. Semmiféle panaszkodás nem volt, probléma sincsen, csupán egy releváns válasz volt olyantól, akinek van tapasztalata a kérdésben leírt problémával. Ezért nem tudtam hova tenni a totálisan ide nem illő reakciódat...
2016. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy sokat csalódtatok, meg egy jópár energiavámpír kihasznált titeket, de egy olyan férfi is tönkreteheti az életeteket, akibe megvan minden pozitív tulajdonság, ő is megcsalhat és ő is kihasználhat.

Társaslények vagyunk egy ember csak a párja mellett lehet igazán teljes. Aki azt hangoztatja, hogy én bezzeg egyedül értem el a teljes kész boldog életet, azok önmaguknak hazudnak.

Nem egy két lábon járó antidepresszánst keresek hanem egy társat aki mellett boldog lehetek. Egyedül nem lehetünk igazán boldogok ez max az antiszociálisokra igaz.

2016. dec. 3. 17:52
 16/30 Költőnő? ***** válasza:
91%
Tökre rosszul tudod. Társas lények vagyunk ez tény, de aki csak kapcsolatban tud igazán boldog lenni, ott vmi bibi van. Én nem hazudok senkinek, ha azt mondom, nekem így is jó és úgy is. Mert én kösz, jól vagyok. Utána kéne olvasnod a szakirodalomban, mielőtt itt farkast kiáltasz. Pont, hogy a te állításod ferdítés.
2016. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

"Igen, elvárom, hogy ne egésznap otthon üljön, és panaszkodjon munka után, hanem próbálja derűs színben felfogni a világot, és legyen hobbija, érdeklődési köre, mert különben mit csinál? Hazajön munka/iskola után ledöglik, és bíbelődik a telefonjával, sorozatokkal, tévével, és ennyi az élete? Meg néha bedob egy sört a hasonló beállítottságú haverjaival? Sajnálom, de egy igényes, valamit magára is adó nőnek ez messze nem színvonal."

Abba nem gondolsz bele, hogy azért a párod, hogy a legtöbb idejét veled töltse? És mi van akkor, ha eddig azért volt sokan otthon, mert nem tudott kivel elmenni? Mivel lenne jobb, ha lenne több barátja? Ha szereted akkor tökmindegy, hogy vannak e hobbijai, mert ilyenkor a párunk az első


"akkor ne akarjon még kapcsolatot, mert nincs minden rendben a fejében. Boldogtalanul, negatívan, semmitevésben meg nem jó lézengeni senkivel a langyos pocsolyában."

Aha, mert minden esetben egy szar partner lenne. A többit leírtam feljebb!


"Ez nagyon szépen hangzik. Disney-filmekben és romantikus vígjátékokban tök jól is működik. A való életben viszont kevesen akarnak iránymutató fények, fáklyák, jelzések lenni, akiknek az az érzésük, hogy nélkülük a párjuk elveszik ismét. Szorongó, problémás, negatív emberből, akinek még érdeklődési köre sincs, pedig tényleg nem értem, miért nem tapadnak a nők..."

Ki mondta, hogy én iránymutató fényt keresek egy nőben?


"te nem azért nem vagy boldog, mert egyedül vagy, hanem mert nyilvánvalóan szorongó, "fél"személyiség vagy, aki mástól várja, hogy betöltse a benne lévő űrt (aka. "a párja mellett találta meg önmagát, megtudta miben tehetséges, legyőzte szorongásait.")."

És ha szorongó vagyok akkor mi van? Most ezért kevesebbet érek? Nem érdemlem meg a boldogságot?


Ne félj én az ilyen egoista, bunkó libákat messzire kerülöm!

2016. dec. 3. 18:02
 18/30 anonim ***** válasza:

@11


Bár én nem a kérdező vagyok, de átérzem a "panaszát" és nagyra értékelem az ilyen hasznos hozzászólást. Nem szarkazmus, hanem dícséret.


Hadd reflektáljak azért, hogy kicsit kivesézzük.


"- vmi előnytelen a kulsejukkel

- nem gazdagok es sikeresek

- nincsenek extrém javaik

- tul kedvesek, tul ragaszkodoak, tul őszinték."


Ezek szubjektív dolgok, mindegyiken lehet változtatni, de az ember a lelke mélyén akkor is olyan lesz, amilyenné fejlődött. Az ember lefogyhat, sportossá válhat, rohadt jó a megjelenése, gazdag/sikeres, de attól még legbelül ugyanolyan marad, mint előtte. Ez nem ellentmondás így?


"Erre irtam, h van amit nem lehet igy leírni szavakkal. Sokszor van az, h latni, tapasztalni kene a személyt, mert lehet, h abszolut egy olyan hibája van, amire nem gondol. "


Na, ez az, amire a magányos férfiakon (vagy nőkön) a leginkább segíthetne. Megtudni valakitől, hogy mi a rosseb baj van vele, őszíntén, kertelés nélkül. De nem sokaknak van olyan közeli barátja/barátnője aki képes erre.

2016. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
EZzel csak az a baj, hogy a többségnek önmagával van baja. Nagyon kevés emberrel olyan a baj, ami MINDEN embert zavar.
2016. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%

És a férfiak miért várják el minden nőtől, hogy ők tökéletesek és készek legyenek (annyira készek, hogy utána az ő problémáikat is megoldfják)? Ha egy nővel valami gond van, igen hamar repül, egy férfinél általában alapvető elvárás, hogy mindig kedves, vidám, elfogadó, hisztimentes legyen, tudja a dolgát, tudja hogy kell főzni, mosni takarítani, otthont teremteni. Akkor most hogy is van ez? Csak a férfiakat kell mindig pátyolgatni? Te miért nem jössze össze olyan nővel aki hozzád hasonló? Miért nem te húzod ki őket a szrból? Te pont azt várod el a nőktől, amit szerinted ők várnak tőled. Hogy legyen tökéletesek és készek. Ha csak akkor tudnak még rajtad is segíteni utána. Nem gondolod, hogy ez önzsőg? Ha te boldogtalan, negatív vagy, nincs hobbid, stb akkor TE milyen energiát tudsz fektetni a kapcsolatba, mit adsz bele? Te nem csak bele akarsz ülni a jóba, ahol majd kikupálnak? Azt, hogy rajta lógsz egész nap? Ezt nevezik a hozzád hasonlók úgy hogy "igazán tud szeretni", a normális emberek meg úgy, hogy energiavámpír.

Ja és nem gondolod, hogy a nőknek, meg úgy az egészséges embereknek van rajtad kívül is életük? Hogy iskolába járnak, dolgoznak, van hobbijuk, barátaik, családjuk? Addig te mit csinálsz amíg azt intézik? Innen látszik, hogy valami nagy baj lehet veled, hisz még nincs is senkid de máris természetesnek veszed, hogy kisajátítod ("ő az első").

2016. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!