Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valoban el fog ítélni minket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valoban el fog ítélni minket a környezetünk?

Figyelt kérdés
4 eve dolgozom orvosként. Eddig többnyire orvos párom volt, most 3 eve vagyok egyeduallo. Egy ideje tetszik a büfében dolgozo 30 eves férfi. Nagyon jokat beszelgetunk, teljesen egy hullámhosszon vagyunk. Tegnap randira hívott, es most kicsit tanácstalan vagyok. A munkatarsam kioktatott, hogy ne alacsonyodjak le egy 8 altalanost végzett, csunya férfihoz. Viszont szerintem nem a külső szamit, es nem is a végzettség. Volt nem egy diplomás párom, mégsem voltam soha, egyikukkel sem igazan boldog. Most miert ne probalhatnam meg vele? Volt már valaki hasonlo helyezetben? Működhet egy ilyen kapcsolat?
2016. jún. 21. 18:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ket diplomam van, de ezer evvel ezelott volt egyszer egy kidobo pasim altalanossal, es tokjo volt a kapcsolatunk, ket evig tartott. Egyebkent azert lett vege mert kulfoldre koltoztem a munkam miatt;-))


Szoval feltetlenul probald ki, az, hogy bufes az nem ekvivalens azzal, hogy totalis analfabeta. Nyilvan nem esztetikarol kell vele beszelgetni, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet jo tarsasag.


Az ex kidobo pasim intelligens volt, jokat lehetett vele nevetni, jo volt a humora es sok dologban hasonlitottunk, szoval nem diplomafuggo a dolog.


A jelenlegi ferjemnek egy diplomaja van, es meg igy is kepes frusztraciot okozni, hogy nekem egyel tobb van:-)))Az eletet elni kell, nem azon lamentalni, h ki es mit gondol mert ilyen erovel i kabb el se hagyd a lakast:-)))

2016. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
18:14: Ez azért szokott így lenni, mert az alacsonyabb végzettségűnek rendszerint kisebbségi komplexusa támad, ami pont amiatt van, mert mindenhol azt sulykolják belé, hogy egy ilyen pár nem illik össze. Ördögi kör.
2016. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

" Ez azért szokott így lenni, mert az alacsonyabb végzettségűnek rendszerint kisebbségi komplexusa támad, ami pont amiatt van, mert mindenhol azt sulykolják belé, hogy egy ilyen pár nem illik össze"



Az ilyen komplexushoz nem kell semmilyen sulykolás, nézz körül a neten, hányszor hangzik el az "érettségi nélkül is lehet valaki okos, annyi a hülye diplomás" szöveg. Ehhez párkapcsolat sem kell...



Btw, nálunk például nem a páromat zavarta, hogy én diplomás vagyok ő meg nem, engem kezdtek el zavarni olyan dolgok amiknek egyébként a konkrét tárgyi tudáshoz semmi közük nem volt, de mégis kulturális különbségeket jelentett (tehát nem az volt a gond, hogy nem tudta mi Laosz fővárosa).

2016. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Csatlakozok a #2,4,6 valaszolokhoz sajnos.N
2016. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

9-es, ne őrülj már meg. Egy vegyész sem fog tudni hozzászólni sebészek társalgásához, pedig az is diplomás...

Baráti társaságunkban van HResnek informatikai mérnök párja, utazásszervezőnek villamosmérnök párja...nyilván nem munkáról fognak otthon beszélni, vagy csak olyan szintig, amit a másik is ért.

2016. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
15-ös unalomig pofázza mindenki hogy az egyetemeken olyan tárgyak vannak aminek semmi köze a szakhoz...közgazdászoknak jogi tantárgyat, jogászoknak statisztikát tartanak...ugye informatika is szinte minden karon van...én egy kötetlen beszélgetésből hamarabb megállapítom valakiről(általános műveltség plusz szófordulatok) hogy diplomás-e vagy sem és max utána tippelek hogy milyen szakon nyomulhat vajon.....most nagyon átestünk a ló másik oldalára ezzel a diplomagyalázó szövegekkel...hát azért a végén nehogy már szégyellni kelljen...
2016. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem azzal van a baj, hogy nem érti meg a párjának a szakmáját, az én párjaim sem értették soha az enyémet, és hazudnék ha azt mondanám, hogy én fogtam az övéket...


Azzal van a gond, mikor az egyik ember tájékozott a világ dolgairól, a másik nem, mikor egyfajta alapműveltséggel rendelkezik az egyik, a másik nem, mikor az egyik kvázi értelmiségi (hú, de utálom ezt a szót, de nem tudok jobbat a helyzetre mondani), a másik meg nem.



De a munkahely is komoly gond lehet. A lány bolti eladó volt, afféle árufeltöltő, néha beállt a kasszába. Csinos, kedves teremtés volt, de mikor este elmesélte, hogy a biztonsági őr, meg a szállító, meg a hasonló kollégákról miről beszéltek egész nap, mit mondtak neki, kikérte a véleményem a világ legnagyobb baromságairól, vagy elmondta, hogy az őr Józsi mit mesélt valami aktuális témáról, és nekem szépen a rengeteg baromságtól amit összehordtak neki elkezdett remegni a szemem sarkában egy ideg.


Mikor egész nap ilyen emberek között van, közöttük szocializálódik, az ő problémáik, az ő gondolataik a természetesek neki, akkor lehet jönni rózsaszín felhőkkel, hogy nem ez számít, hogy 8 általánossal meg szakmunkással is lehet valaki okos, a szerelem a fontos, de a valóság az, hogy a szerelem és a rózsaszín felhők után rá fogsz jönni, hogy nem tudtok mit kezdeni egymással, az elején jó mókának tűnt, hogy te tanítgatod, te magyarázgatsz neki dolgokat, de egy idő után az ember elkezd hasonló gondolkodásúakra vágyni...


És ez nem külsőség, ez nem múló szépség, hogy nem baj, hogy nem olyan csinos, de legalább a belső tulajdonságai kompenzálnak, mert az IQ az egy életre szól...


(ui: mellesleg amikor a hölgy majd hazaviszi a pasi fizetésének az 5x-ösét, akkor emberünk férfi legyen a talpán, ha ez nem fogja bántani az egóját, láttam ezt apám és anyám között, hogy anyám szépen fehérgalléros munkát talált, apám meg maradt melós)

2016. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Az ilyen komplexushoz nem kell semmilyen sulykolás, nézz körül a neten, hányszor hangzik el az "érettségi nélkül is lehet valaki okos, annyi a hülye diplomás" szöveg. Ehhez párkapcsolat sem kell... "


Ez általában a kompenzáció arra, amit én írtam. Kedves vagy, hogy leírod a saját példádat, de nem biztos, hogy mindenkire ráhúzható, sőt, valójában nem is mond ellent annak, amit én írtam.

2016. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Csináld csak, ma ez a divat.

Diplomás, szép és okos csajok tetovált bunkó pénzes majmokkal vannak. Nem fogsz kilógni.

2016. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

miből gondolja egy diplomás ember,hogy ő okosabb,vagy több mint egy 8 osztályos,sose értettem

Nézzük csak rabszolgákat anno történelem,nem volt diplomájuk,de saját eszükre hanyatkozva és erejükből felépitettek egy gyönyörű Piramist amit a mai napig az építészmérnökök nem tundának felépíténe,és diplomásak ..ennyi a tudás

2016. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!